Pár slov o našich
letních táborech v roce 2011:

 

 

 

Písničky z našeho

táborového zpěvníku

ke stažení:

Titulní strana zpěvníku

Dudy v Endiburku

Jednou budem dál

Montgomery

Proklatej vůz

Růže z papíru

Sbohem lásko

V bufetu

Velrybářská výprava

No to se ví

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letní tábory

 

Historie letních táborů

 

     
 

     

          Letní tábory jsou naší nejvýznamější akcí a jejich přípravě se tým vedoucích připravuje již od zimních měsíců. První dva turnusy letošních táborů jsme opět uspořádali jako čtrnáctidenní, stanové tábory na našem tábořišti v Horní Libochové u Křižanova. Účastnická místa byly zaplněna již začátkem května, celkem se každého z turnusů účastnilo téměř šedesát dětí a deset vedoucích. 

          Námětem pro celotáborovou hru prvního a druhého turnusu byla desková hra „Doba kamenná“, kterou jsme mírně upravili a přizpůsobili, aby ji bylo možno použít pro šedesát dětí, každý den jedno kolo. Úkolem jednotlivých tlup bylo získat co nejvíce domů, polí a zvířat a nashromáždit tak co největší majetek. Svoji roli sehrálo i štěstí, protože naše táborové tlupy musely nejen vítězit ve hrách, ale také dobře házet kostkami.

Výsledky celotáborové hry „Doba kamenná“ :

     1.turnus

1.místo  Mamuťáci (červení) 1280 bodů
2.místo  Yorkmuti (zelení) 1208 bodů
3.místo  Flinstouni (modří) 1161 bodů
4.místo  Yellowstouni (žlutí) 1146 bodů
 

     2.turnus

1.místo  Nemuti CWC (červení) 1501 bodů
2.místo  Lufiter Terfilus (modří) 1374 bodů
3.místo  Rrr ... (žlutí) 1346 bodů
4.místo  Olivíni (zelení) 1332 bodů
 

         

          K oblíbeným činnostem na táboře patřily bojovky (vlajkovaná) a vaření na ohni po tlupách, také turnaj v lukostřelbě, lepení a pomalovávání pravěkých květináčů a batikování triček. Kromě spousty dalších her a soutěží jsme se např. také  naučili morseovku, používat mapu a buzolu, s Honzou a jeho laserovým ukazovátkem jsme se probírali noční hvězdnou oblohou. Mnozí z nás předvedli svůj skrytý talent v soutěži Česko-slovensko má talent.

          Počasí o letošních prázdninách nebylo zrovna typicky letní, nicméně na prvním turnuse jsme i tak zvládli několikrát zařadit do denního programu koupání v nedalekém bojanovském rybníku. Na druhém turnusu už na koupání nebylo vůbec počasí, ale i tak k nám deštivá obloha byla milosrdnější, než v jiných částech republiky. Naše táborová základna v Horní Libochové je vybavena i trvale nepříznivé podmínky, takže jsme deštivé a chladné dny přestáli bez úhony a bez podstaného vlivu na plánovaný program. Všechni jsme se vrátili domů zdraví spokojení a plní zážitků.

          V průběhu obou turnusů jsme každé ráno pro rodiče našich táborových dětí, kamarády a známé aktualizovali  naši táborovou kroniku, plnou fotografií a komentářů k jednotlivým táborovým dnům. K prohlédnutí ji zde nabízíme i Vám. 

 

          Třetí turnus jsme se letos poprvé rozhodli uspořádat na naší druhé (zimní) základně v Obůrce u Blanska. Důvodem bylo zejména nejisté počasí na samém konci prázdnin i neúměrně vysoké náklady spojené s provozem základny v Horní Libochové a dopravou menšího počet účastníků jen na jeden táborový týden. Tato volba se nakonec ukazala jako velmi šťastná. Nikoliv však kvůli dešti a zimě, ale naopak kvůli řadě mimořádně tropických dnů, které jsme mohli strávit v nedaleké přehradě Palava a v aquaparku v Blansku.  

          Třetí turnus je týdenní tábor, na samém konci prázdnin, určený výhradně dětem odrostlejším, kteří už letos s námi byly na 1. nebo 2.turnusu a jeden tábor jim prostě nestačil. Program 3.turnusu je tak trochu jiný než na běžných táborech. V mnohem volnějším režimu než na prvních dvou turnusech, ale s programem o to náročnějším. Velmi důležitá je zde týmová spolupráce. V letošním roce jsme se rozdělili do pěti filmových štábů, které měly za úkol v průběhu celého týdne nafotit umělecké dílo - fotoromán. Prohlédněte si je (klikněte na název společnosti v tabulce), dost se povedly !

 

 ve fotoseriálu  1.místo  

Hollywood Home Classic Entertainment

 celkovém umístění v celotáborové hře:  2.místo   

2.místo   Nightmareworks  3.místo   
3.místo    Dyzny  1.místo   
4.místo    Dreamworks  4.místo   
 Pyxar  5.místo   

         

          Když jsme zrovna nenatáčeli fotoromán nebo naleželi zmoženi vedrem u vody, zkoušeli jsme mimo jiné např. dabovat němý film, několikrát jsme sami vařili jídlo na ohni (včetně týmového nakoupení surovin), šili si kostýmy nebo konstruovali společný hudební nástroj vlastní výroby, na který jsme na závěr museli zahrát skladbu. Pár snímků z celé série si můžete prohlédnout ve fotogalerii z III.turnusu

          Všichni účastníci "pracovali" s velkým nasazením. Můžeme říci, že nás to hodně bavilo. A to je na tom to nejlepší !  Na závěr dostal každý termohrníček se svým jménem. Naším přáním je, aby se hrneček, stejně jako (loňské) lžičky hodně často scházely společně se svými majiteli na našich akcích.  

            Prázdniny už jsou dávno za námi. Je dobře, že máme stále na co vzpomínat. Nyní nás čekají  pravidelné akce v průběhu roku, na kterých se opět s většinou našich táborových kamarádů potkáme. Těšíme se na vás ! A když ne dříve, tak nejpozději za rok - opět na našich táborech AHOJ !              

                                                                                         Hanka a Medvěd