Základna v Moravském krasu
(Obůrka u Blanska)

 

 

 

Tábořiště Horní Libochová

 

 

          Budova bývalé základní školy leží na samém konci Obůrky v těsném sousedství lesů a krásné přírody Moravského krasu, 5 km od Blanska, 4km od Macochy a Punkevních jeskyní, 6km od Sloupu a Sloupsko - Šošůvských jeskyní.  Naše organizace je vlastníkem této nemovitosti a využívá ji jako základnu pro organizování vzdělávacích akcí pro vedoucí dětských kolektivů, ekologickou výchovu a různé víkendové akce pro děti a mládež. V současné době slouží také jako Školicí a vzdělávací středisko České tábornické unie - oblasti Jižní Morava.

            V budově je zajištěno  ubytování pro 40 osob, školící místnost - klubovna, a kuchyňka. Základnu je možno využívat celoročně, je vybavena ústředním topením.

          Základnu Obůrka je možno zapůjčit školám i mimoškolním organizacím výhradně však pro akce dětí a mládeže. O termínech, cenách a podrobnostech  se lze domluvit na tel.: 737 823 850, e-mail: petr.hlavac@tkdelfin.cz.

           Pár snímků ze základny Obůrka
    a jejího okolí včetně dalších informací najdete zde.

 

         Tábořiště leží poblíž vesničky Horní Libochová, asi 6 kilometrů od Křižanova na Českomoravské vrchovině. Z jedné strany je obklopeno lesy, z druhé strany jsou louky a pole. Nejbližší rybník je vzdálen asi 10 minut cesty. Vlastní tábořiště je vybaveno 35 dvoulůžkoými stany s podsadou, velkou polní kuchyní s krytou jídelnou, a nově také zděnou klubovnou. Do budoucna plánujeme rozšířit podkrovní prostory tak, že bude možno zajistit ubytování i v zimních měsících pro větší počet účastníků.  Na tábořišti jsou polní sprchy s možností teplé vody a suché WC.

         V letních prázdninách tábořiště využíváme výhradně pro vlastní tábory.

          Další obrázky z našeho tábořiště v Horní Libochové můžete vidět ve  fotogalerii   z našich letních táborů.

           Informace o pronájmu táborové základny v Horní Libochové můžete získat u majitele táborové základny pana Vařeky - e-mail: vareka@kartonpp.cz  .