Ohlédnutí za našimi

letními tábory

2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letní tábory

 

Historie letních táborů

 

 

 

 1., 2. a 3. turnus – Švýcarský Robinson

 

      Pokud jsme v případě letních táborů v roce 2016 uvažovali o podtitulu "Všechno je jinak", tak věřte, že v roce 2017 těchto změn bylo ještě mnohem více. Tentokrát se však změny netýkaly tolik naší celotáborové hry jako spíše celkového chodu tábora. Po dvaceti letech jsme totiž opustili naše zavedené tábořiště v Horní Libochové a přesunuli se v případě prvního turnusu na naši zimní základnu v Obůrce u Blanska a na zbylé dva turnusy do Kunčiny Vsi u Lysic, kde má tábořiště spřátelený tábornický klub Kompas. Nepřítomnost vody, elektřiny na novém tábořišti a celkově jeho více tábornický ráz přímo vybízel k tomu, spojit jeho objevování a obydlování s "robinzonskou" celotáborovou hrou.

      Jako námět nám posloužila kniha Johanna Davida Wysse Švýcarský Robinson. Přesunuli jsme se tedy do situace rodiny Braunovy, jejichž loď při cestě do anglických kolonií nenadále ztroskotala. Rodině se na opuštěný ostrov z lodi podařilo dostat nejen sebe a zvířata, ale i všechny nástroje a zásoby z lodi. A protože byli pilní a pracovití, jejich ostrov se postupně přeměnil v dokonalou kolonii s obytnou jeskyní, letohrádkem v korunách stromů, farmou se zvířaty a poli s obilím a zeleninou. Kromě úspěchů je také čekala řada nástrah a nebezpečí. Naší výhodou bylo, že neztroskotala jedna, ale hned několik rodin a mohli jsme si při osidlování našeho ostrova pomáhat.

A jak to celé dopadlo?

I.turnus

II. turnus III. turnus

1. Fialovi

1. Rammsteinovi 1. Drozdojevidžovi

2. Džejovi

2. Bakerovi 2. Ztracení

3. Jedlosovi

3. Rüttovi 3. Mločkovi

4. Housenkovi

4. Schweizknifovi 4. Slepičkovi
  5. Špičkovi  
  6. Avoyakturovi  

Podle očekávání změna tábořiště přinesla mnoho nových a pozitivních novinek. Také díky tomu byly oba turnusy v Kunčině Vsi dobrým startem do dalších let, po které plánujeme naše tábory na novém místě pořádat.

 
   
   

 

 

 4. turnus - rozloučení s prázdninami        

 

      Poslední turnus našich letních táborů bývá již tradičně určen výhradně účastníkům předcházejících turnusů, kterým jeden tábor nestačil a chtějí se o prázdninách ještě znovu setkat se svými táborovými kamarády. Z důvodu mírně náročnějšího programu je vhodný pro zdatné děti starší 10 let.

 
 

 

 

"Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!"  

 

      Na IV. turnuse jsme se všichni stali zaměstnanci firem, do kterých si nás jejich šéfové vybrali při pracovním pohovoru. Každý měl svoji specifickou pozici a roli, kterou ve firmě plnil (technolog, PR, teambuilder apod.).  V průběhu celého týdne měly firmy možnost poznat a vyzkoušet si mnoho méně i více známých povolání. Nechyběl například vrátný, jehož práce byla spojena s každonočním vstáváním, stěhovák a  listonoš, kteří se nám postarali o zábavu v průběhu dvoudenního výletu na naše nové tábořiště v Kunčinné Vsi a zpět, prodavačka v supermarketu, kuchař a cukrář, hlídač v muzeu nebo také dopravní policista. V průběhu tábora jsme také zavítali do aquaparku v Blansku, kde jednotliví "teambuildeři" po celý den pod přísnou kontrolou stmelovali zaměstnance svých firem.

      Po týdnu získaly všechny společnosti dostatek zkušeností na to, aby se rozhodly, kterému odvětví se budou nakonec naplno věnovat a jejich úkolem bylo přesvědčit své akcionáře o kvalitách firmy a přimět je k nákupu co největšího počtu svých akcií. Celkem se tedy o důvěru akcionářů ucházelo těchto pět společností: Deneb, Velká Kuš, Přední díly, Wolfz a Cumulonimbus.