Pojďte s námi na výlet
do
historie našich zimních lyžařských táborů ... zde

 

 
 

 

 

Letos už jsou jarní prázdniny za námi, ale ty příští už nyní plánujeme  :


Jeseníky - Šindelná ( Kouty nad Desnou )
 

3. - 9. února 2018  
 od soboty do pátku - šest nocí, sedm dní lyžování !!!   
    

 

       

          Podrobné informace a přihlášky zde budou pro zájemce o tuto akci  dostupné začátkem listopadu 2017 !

 

         Horská chata Sokolka se nachází v klidném prostředí chatové osady Koutecké údolí na úpatí hory Šindelná v nadmořské výšce 620 m.n.m. Přístup k chatě je ze státní silnice Šumperk - Jeseník na začátku stoupání na Červenohorské sedlo. Kapacita chaty je 52  lůžek. Objekt je nově zrekonstruován.

         Ve vzdálenosti 300 metrů od chaty se nachází lyžařský areál Šindelná a ve stejné vzdálenosti se nacházejí upravované běžecké tratě Kouty - Červenohorské sedlo a Kouty - Švýcárna - Praděd.

Podmínky pro lyžování:   Lyžařský areál Šindelná se rozkládá v nadmořské výšce 650 - 800 m.n.m.  Všechny sjezdové tratě jsou kryty systémem umělého zasněžování a jsou denně strojově upravovány. Tratě je ve stupni náročnosti žlutá, modrá a červená. V areálu jsou tři lyžařské vleky (dvoukotva, tatrapoma, dětský vlek).  Přepravní kapacita dopravních zařízení činí 1700 osob/hod a umožňuje příjemné lyžování bez dlouhých front.

Mezi další možnosti k lyžování patří  500 metrů vzdálený nový špičkový areál Kouty se šestisedačkovou lanovkou, další pak Přemyslov  (6 km) čtyřsedačkovou  lanovkou a areál Červenohorské sedlo. Všechny tyto areály jsou dostupné skibusy. 

          V  Šindelné se díky vhodně položeným sjezdovkám i díky zasněžování drží sníh i při nepříznivém počasí, lyžovat určitě budeme. Pro záruku 100 % lyžování máme v rezervě autobus, který nás v případě katastrofického nedostatku sněhu za lyžováním doveze. Ale jsme přesvědčení, že toho letos nebude určitě zapotřebí.

Cena za vleky v areálu Šindelná je pro naše účastníky  cca 200,- os./den (není zahrnuto v ceně).  
         Pozor – děti musí mít s sebou sjezdové lyže, hůlky a boty ! Toto vybavení musí být v takovém stavu, že se na svahu nerozsype a děti by měly být schopné se do něj samostatně obout.  Opravdu zdatní lyžaři si mohou vzít kromě lyží i snowboard. Na tomto táboře neplánujeme organizovaný výcvik na běžkách ani na snowboardu.

Ubytování : v horské chatě Sokolka – ubytování ve 2,3,4 lůžkových pokojích, WC a sprchy na patře. Chata je standardně vybavena pro hromadné školní výpravy.
Strava :
vařit si budeme sami - snídaně, oběd, večeře - jídlo se podává přímo v chatě. Na svahu v rámci dopoledního lyžování účastníci dostanou malou svačinku. 
 
Doprava : vlakem s odjezdem z Brna (rychlíkem se zajištěnými místenkami s jedním přestupem v Šumperku)   Všechny zavazadla včetně lyží vezeme účastníkům auty s vlekem přímo až k chatě.
Program :
Přes den lyžování, lyžování a zase lyžování. Děti mají možnost se zábavnou formou naučit základy sjezdového lyžování a zdokonalit se pod vedením lyžařských instruktorů. Ti co na lyžích v životě nestáli, odjedou po týdnu jako pokročilí, kteří se dokáží na lyžích samostatně pohybovat, vyjet na vleku a slušně sjet středně obtížný svah (na lyžích) dolů. Zkušení lyžaři mají možnost si dobře zalyžovat a také si ještě vylepšit styl. Zdatní lyžaři si mohou vzít s sebou kromě lyží i snowboard, organizovaný výcvik na snowboardu však neplánujeme. 
      V průběhu týdne určitě navštívíme krytý bazén v Šumperku, pro zájemce plánujeme i noční lyžování. Po lyžování a po večeři máme všichni společný program, různé hry, soutěže, atp.

                                                       

 
Přihláška, cena : Přihlášku si budete moci od listopadu t.r. „stáhnout“ zde, na našich stránkách, nebo si o ni můžete zavolat na níže uvedený kontakt nebo také napsat na adresu : Česká tábornická unie, Tábornický klub Delfín,  Mezihorní 395, 664 82 Říčany u Brna.
Cenu pro rok 2018 předpokládáme bezkonkurenčních  4.380,- Kč. Cena  zahrnuje veškeré náklady mimo vleky (t.j. ubytování, plnou penzi, dopravu tam a zpět, výlet do Šumperka). Vleky se platí na místě cca 1.450,- Kč za celý pobyt.

Pokud si nejste jistí, jak to na našich akcích vypadá, rádi Vám na požádání zdarma zapůjčíme videofilm na DVD  z našich minulých ročníků. Jakékoliv Vaše dotazy či pochybnosti rádi zodpovíme !

 Kontakt, dotazy : Tel.:        Mgr. Hana Hlaváčová a Petr Hlaváč – 737 823 850         
                                       E-mail:
    tkdelfin@tkdelfin.cz