21. - 27. února 2015
Šindelná - Kouty nad Desnou
 Jeseníky

 

překupník Pavel v akci:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Historie zimních táborů

Celotáborová hra:   Penzion v horách

     

Jak hodnotili účastníci zimní tábor
Šindelná 2015:

( kliknutím na obrázek jej zvětšíte )

   

          Satelit                       Buchtovi                  Cihlářovi

   

           Lucka                               Jana a Natka Kuklovy      

   

            Ella                          Šimon                       Matěj V.

   

            Filip V.                    Matěj Z.                    Nina

   

        Novákovi                    Forest                   Martin Jež

   

         Petráskovi                   Ondra                     autor
                                                                          neznámý ???

 
 

 
 

     Jarní prázdniny letos připadly na poslední únorový týden.  Na Šindelné v Jeseníkách jsme náš zimní tábor pořádali už po sedmé.  Také letos byl lyžařský svah skvěle připravený a na rozdíl od loňské zimy, byl sníh i všude okolo.

     Chatu Sokolka jsme obsadili do posledního místečka, bylo nás celkem 54 (39 dětí, 11 vedoucích a 4 hosté).  Začátečníky na lyžích byli Natálka Kuklová, Matěj Zeman a Filip Řepa.  Po týdnu na Šindelné už bez problémů sjeli celý svah a zvládli jízdu i na velké dvoukotvě. 

     Program  letos „řídil“ Pavel, za pomoci Hanky, Fida a Jany Kuklové. O kuchyni se tradičně staral Medvěd.  Pět skupin stavitelů se snažilo získat vybavení do své horské chaty – hotelu. Názvy hotelů: U Orlíka, Fčelák, Tree, Editčiny lázně a Fe Stahu.  Raritou letošních hor byly návštěvy polského překupníka, od kterého bylo možno zakoupit luxusní zboží, např.: lízaky malinowe, boty playboyowe, placaczku polycajnu, zuby paradentozne, chronology dedeckowe, kozu dromedarnu a hlavně ptaka trikoloroweho.   

 

Z večerních soutěží stojí určitě za připomenutí:  pokládání základního kamene, nošení uhlí, simultánní překlad příběhu z brněnského hantecu, stavění pasti na myš z domina, lego z živých kostek, … a spoustu dalších.

     Také letos jsme v úterý zavítali do Šumperka na výlet spojený s koupáním.

      Zimní lyžařský tábor TK Delfín patřil tradičně k povedeným  akcím, na které se hodně vzpomíná.  Letos se navíc podařilo z tohoto tábora natočit film a to díky Fidovi, Lucce a Forestovi.  Fido jej pak sestříhal DVD do velmi „koukatelného“ 40 minutového filmu. Máte-li zájem, stačí si o DVD napsat. Účastníci akce jej dostanou zcela zdarma, pokud ke své žádosti připojí i krátké hodnocení této akce s vlastnoručně namalovaným obrázkem.  

     Pokud vás zajímá, jak se účastníkům na našich „zimních horách“ líbilo, stačí kliknout na obrázky vlevo nahoře.   Třeba se příští rok potkáme na našem zimní táboře i s vámi!

Hanka Hlaváčová, 2015