Celotáborová hra

2019

 

Letní tábory

 

Historie letních táborů

 

 

 

Stroj času

    V roce 2019 se nám podařilo získat ke spolupráci věhlasného profesora Prokopa Dveře. Tento skvělý vědec nám zapůjčil svůj jedinečný vynález – stroj, kterým se dá cestovat v čase. (Stroj sestrojili Jirka, Muflon a Žán a oživili ho Jirka, Kuba a Fido.) Každý večer se osazenstvo tábora sesedlo kolem stroje, ten nás přenesl do jiné doby, něco nám o ní řekl a představil osobnost, která nás bude následující den provázet. 

     V průběhu tábora jsme se seznámili například s praotcem Čechem, Karlem IV.  nebo Marií Terezií. Prožili jsme také dobu honu na čarodějnice, snažili se zabránit upálení Jana Husa, stavěli Národní divadlo nebo vyráběli neprůstřelnou vestu pro Jana Opletala.

     Časostroj, který kromě mluvení a svícení uměl také stříkat vodu a vydávat sladkosti, se nám bohužel porouchal a tak jsme poslední den tábora vyrazili shánět součástky na jeho opravu. Vše se podařilo, a tak se všechny vědecké týmy mohly v pořádku vrátit do současnosti.

Vědecké týmy na I. turnusu: Kappa, Gamma, Psí, Alfa, Omega, Omicron.

Vědecké týmy na II.turnusu: Kappa, Pí, Xí, Omega, Epsilon, Mí.

 

.

Rrrrr!

   Posledním kouskem našeho ztřeštěného vědce a jeho popleteného časostroje byl přesun účastníků III. turnusu do pravěku. 

   V Kunčině Vsi jsme si užili opravdu pravěké činnosti: rozdělávání ohně křesadlem, přenášení jej na delší vzdálenost, vaření vejce, visícího na větvi, udržování ohně přes celou noc a kopání jámy na mamuta. Ráno jsme do jámy umístili rozehřáté kameny, kuřecí maso, brambory a zeleninu. Jídlo, uvařené v Setonově hrnci, bylo dokonalé a všichni jsme byli překvapeni, jak skvěle chutnalo.

     Na Obůrce si pak každý účastník vyrobil „barefooty“ – sandály na míru pro chození naboso. Nechybělo tradiční plavání v aquaparku, vaření na ohni nebo vybírání nové ženy pro náčelníka.

     V pravěku se nám bohužel již nepodařilo najít pana profesora, zbyl z něj jen knír a kufřík. Po přenesení do současnosti jsme  se tedy s Časostrojem rozloučili a z preventivních důvodů ho raději demontovali.

Bude se nám po něm stýskat!