Letní tábory

 

Historie letních táborů

 

     
 

Pár o slov k našim letním táborům 2007 ...

       Naše letošní celotáborová hra bylo motivována trilogií J.R.R. Tolkiena : Pán prstenů. Čtyři hobití rody (1.turnus: Bralové, Cvalíci, Bulvové a  Pytlíci ;  2.turnus : Bulíci, Pytlíci, Kšandičkové a Hrdonožkové) dostaly na oslavě Bilbových 111.narozenin do úschovy Prsten moci a tři prsteny elfích králů s úkolem prsteny pečlivě střežit, donést je do země Mordor a tam je zničit v ohni v Hoře Osudu. Každý rod hlídal po celou dobu tábora svůj prstem, děti jej střídavě nosily na krku. Odměnou jim byla občasná kouzelná moc prstenu, kdy ten, který právě nesl Prsten, získal nějakou výhodu nebo dostal sladkost, atp.

       Dalším úkolem hobitích rodů bylo dostat se do země Mordor a cestou shromáždit co nejvíce přátel (nálepek), které jim pomohou v závěrečné bitvě.

 

       Podle pořadí ve hrách postupovaly rody na mapě na cestě do Mordoru a za každé získané políčko na mapě losovaly kartu s počtem přátel, které potkaly. Potkávaly enty, elfy, hobity, kouzelníky, trpaslíky a bojovníky a počet přátel (nálepek) závisel na tom, kolik dětí z rodu mělo splněný daný důkaz přátelství (např. důkaz přátelství s enty získal ten, kdo umí poznávat rostliny, keře a stromy).

      Důležité tedy nebylo zvítězit ve hrách a nejrychleji dojít do Mordoru, ale spíše dosáhnout toho, aby si všichni splnili co nejvíce důkazů přátelství a tím využili všechny karty, které byly vylosovány.

      K nejpovedenějším hrám tábora patřilo osvobozování zajatců ze spárů dědka Vrbáka, otvírání brány do Morie - nahřívání papírů s tajným kouzelným písmem, hraní elfího lesního golfu se záludnou poslední jamkou, procházení strašidelného lesa s opravdovými strašidly, bojovka hledání a získávání entů z území jiných družin, střelba z luků do skřetů, nocování v lese, přechod přes močály mrtvých, vaření bramborového guláše na ohni, soutěž "O nejlepšího přítele" a nikdo asi nezapomene na zničení milovaného Prstenu v ohni v Puklině osudu i na záchranu zeleným orlem Gwaihirem, který všechny hobity v pořádku dovezl zpět do tábora.

      Od elfí královny - paní Galadriel pak všichni hobiti dostali na památku napodobeninu kouzelného Prstenu, mnozí jej stále nosí a připomínají si táborové zážitky.

       Na závěr ještě velké poděkování celému Společenstvu prstenu, díky kterému se oba turnusy tak vydařily.

Velké díky : Gandalfovi ( Kraťasovi a Dědkovi ), Aragornovi ( Ivě a Petrovi), Legolasovi (Daně a Katce), Gimlimu (Lucce a Maky), Pipinovi (Pavle a Bibi), Smíškovi (Šárce a Báře), Samovi (Kláře a Katce), Frodovi (Lidce) a Glumovi (Štefanovi a Babušce) za to, že měli s hobity tolik trpělivosti a dokázali je úspěšně provést celým táborem a dosáhnout cíle.

 

       Doufáme, že se vám všem na táboře líbilo a že se za rok opět všichni sejdeme, tentokrát pod pirátskou vlajkou ...

 

                                      Těší se na Vás

                                                                        paní Galadriel z Lórienu    a     Stromovous

                                                                                                      (Hanka a Medvěd)