Pár slov o našich
letních táborech v roce 2010:

 

 

 

Písničky z našeho

táborového zpěvníku

ke stažení:

 

Titulní strana zpěvníku

Strč prst skrz krk

Tři čuníci

Bláznova ukolébavka

Dokud se zpívá

Frankie Dlouhán

Hejkal

Když mě brali za vojáka

Lodníkův lament

Stará archa

 

 

Farm Ville 2010:

Rodina Veselých

rodokmen

rozdělení kompetencí

 

Rodina Nemravových

rodokmen

rozdělení kompetencí

 

Rodina Hovádkova

rodokmen

rozdělení kompetencí

 

Rodina Vývrtkova

rodokmen

rodokmen 2

rozdělení kompetencí

 

Rodina Frayova

rodokmen

rozdělení kompetencí

 

 

kompletní přehled
všech rodin

Letní tábory

 

Historie letních táborů

 

     
 

     

V roce 2010 jsme se vydali na cestu kolem světa a v různých zemích jsme hráli hry typické pro tu kterou část světa. Každý ze čtyř týmů měl svého sponzora - profesora, od kterého dostával zlaté mince za své dosažené výsledky.

          Na I.turnusu soutěžily týmy profesora Šampónka (ved. Kraťas, Klára - fialoví - 1.místo), profesora Mc. Donalda (ved. Iva, Padák - zelení - 2.místo), profesora Chaose (ved. Pája, Aligátor - modří - 3.místo) a profesora Mrkvy (ved. Honza, Pavel - oranžoví - 4.místo).  

          Na II.turnusu jsme měli týmy profesora Bylla Geje (ved. Lucka, Martina - fialoví - 1.místo), profesora Metala (ved. Hanka Hrd.,Dominika - zelení - 2.místo), profesora Šmouly (ved. Babuše, Dana - modří - 3.místo) a profesora Mc Carrota (ved. Terka, Anička, Veronika - oranžoví - 4.místo). 

          V průběhu svého táborového putování jsme navštívili např. Rusko, kde bylo potřeba najít speciální obvazy a znovu provést mumifikaci V.I.Lenina; v Keni jsme se vydali na Safari, kde jsme vyráběli a následně vydražili suvenýry domorodců; ve Španělsku jsme navštívili pravou koridu, v USA oslavili pravé americké vánoce s hamburgery, colou a za zpěvu Jingle Bells; v Číně jsme se naučili mistrně ovládat čínské jídelní hůlky; v Anglii jsme navštívili dostihy a zahráli golf. Poslední navštívenou zemí byla Brazílie a její slavný karneval v Riu a neméně slavná škola samby.

          Kromě společných soutěží se ještě každý z účastníků snažil plněním důkazů získat co nejvyšší hodnost. Každá hodnost byla jako obvykle spojena s výhodami, které mohl pasovaný člen týmu uplatňovat po celý zbytek tábora. Letošní specialitou bylo pasování do jednotlivých hodností, které probíhalo na večerních nástupech, ale bylo tak trochu netradiční - a bylo u něj spousta legrace. Podívejte se do naší táborové kroniky ...  tam to všechno podrobně uvidíte.

           Na obou turnusech se sešla dobrá parta dětí i vedoucích. Všem bychom chtěli poděkovat, protože to , jestli a jak se tábor povede opravdu záleží na každém z nás. Myslím, že můžeme být spokojeni.

 

           Třetí turnus je určen výhradně dětem odrostlejším, kteří už letos s námi byly na 1. nebo 2.turnusu a jeden tábor jim prostě nestačil. Program 3.turnusu je tak trochu jiný než na běžných táborech. Nenajdete na něm budíčky, rozcvičky, nástupy, večerky, ba ani vedoucí ... všichni jsme rovnocení účastníci bez ohledu na věk. Vlastní náplň tábora je však o to náročnější. Vyžaduje důsledně týmovou spolupráci a 100% nasazení.

           Letos jsme třetí turnus pojali jako Farm Ville - zemědělskou farmu a naším hlavním úkolem bylo zajistit jídlo pro hladové krky členů rodiny. "Tatínkové" si první večer vybrali své "maminky" a ti si spolu pak vybrali další členy své rodiny.   Na táboře se sešlo 5 čtyř - nebo pěti členných rodin : Veselí, Nemravovi, Hovádkovi, Vývrtkovi a Frayovi.

           A život na naší farmě byl opravdu rozmanitý : mlátili jsme cepy obilí, mleli z něj v kamenech mouku a z ní pekli na ohni chléb (spíše placky), vyráběli slaměné ozdoby, vařili jsme cukr z cukrové řepy, pěšky došli do Velkého Meziříčí a zkoumali, kde mají nejlepší zmrzlinu, prali super špinavé tričko na valše, vyráběli ruční papír, stavěli přístřešek v lese a za deštivé noci v něm přenocovali. Chytili jsme si živé kuře, učili se ho  zpracovat . tedy zabít, oškubat, vykuchat a připravit z něj na ohni výborný oběd pro svoji rodinu. Přenášeli jsme oheň na kilometrovou vzdálenost a zkonstruovali svá rodinná vozidla, se kterými jsme soutěžili v jízdě do vrchu a z vrchu. Malou ochutnávku z bohaté fotodokumentace si můžete prohlédnout v naší fotogalerii z III.turnusu.

          Všichni účastníci si zaslouží velký obdiv a uznání, protože se do všech činností vrhali s obrovským nadšením a vervou a i díky tomu se vše tak úžasně povedlo.

           Když jsme na závěr každému předávali "camrátko" - lžičku se jménem, bylo vidět, že nejlépe vypadají lžičky všechny pohromadě. Doufáme, že se v brzké době na nějaké akci všechny sejdou, protože parta lidí a atmosféra celého III.turnusu byla opravdu bezvadná.

           Poděkování patří také naší "zemědělské" poradkyni Aničce Smutné, která nejenže vymyslela, zajistila a zapůjčila všechny suroviny a nástroje, ale také si udělala čas, přijela za námi a odborně nás vedla v našem farmářském snažení.

            Ještě jednou díky všem, stálo to za to. A kdo s námi nebyl, může opravdu litovat.

 

            A to je konec našeho ohlédnutí za letošními tábory. Bylo toho hodně, co jsme spolu zažili. A my se už teď těšíme na setkání s vámi všemi třeba na některé z našich akcí v průběhu roku, nejpozději však za rok v Horní Libochové opět na našich táborech.                                                                                        

                                                                                         Hanka a Medvěd