kliknutím na obrázek
jej zvětšíte

 

Na této stránce je výběr fotek.
Pokud máte zájem o všechny nafocené snímky, napište si o ně na adresu: 

vr@ctujm.cz

  

 


 

13. - 15. dubna 2018

Jarní "22" brigáda na TZ Lipnice

                          ... krásné jarní počasí a teplo!

 

 

    Zúčastnili se: Fido, Surďa, Satelit, Danda, Žán, Mirek, Hanka (z TK Kamzíci), Kuba N., Adam, Terka, Finč a Matěj Vojtěchovští, Marek a Tomáš Buchtovi, Hanka, Medvěd, Jirka a už tradičně také všichni Jedličkovi

 
       
 

    Půl roku uteklo jako voda a se zahájením nové letní sezóny se opět konala brigáda na táborové základně České tábornické unie v Lipnici nad Sázavou.

    Na tuto akci jsme se vypravili už po čtvrté a tentokrát v rekordním počtu 22 párů rukou z oblasti Jižní Morava.  Dosud vždy naši sestavu účastníků tvořili vedoucí. Naše klubové děti se těchto brigád účastnily jen zřídka. Nyní tomu však bylo jinak (a doufáme, že to tak vydrží i nadále). Tentokrát s námi na Lipnici vyrazila i skupina starších dětí, která v práci pomáhala, jak mohla. Fakt se snažili a bylo to znát!

    První část výpravy tvořená Žánem, Mirkem a Hankou (posilou z TK Kamzíci), přijela již v pátek odpoledne v Žánově bufetovém auto vraku.

    Další část tvořená Fidem, Sáťou, Terkou (kamarádkou Sáti), Kubou a Surďou, přijela večer a chvíli po nich dorazila i skupina zbraslaváků (Finč, Matěj, Tomáš a Marek) s Adamem, která jela vlakem. Byla již tma, a tak se už jen sedělo ve společenské místnosti, kytaristi zahráli několik písniček, někdo hrál deskovky  ...  a všichni jsme sbírali síly na další den.

    V osm hodin ráno nás probudila poslední část výpravy, kterou tvořili Hanka, Medvěd, Jirka a Danda. Po vydatné snídani jsme se ihned vrhli do práce. Opět se pokračovalo ve stavbě nového plotu, tentokrát ale z druhé strany tábořiště. Nejprve bylo potřeba vykopat díry na zabetonování nových sloupků a nasbírat neuvěřitelnou spoustu kamení (na betonování), což tvořilo hlavní náplň dopoledne.

    O půl jedné někdo z kuchyně zavolal slovo, na které už všichni po tvrdé práci čekali – „Oběd!“. Čekalo nás vepřo-knedlo-zelo a po obědě (a krátké přestávce) následovala poslední část a tou bylo betonování sloupků a také úklid základny od větví i zbytků listí. Práce nám šla od ruky a po páté hodině jsme měli poslední sloupek zabetonovaný. Následoval úklid po práci a čekaly na nás úžasné řízečky s bramborem a tři druhy výtečných zeleninových salátů.  Pak už se jen odpočívalo, pro zájemce byla kolem deváté hodiny večerní  otevřená sauna.  Tentokrát jsme opravdu vyzkoušeli maximální saunovací kapacitu, zájemců bylo hodně – dokonce se přidali i naši nejmladší účastníci z řad dětí.

    Kolem desáté hodiny se opět rozezněly hudební nástroje a hrálo se, zpívalo, jedlo a pilo dlouho, dlouho do noci.

   Ráno jsme se nasnídali, pomalu pobalili své věci, pořídili společnou fotku (na které nám bohužel chybí Adam – ale to jsme zjistili až doma), rozloučili se a pomalu se rozjížděli do svých domovů.

     Jak již bývá zvykem, zdaleka tento víkend nebyl jen  o práci. Zažili jsme i spoustu skvělé zábavy s kamarády od Berouna, z Jižních Čech,… zkrátka z celé republiky. Další brigáda se bude konat na podzim a už se těšíme!

 

Text: Surďa      Foto: Hanka