kliknutím na obrázek
jej zvětšíte


 

15. - 18. srpna 2016

Pěší výlet do Mohelna 2 ... 

                                     ... aneb horší počasí než loni už prostě být nemůže!

 

 

Zúčastnili se: Surďa, Franta, Šimon, Žán, Míra, Lukin a Fido

Akci připravil: Fido

 
       
 

    Po našem loňském prvním výletu do Mohelna, který i přes mimořádnou nepřízeň počasí dopadl mimořádně příznivě, jsme se dohodli, že tuto akci rozhodně musíme zopakovat.

     Rok utekl jako voda a byl zase srpen, pondělí, deset hodin a my se měli sejít na vlakovém nádraží v Zastávce. Abychom to neměli tak jednoduché tak vlak, do kterého měli v Brně nastoupit Míra, Šimon a Franta pro jistotu vykolejil, a hoši tím nabrali půlhodinové zpoždění. Proto jsme o tuto půlhodinu odložili i sraz v Zastávce, kde byl zatím pouze Žán. Vzhledem k výlukám a náhradní autobusové dopravě na trase ze Zastávky jsme se rozhodli využít Lukinovu nabídku odvozu dodávkou až do Kralic nad Oslavou. Odtud nás čekala asi dvacet kilometrů dlouhá cesta údolím Oslavy kolem zříceniny hradu Lamberk až do Mohelna.  

     Cesta to nebyla snadná, téměř polovinu trasy jsme s plnou zátěží lezli a šplhali po skalách podél koryta řeky Oslavy, kterou jsme později i brodili. Protože cesta byla časově náročnější, než jsme čekali, nemohli jsme se příliš zdržovat. Proto jsme i oběd snědli poměrně rychle. Naštěstí nám Žán později zajistil druhou delší pauzu, když mu (nešťastnou náhodou) spadl batoh ze srázu a (šťastnou náhodou) se zastavil o strom několik metrů nad řekou.

    Těsně po příchodu na tábořiště nás navštívila Hanka s Medvědem a zásobili nás pitnou vodou a masem na grilování. Pomalu jsme začali stavět stany a zabydlovat se. Večer jsme strávili grilováním, hraním her a vybalováním.

     Druhý den jsme se rozhodli pojmout trochu odpočinkově. Dopoledne jsme se vykoupali a uvařili si guláš k obědu a po dvou skupinách jsme si průběžně zašli na nákup do Mohelna. Po návratu jsme ogrilovali zbylé maso a zpívali až do pozdních nočních hodin. Vzhledem k tomu, že předpověď hlásila teplé a slunečné počasí, jsme se rozhodli si výlet prodloužit až do čtvrtka, místo původní středy.

     Ve středu po snídani jsme se vypravili na čtrnáctikilometrový výlet kolem nedaleké vodní nádrže Mohelno ke zřícenině Rabštejn, kde jsme se naobědvali.  Oklikou jsme došli k jaderné elektrárně Dukovany, odkud nás čekala cesta zpět do tábořiště. Protože jsme již dojedli vše, co by se mohlo zkazit, rozhodli jsme se zajít na večeři do Mohelenské restaurace a po cestě doplnit zásobu pitné vody na další den. Po návratu si někteří z nás zdřímli a ostatní zatím hráli kanastu a Střelené kachny. Po setmění jsme, stejně jako předchozí den, hráli na ukulele a zpívali.

     Čtvrtek se již nesl v duchu balení a návratu domů. Protože nebyl důvod spěchat, posunuli jsme si budíček až na devátou hodinu. Snědli jsme polévky, které jsme si připravili k snídani, sbalili stany, uklidili po sobě tábořiště a odcházeli jsme do jedenáct kilometrů vzdálených Biskoupek, po cestě jsme se stihli naobědvat a následně i proběhnout. Volba delší, ale o to hezčí trasy způsobila, že nám na poslední tři kilometry zbylo pouze necelých 30 minut. Ačkoli někteří z nás v závěrečném běhu málem položili život, podařilo se nám autobus stihnout a plní zážitků jsme mířili domů.

 
 

Text: Fido      Foto: Lukin, Šimon, Fido

 
 

 

   

   

   

   

   

   

   

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm