kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

úterý 14. července 2015 - 11. den tábora

 

 

 

      Druhé táborové úterý bývá většinou věnováno celodennímu výletu. S ohledem na předpověď počasí jsme si den předtím nebyli příliš jistí, jak to celé dopadne, ale nakonec vše proběhlo podle plánu. V průběhu dne nás sice zastihlo pár slabých přeháněk, občas ale vysvitlo i sluníčko a celkově bylo dost teplo.

 

       

 

      Budíček o půl deváté, krátká rozcvička a snídaně: rohlíky s paštikovou pomazánkou obložené zeleninou a čaj s citrónem. Děti už se nám pěkně "rozjídají" na začátku tábora stačilo k snídani 80 rohlíků, nyní už jich zvládneme 120. To nás samozřejmě těší ! 

      Také v podstatě vymizely děti, které by si "vymrčovali" že něco nejedí. Jako alternativu  ke každému jídlu je možno zvolit chléb s máslem. Na začátku tábora bylo přes deset dětí (v podstatě všichni nováčci), které "něco nejedly" a teď až na dvě výjimky už jíme všichni všechno. To je myslíme docela fajn ...  

 

       

 

      Ranní (předvýletovou) činnost jsme stihli v rychlejším tempu a před půl desátou  naše tábořiště opustily všechny čtyři skupiny ... rozdělené podle věku a zejména výkonnosti. Na cestu jsme dostali svačinu (železničářský cestovní balíček) a před cestou pořídili před výletové fotky. Všechny skupiny měly na své trase dnešního výletu Křižanov, aby děti měli možnost nakoupit nějaké sladkosti a "spoustu důležitostí".     

 

       

 

      Skupina nejmladších dětí šla do Křižanova v podstatě nejkratší cestou s tím, že na dětském hřišti  a pak v lese u Kundratic hráli hry, stavěli domečky pro skřítka,  a  pod.

 

       

 

       

 

       Jedna ze dvou "středních" skupin zvolila náročnější cestu přes Kadolec a letiště v Ořechově. Po okouknutí letadel skupina pokračovala do Křižanova. Cestou zpět se zastavili ještě na hřišti v Kundraticích.

 

       

 

       

 

         Druhá střední skupina zkusila jít podle mapy a buzoly s tím, že cestu vedly děti, což vedlo k tomu, že se cesta do Křižanova lehce protáhla. Cestou měla skupina také "hrací" zastávky.

 

       

 

       

 

        Skupina nejstarších dětí šla nejdelší trasou. Z Bojanova šli přes Svatou horu, kde si dali svačinu, pokračovali přes Kadolec k ořechovskému letišti a pak do Křižanova.  Jako jediní měli v Křižanově samostatný rozchod. Cestu zpět stihli také proložit (jak sami říkali) "drsnějšími" hrami.    

 

       

 

       

 

       Všechny skupiny se sešly o půl sedmé zpět v táboře na večeři. Byla čočka s vejcem, osmaženou cibulkou a čerstvým chlebem ... ideální kombinace  :-) !!!  Hlad po výletě byl asi veliký, protože se snědlo úplně všechno, což u čočky nebývá vždy pravidlem. . 

 

       

 

       Večer po výletě byl už volný program: trampolíny, míčové hry na spodní louce, ping-pong, banka, kronika, jak kdo chtěl ....   Večerku jsme příliš neprotahovali, po desáté už byli ve svých stanech úplně všichni.

 

       

 

       

         

 

        Stává se to každý rok, každý turnus. Mezi poštou se objeví dopis nebo pohled, na kterém je sice bezchybně napsaná naše adresa, ale chybí jméno adresáta. 

        Dnes přišly dva takové dopisy odesílané z Ivančic, u nichž se nám podařilo vystopovat, komu patří.

