kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 4. července 2015 - 1. den tábora

 
 

      Úmorné vedro, které láme teplotní rekordy! Takové bylo sobotní poledne v Brně i v Říčanech. O půl druhé v Brně a o půl hodiny později v Říčanech se schází děti - účastníci letošního první turnusu našeho tábora v Horní Libochové.

      Z celkového počtu 59 dětí jede s námi 16 dětí poprvé a na těch je znát mírná nervozita (ostatně na některých rodičích také). Stálí účastníci našich táborů a akcí v průběhu roku jsou však naprosto v pohodě a v očekávání cože to letos zase vedoucí vymysleli ...

       

     Cesta autobusem trvala z Brna necelou hodinu (z Říčan asi půl hodiny). Kousk za Bojanovem zastavil náš autobus starší muž o holi. Představil se jako Jacob Smith, bohatý podnikatel, pověřený Abrahamem Lincolnem stavbou transatlantické železnice. Odvedl nás na místo, kde máme založit čtyři stavební společnosti a během následujících čtrnácti dní propojit Ameriku od Atlantiku k Pacifiku.

       

     Po krátkém představení následovalo rozdělení stanů a ubytování se.  Mladším dětem zcela samozřejmě pomohli vedoucí a starší děti. Sluníčko pálilo a tak jsme před vyhřátými stany dali přednost stínu jídelny a dalších stinných míst našeho tábořiště.

       

      Odpoledne první dne je vždy věnováno prohlídce a seznámení s tábořištěm, táborovým řádem, režimem dne a spoustou běžných organizačních pravidel. Kvůli počasí jsme se v podstatě až do večeře omezili na pobyt ve stínu a mimo dosah sluníčka.

       

    Před večeří jsme si zahráli několik seznamovacích her a vyzkoušeli trampolíny a ping-pong.

       

       

     Povečeřeli jsme rohlík s jarní pažitkovou pomazánkou obložený zeleninou, na pití byla ovocná šťáva.

       

       

       

    Po večeři se opět objevil pan Smith a došlo k velké dražbě. Všichni budoucí "zaměstnanci" museli ukázat své schopnosti a dovednosti, podle kterých byli rozděleni do stavebních společností (táborových oddílů).

       

       

       

     Po dražbě dostali všechny děti výborné tvarohovo-meruňkové koláče od Kristýnky a Natky. Děkujeme mockrát paní Bromové a paní Bartoškové za jejich upečení, moc jsme si pochutnali.

       

       

       Posledním úkolem dnešního dne bylo po setmění v nedalekém tzv. hracím lese získat název a barvu týmu. Společnost, vedená Bohouškem a Janou se jmenuje Sacramento a vybrali si červenou. Nina a Terka vedou tým Ogallala (modrá), Honza a Žán Wells (žlutá) a Padák s Luckou Green River (zelená). Trička máme v plánu nabarvit zítra.

       

   Pak už zbývalo jen vyčistit si zuby, převléci se do spacího a hurá do postele. Ne pro každého je večerní čištění zubů samozřejmostí, i s převlékáním do spacího byl tu a tam problém. Vedoucí všechny stany obešli a děti, které to dnes podcenily, si už zítra dají nepochybně pozor :-).

    Večerka dnes byla (kvůli večerní hře v lese) mírně posunutá, na 22:30 hodin, nejstarší děti (tzv. naše zlatá pubertální mládež) mohly ještě do 23:30 hodin do podkroví hrát deskové hry.  

       

       

       Naše první táborová noc je pod jasnou oblohou, postupně se lehce ochlazuje a v tuto chvíli už dávno všichni spí. Dobrou noc přejeme i Vám !

       Bankéř Centrální banky vyhlásil pro zítřejší den následují HOROSKOP pro členy naší železniční stavební společnosti PACI & FIK comp.  

( zveřejněno 5. 7. 2015 v 01:30 hod. )

 

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora :   

                Už zítra večer budou mít děti možnost poslat vám prostřednictvím této kroniky své vzkazy.

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel :                   

 

pozdrav pro Zdendu Přikryla z Říčan  23:27

ahoj zdenečku, nestihla jsem ti zavolat před odjezdem, tak ti přeju, ať si to na táboře báječně užiješ, doufám, že jste dobře dojeli a bez problémů se zabydleli, všichni tě moc pozdravují :-)) teta Dita

 

pozdrav pro Vikču Š:)   21:23

Ahoj všem táborníkům a navrh Viktorce:), trochu vám závidíme ubytování:)protože v našem domečku je hotový tropical, přejeme vám krásné prázdniny a VIKTORKO,všechno sníst,sílu budeš potřebovat pro zdolání všech úkolů :)posíláme pac a pusu gašuci,mašu, anšu ( máma , marda,táta, márty) Gábina

 

Pro Maruš Chocholovou    21:20

Nazdar Maruš! Tak jaká byla cesta a koho máš v apartmánu jako spolubydlící? Udělali jsme si dnes s taťkou cyklovýlet, asi 30km, sice vedro, ale dobrý trénink to byl. Zdravíme tě všichni!!! Solničková

 

pro Jakuba Hrušku     19:52

Ahoj taborniku:-) ...tak jaka byla sauna v autobusu? S kym jsi ve stanu? Sice to zjistime brzo z fotek, ale mohl by jsi se pokusit i odepsat poprve po letech pres forum:-) Ceka vas vedro jeste asi tri dny, tak je dobre, ze ti uz ten slamak prirostl k hlave:-) ...bude se ti to hodit:-) Zdravi te mamka, tatka a Lukasek Hrušková

 

pozdrav    19:24

Všem krásné prázdniny v přírodě,hlavně pěkné počasí a Pepovi pusu navrh :-) přeje mamka a taťka mamka Danča a taťka Pepa

 

Pozdrav  18:17

Krásné dny v krásné přírodě Nikči Jarolímové a všem táborníkům přeje babička Alena