kliknutím na obrázek
jej zvětšíte


 

28. září 2015

Výlet do brněnské ZOO

                                          

 

      Zúčastnili se:
     
Eliška, Žán, Míra, Denča Balvínová, Jirka, Surďa, Fido, Forest, Satelit a Jana Matušková

 
       
 

     V pondělí 28. září jsme se vypravili na celodopolední a poloodpolední výlet do zoologické zahrady v Brně. Na sraz jsme dorazili všichni kromě Žána, který se o pár minut opozdil a když jsme mu do telefonu sdělili, že jsme právě u rosomáka, tak nás ještě několik dalších minut hledal, protože na mapě ZOO byly pouze obrázky zvířat a on netušil, jak rosomák vypadá.

     My se mezi tím rozdělili do "rodin", abychom si zakoupili rodinné vstupenky, prohlédli jsme si tygra sumatérského a již zmiňovaného rosomáka. Dále jsme pokračovali tobogánem (někteří šli okolo) až k ledním medvědům, kde jsme si prohlédli jejich krmení. Konečně nás doběhl i Žán. A tak jsme šli cestou necestou, žádné zvíře na dohled, když najednou Jana zvolala: „třináct metrů odtud je keška!“ A tak naše skupinka vybočila z předem vyznačené trasy a po několika metrech jsme narazili na malý poklad.

     Poté následoval náročný výstup až na samý vrcholek zoologické zahrady, kde jsme se mohli těšit na "malé" občerstvení. Po jídle jsme pokračovali v prohlídce. Vypadalo to, že od první občerstvovací pauzy už budeme zastavovat pořád, ale naštěstí jsme měli pevnou vůli a došli až k žirafám bez významnějších finančních ztrát. Zde jsme si dali menší přestávku, udělali sérii fotek a pokračovali směrem k indiánské vesnici. Spatřili jsme zde pár domorodců, kteří provozovali rituální tanec deště. Zanechali jsme je svému osudu, protože nás čekala cesta zpět k hlavnímu vstupu s velice důležitou zastávkou u Surikatek. Když se nám od nich podařilo Surďu odtrhnout, prohlédli jsme si i expozici opic a pomalu mířili k východu.

     Po opuštění areálu zoologické zahrady se nám ještě příliš domů nechtělo, a tak jsme se ještě zastavili na přehradě, kde si každý dal Fofolu a po krátkém posezení jsme se pomalu rozcházeli domů ...

 

      Text: Mirek  Foto: Fido, Forest