         Kromě nich však přišel dnes ještě tento pohled, jehož adresáta se nám najít nepodařilo. Přečetli jsme tedy tento pohled na nástupu všem dětem. Pokud jej někdo poznáte a napíšete jméno adresáta, rádi jej doručíme tomu, komu patří ... do té doby visí na nástěnce k dispozici všem dětem.  

 

      Zítra nás čeká druhý sanitární den s celkovým umýváním a úklidem všeho a všech. Obloha je zatažená a je docela teplá noc. Patrně nás do rána čeká ještě nějaká přeháňka, ale pak už se má zase jen oteplovat. 

      Krásnou dobrou noc !

 

 

     Bankéř Centrální banky zveřejnil pro následující den HOROSKOP pro členy naší železniční stavební společnosti PACI & FIK comp.

   Současně bankéř zveřejnuje aktuální zůstatky bankovních kont členů našich železničních stavebních společností k dnešnímu dni. (Pozn.: Zůstatek bankovní hotovosti nemusí přesně odpovídat skutečné bonitě toho kterého klienta, neboť nezahrnuje hotovost, kterou má dotyčný u sebe. Stejně tak zde nejsou zahrnuty loterijní výhry).    

 

( zveřejněno 15. 7. 2015 v 01:45 hod. )

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora :   

 

pro rodiče Jeřábkovi,   Kusolitsovi    a paní Szabóovou

Vážení rodiče, mnohokrát děkujeme  za pochvalu  a slova uznání :-),  jsme s vašimi dětmi rádi ! 

Pozdrav z tábora posílají  všichni vedoucí tábora 

 

pro Budovičovi

ahoj mami tvoje dva dopisy uz konečně došli  já si říkala že je to mumu a kočičí hrádek je úžasnej  taky chci poděkovat Zuzce za napsání a omluvení za mé nenapsání dopisu  všechny moooc pozdravuji TVOJE MILOVANÁ ALENKA

 

PRO KLUČKOVI

Ahoj mami je tu dobře už se to kráti nevím jestly se ti vráti pohorky rozpali se mě na celodenaku takže jsem šla podstate bosky něco takovýho napiš mi co stím jestli vyhodit nebo ne?no a už se těším dom doufám že dostanem zase nějakou čoko nebo tak:P no napiš co nejdříve. jo a vůbec nepřišel žádnej dopis od klučkovích nebo od babi Ani tak měě to docela mrzí ale at to už neposílaj to by už nedošlo ale hodně mě to mrzí nezabere to ani 5 minut........:(   OD SISI (SIMČI)

 

Pro Pospíšilovi apod.

Na psaní na stránky je tady málo času a tak moc nepíši a už nenapíšu , protože už nebude čas... Dnešní výlet byl celkem vysilující ale došli jsme s úsměvem ve tváři. na večeři byla čočka a tak ... Už za cca. 70 hodin budeme zase ve střehu. Dopis z chalupy potěšil a děkujeme za sponzoring . Mějte se krásně a těšte se na nás. :D  Pac a pusuuuu Váš Nejmilejší Nejlepčí Nejsuprovějčí Světový Božský Bolek. :)

 

Pro MACHAČOVI

ahoj všichni jak se máte ja dobře zrovna dneska sme byli na celodenním výletu do Křižanova . Sice trochu pršelo ale zvladly sme to. Mějte se hezky a ODEPIŠTE!  pac a pusu posíla HANČA

 

Pro rodinu Boudnou

Ahoj všichni tak se zase ozývám :D Mám se tu docela dobře, dneska jsme šli celodenní výlet do Křižanova a byla to docela fuška... a navíc pršelo. Už jen pár dní a zase se uvidíme. Jinak děkuju moc za dopis.Už se na vás všechny moc těším.  Samozřejmě i na Vojtu... Mějte se a zkuste to beze mě vydržet :D Štěpaaaaa

 

Pro Jarolímovi

Ahoj. Dnes jsme byli v Křížanově a koupila jsem tři pohledy.Dnes na nástupu jsem dostala hodně pohledů.Už jse na váa moc těším ahoj.Posílaaam velllkou pusu.  Vaše Nikča

 

Pro Hruškovy

Ahoj, dneska jsme byli v Křižanově. Bylo to fajn, ale trochu mě bolely nohy :D.

