Celotáborová hra

2018

 

 

Letní tábory

 

Historie letních táborů

 

 

 

I. a II. turnus

 

 
 

Tři prsteny pro krále elfů pod nebem, Sedm vládcům trpaslíků v síních z kamene, Devět mužům: každý je k smrti odsouzen, Jeden pro Temného pána, jenž dlí na trůně v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.

 
 

Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty svážeV zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.

 
 

         V roce 2018 se vedení našich táborů ujal Fido a svou první celotáborovou hru rozjel ve velkém stylu. Silný příběh Pána prstenů dokreslovaly hrané scénky, hudební a zvukový doprovod. Všichni určitě nezapomenou na Gluma (kterého představoval oba turnusy Mirek), oslavu s ohňostrojem u Bilba, otvírání brány do Morie, smradlavou stezku k Odule či závěrečné zničení Prstenu v Hoře Osudu.

        Novinkou, která se nám velmi osvědčila, byly i týmy dětí bez přiděleného vedoucího – svolávání na nástupy a hlavně herní taktiku měl na starosti nejstarší nebo nejdůvěryhodnější člen rodu.

        Každý hobití rod dostal na hostině u Bilba Pytlíka jeden Prsten, který museli hobiti celý tábor opatrovat a nakonec jej zničit. Díky skvělým maskám, hereckému talentu vedoucích a v neposlední řadě také zvukovému podkresu z filmu Pán prstenů se mnohé hry hluboce vryly do paměti všech účastníků.

       Na prvním turnusu soutěžily tyto hobití rody (v pořadí od vítězů): Hrdonožky, Ponravové, Pelíšci, Bulvové, Bralové a Bulíci.

         Na druhém turnuse to byli Pelíšci, Brandorádi, Bralové, Cvalíci, Pytlíci a Hrdonožkové.

 
 
 

III. turnus

   Poslední turnus našich letních táborů je vždy určen výhradně účastníkům předcházejících dvou turnusů, kterým jeden tábor nestačil a chtějí se o prázdninách ještě znovu setkat se svými táborovými kamarády.

       Všichni jsme se převtělili do postav důchodců – seniorů a někteří svou roli celý týden neopustili.

       Vycházeli jsme z Kunčiny Vsi, většina s holemi nebo berlemi a Kuba dokonce v sukni a šátku. Na Obůrce nás pak čekala řada úkolů, spojená s pokročilým věkem, např: každodenní prohlídky u lékaře, měření tlaku, braní léků, hlídání neposlušného vnuka, pečení tradiční bábovky, tancovačka s dechovkou.

        Bonusem byl zpěvníček s Písněmi pro radostné stáří, Kubovu verzi písně Karla Gotta – Být stále stár – si rádi zazpíváme ještě dnes.