pan předseda Bohoušek
na výletě v Praze

 

kliknutím na obrázek
jej zvětšíte


 

12. dubna 2014
Jednodenní výlet do Prahy

 

      Zúčastnili se:
     
Pan předseda Bohoušek, Dan Konečný, Denisa Balvínová, Fido, Franta Kasuár,
      Kuba Válek, Mirek, Nina, Satelit a pan Surikat.

 
       
 

     Téměř půlroční domlouvání a příprava výletu do Prahy skončily, když jsme se ráno v 5:20 všichni sešli v Brně na hlavním nádraží a odebrali se k vlaku, který na nás čekal.

     Cestou do Prahy jsme si všichni povídali, až na Bohouška a Fida, kteří pospávali. Kolem půl deváté jsme dorazili do Prahy na hlavní nádraží, kde nás přivítala Denča. Koupili jsme lístky na krtka (metro) a jeli až na zastávku Hradčanská. Odtud jsme se vydali k Pražskému hradu, kde jsme si ověřili, že tam prezident opravdu je.

     Zakoupili jsme vstupenky na prohlídku pražského hradu a jako první jsme se rozhodli prohlédnout si chrám sv. Víta. Dále jsme prošli Starý Královský palác, baziliku sv. Jiří a Rožmberský palác. Šli jsme se také podívat na Prašnou věž, kde jsme měli možnost vidět expozici hradní stráže. Prohlídku Pražského hradu jsme nezakončili nikde jinde, než ve Zlaté uličce. Prohlédli jsme si všechny ty malé domečky a viděli jsme také výstavu nejrůznějších brnění, mečů a dalších historických zbraní. Na konci Zlaté uličky jsme si prohlédli mučírnu a vrátili se zpět na I. nádvoří, odkud jsme pokračovali na Malostranské náměstí.

     Tam jsme se rozdělili a každý šel poobědvat podle sebe. Nakonec jsme se ale všichni sešli v McDonaldu, odkud jsme již všichni pokračovali v naší cestě Prahou.

     Další zastávkou byl Karlův most, kde jsme si měli možnost prohlédnout sochy, které tu stály. Nejdéle jsme se zdrželi u sochy sv. Jana Nepomuckého, protože jsme se také, jako ostatní turisté chtěli dotknout pejska na jejím podstavci a doufali jsme, že nám přinese štěstí.  Téměř na konci mostu jsme se pozdravili s Luckou a Štěpánem Boudnými, kteří tu zřejmě byli také na výletě. Naším dalším cílem bylo Václavské náměstí, kam jsme se rozhodli jít kolem Národního divadla, abychom si divadlo mohli prohlédnout také z blízka. Při chůzi kolem Vltavy jsme také mohli vidět Petřínskou rozhlednu a lanovku na ni vedoucí.

     Na Václavském náměstí nás již netrpělivě očekávala paní Balvínová. Rozloučili jsme se s Denčou, která nás už musela opustit a prohlédli si jezdeckou sochu sv. Václava a z dálky také budovu Národního muzea. Dále jsme měli v plánu jít na Staroměstské náměstí, abychom si prohlédli Staroměstskou radnici, tady hlavně Pražský orloj. Zbývalo ale více než půl hodiny, než bude orloj znovu zvonit a proto jsme si naši cestu prodloužili kolem budovy České národní banky a průchodem pod Prašnou branou jsme po ulici Celetné šli až na Staroměstské náměstí. Pod orlojem už stál dav turistů, kteří nedočkavě čekali, až začne orloj odbíjet třetí hodinu. Přidali jsme se k nim a za chvíli už jsme orloj viděli v pohybu.

     Když to všechno skončilo, vyfotili jsme společné foto a rozhodli jsme se více si prohlédnout Staroměstské náměstí. Prošli jsme kolem stánků se suvenýry a nejrůznějšími pochutinami. Zpívali tu, hráli a místní lidé nás překvapovali nejrůznějšími vystoupeními. Při cestě zpět na Václavské náměstí Ninu k smrti vyděsil muž převlečený za velkého plyšového slona, který na ni zcela nepředvídatelně vybafnul, zrovna když kolem něj procházela. O to víc tím ale pobavil kolemjdoucí.

     Následoval zhruba hodinový rozchod, ve kterém si každý mohl jít sám prohlédnout, co chtěl. Když jsme se sešli, zastavili jsme se v KFC na něco malého k večeři a pokračovali k hlavnímu nádraží. Protože jsme měli ještě chvíli čas, prohlédli jsme si i starou odbavovací halu Hlavního nádraží a někteří si šli koupit ke stánku Bubble Tea.

    To už se ale blížil čas příjezdu našeho vlaku na nástupiště. Nasedli jsme do vlaku a odjížděli zpět do Brna. Ve 21:20 jsme úspěšně dorazili na brněnské hlavní nádraží. Nezbývalo, než se rozloučit s ostatními a tentokrát se už každý sám vydat na cestu domů.

(zapsala Nina, redakčně zpracoval Fido, foto Franta)