Málem jsem tan vykoupil coop:D PS:koupil jsem si jen twix. Měli to moc předražený. Díky za klec pro činčilu:D. Tak ahoj, už se těším na normální postel a SPLACHOVACÍ ZÁCHOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D :D :D.

 

pro Čapounovy

Ahoj mami a tati.  Už se moc těším až se s vámi zase uvidím :D. Moc se těším až přijdu domů. Bude tam: Sprcha, SPLACHOVACÍ ZÁCHOD, měkká postel a žádnej spacák :D. Už se těším na Kiki, moc mi chybí ty její legrácky. pa Ondra.

 

Pro Nemeczovy

Ahoj rodino ! Moc se těším domů na všechno a na všechny :) Moc děkuji za dopis moc jste mě potěšili... A ten pohled s tím nepřečitelným písmem (nebo jak) psal kdo ? Doufám že GTA přišlo :) Jinak dneska byl celodenní výlet do Křižanova a  bylo to super, sice mě boleli trochu nohy ale přežil jsem to :)Jinak zajtra je sanitárka a zásobování města. Už jen 3 dny :) Tak pozdravuj Kiki, babi, dědu, strejdu, tetu a Vanilku. :) Pac a pusu chytni husu !!!! :D  Váš Sašíík.

 

Pro Neumanny

Ahoj!!!!!!Dneska byl celodenní výlet.Byl docela dobrej.Zítra bude sanitárka(jupí).Jak se máte???Popřejte za mě babičce Jarušce k 71 narozeninám.Těším se na vás:-P   Váš Bertík.

 

Pro mámu, tátu, babičku, Fuf a všechny ostatní od Michala Pokorného

Ahoj, jak se všichni máte? Dneska jsme byli na celodenním výletě. Bylo to SUPER! Před chvílí jsem byl s Bohouškem v Bojanově na motorce (koupil jsem si na to poukaz za dolary). Bylo to skvělé. Jo a díky za dopis. Až dopíšu, půjdu si ho přečíst znovu. Tak ahoj. Míša Pokorný

 

Pro Šupkovi

Ahoj mami, tati a Mari. Dnes jsme šli na celodenní výlet a bolí mě nohy. Zítra máme sanitární den. Mám se tu dobře a těším se na vás. Vikča

 

Pro Orošovi

Ahoj mamí a tatí jak se máte?Ja skvěle   Dnes jsme byly na celodenním výletu,a bylo supr tak ahoj!!!!!!

 

 

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel :                   

  

Pro Zdendy Přikryla   22:17

Ahoj Zdeny, tak to je paráda. Doufám, že se máš dobře. My v neděli taky jedeme na tábor, tak se ti pak ozveme. :) Zvládni to tam těch pár dní :) Moc tě zdravíme :* Klára a Víťa Klára Bachová

 

pro Nikču  21:59

Niky, díky za dopis,měj se krásně. Pozdrav ode všech doma. babička A.

 

pro Zdendu P z Ř   21:58

ahoj zdenečku, moc děkujeme za pozdravy, já jsem s lib a betynkou v jamném, klá se chystá na tábor, babi je s dědou na chatě, bety tu loví myšky a krtky:-), viděla jsem, jak ti jde pěkně škrábání brambor a přechod po laně nad potokem, jsi šikula, tak užívej, už se vám to krátí, všichni tě moc pozdravují :-)) D a K a V a L a B a K a J:-)

 

pro všechny vedoucí a kuchaře  20:33

Děkujeme, že se nám krásně staráte o děti. Velký dík za vše. Moc Vás obdivujeme. Iveta Szabóová

 

pro Terezku Szabóovou  20:32

Ahoj Terezko. Děkujeme za dopis. Tady je docela dobře. Dnes trochu pršelo. Užívej si to tam. Jak se spalo pod širákem? Gučinka je už ostříhaná. Pa mamka a taťka. mamka a taťka

 

pro Jakuba Hrušku  20:00

Cau Kubo, tak jsem se divala jak jste behali orienak a musim te pochvalit, ze jste byli mezi nejlepsima:-) ...a co vylet, byli jste v Krizanove? Tesime se na foto se zmrlinou:-) ...vsak vis:-) ....no mas pred sebou uz jen par dni a jsi doma. Uzij si zbytek. Pusu posila mamka, tatka a Lukase Hruškovi

 

pro Bouďasy  19:50

Ahojté Luci a Štěpi, už se na vás moc těšíme, máme s Vojtou pro vás malé překvapení, vím, že hlavně Lucka bude zvědavá♡.Snad jste už dostali i dopis.Pusu mamča Radana Boudná

 

pro Kristýnku Bromovou     17:04

Ahoj Kristy,moooc Tě zdravíme a posíláme velkou pusu.Dnes nám došel dopis mockrát děkujeme.Užij si ještě poslední dny táborového elánu.Už se na Tebe těšíme až nám budeš vyprávět svoje zážitky.Měj se hezky mamka,taťka a Dominik mamka

 

pro Bolka a Matěje   15:49

Ahoj kluci, já už jsem z tábora doma, momentálně jsem u babičky a dědečka na chalupě, dnes pršelo, doufám, že si tábor užíváte. Uvidíme se v Chorvatsku. Ahoj Vendulka. Moc Vás pozdravuje a myslí na Vás babička a děda Venďa Puklová

 

pro Adélku z Green river   15:46

Už se ti vám to krátí a pomalu jdete do finále. Všechno začíná mít rychlejší spád. Co spaní pod širákem pod hvězdičkama? Líbilo? A co orienťák? Jsem zvědav jaké nové uzly mě naučíš:-). Dnes ti snad i došel pohled, že? Už se těšíme, jak nám budeš vyprávět všechny zážitky. Pusu od všech taťka

 

pro Alenku Budovičovou   14:30

Ahoj Alenko, děkujeme za dopis od Tebe, moc nás potěšil. Vrátili jsme se z našeho zájezdu v Norsku-bylo tam krásně.Jak píšeš, líbí se Ti na táboře a to ti moc přejeme. Těšíme se na Tebe na chalupě až přijedeš od moře, kam jedeš s mamkou a Zuzkou. Máme tě moc rádi, moc hezkých zážitků a kamarádů Ti přejí babi a děda z Pardubic babi a děda z Pardubic

 

pro Jirku   12:56

Ahojky dnes jsme dostali dopis s dárečkem,moc děkujeme.Dopisní papíry už posílat nebudu přišly by ve čtvrtek a to už se budeš pomalu balit domů. Tak písni jenom přes počítač.Jme moc rádi že se ti tam tak líbí je to supr tábor závídíme ti.Tak užívej ještě 3 dny a pak frčíš domů.Ahoj mamka a taťka Orošovi

 

pro Davida Košira   12:54

Gratulujeme k výsledkům v orientačním běhu.Spaní pod "širákem" muselo být bezva.Tak ustláno a vzorně seřazený boty v lese nemáš ani doma.Zase se ozveme.Ahoj. Monička,mamka a taťka

 

pro Matýska Smrže  12:35

Ahoj Maťko, tak jsem se díval na Vaši táborovou kroniku a vidím, že jsi na táboře velice spokojený. Určitě tam máš hodně kamarádů a kamarádek. Takže si ještě pěkně užívej společných her a hlavně buď na sebe opatrný, protože už v sobotu jedeš s rodiči a Aničkou do Strmilova a potom se už i my těšíme na společnou dovolenou u moře. Už se těšíme, až se zase spolu uvidíme. Měj se moc krásně a pozdravuj i Bertíka. Ahoj a pusu Ti posílá dědeček, babička a Terezka. dědeček Jirka

 

Pro Jonáška Janebu  10:57

Ahoj Jony, moc na tebe myslíme, snažíme se posílat ti pohledy, ale ne vždy se dokážeme zorganizovat, takže ti posílám vzkaz alespoň takto. Doufám, že se ti daří dobře, že sis užil spaní pod širákem, a hlavně doufám, že nebudeš zase nocovat ve spacáku v ohništi.... Měj se poc pěkně, těšíme se na tebe. Táta a máma Táta a máma

 

pozdrav pro Vikču Š:)   10:27

milá VIKTORKO, dnes nám přišel dopis a moc ti děkujeme, mary posílá pusiny.v Říčanech je proměnlivé počasí, občas déšť a slunčko. Moc se těšíme na vlajkovanou, protože to byla i moje oblíbená tábornická hra a určitě sis ji pořádně užila, můžete s holkama na soustředění taky vyzkoušet:)všichni se na tebe těšíme a hodně sil při dokončení tábornické hry-stavění železnice!pac a pusu mamča+taťulda+mary+márty+děda Šupkovi

 

pro Vojtu Krejčíře  9:46

Ahoj Vojtíšku. Po tom spaní v lese se dobře prohlédněte, aby jste neměli klíště. Už se Vám to krátí, doufám, že už nebude pršet. My jsme se včera rozloučili s Vlastíkem a Janou, kteří už odlétali domů. Dnes v noci také odjížděla Daniela a Adam do Chorvatska. Dnes jsou už před Splitem. Anička mě pomáhala se zavařováním meruněk a dnes to budou okurky. Měj se pěkně, dobře si to užij. Už se na Tebe všichni těšíme. Ahoj babička a děda Pešlovi. Pešlovi

 

Pro Štěpána S.   9:47

Ahojky Štěpi,jak vidím, máte se na táboře skvěle a už se těším až mi budeš vyprávět zážitky.Pozdravuje tě Martin,Míša,děda a babička a zdravíme taky Dana, Símu a Peťu. Pá a pusu máma. mamka

 

Pro Saše N.    8:51

Čauky Sašo, je vidět, že se ti na táboře líbí, stále s úsměvem :-) Tak to má být. Spaní v lese muselo být moc fajn a vlajkovaná je oblíbená hra, myslím, že ti ani mobil nechybí, že ne? Pozdravuje tě babička a děda, strýc Standa a teta Katka. Kristýnka neříkala nic, pro změnu :-) Tak se měj krásně a užívej si tábora. mamka a taťka

 

pro Pepu   8:47

ahoj Pepane,děkujeme za vzkaz,v Brně je teď deštivo,tak to ai přišlo od vás z hůry :-).nic nového se tady neděje,včera tady byl strejda Vlastík(Pačka) a mám tě od něho moc pozdravovat.dneska jsem spala ve tvé posteli,protože jinak by mě taťka vzbudil...dobře se ti v ní musí spát :-). jo a jak bylo pod širákem?nebyla ti zima?nějak jsem na fotu neviděla spacák,tak proto se ptám.Mějte se všichni krásně.a tobě velkýho hubana mamka Fasuro-Vagneři

 

Pro Elču Š.    8:45

Bravo!!!! Blahopřejeme k vlajkované a úspěšnému zvládnutí počítačové korespondence. Udělalo nám to velkou radost, tak si to zapamatuj :-) V Brně to dnes na celodenní výlet není, od rána prší. Posíláme velkou pusu mamka a taťka

 

Markétka a Jiřík Petráskovi   8:43

Zdravíme opravdové táborníky, moc děkujeme za vzkaz. Ten tábor máte výborný, hlavně si zapamatujte ty hry, abychom mohli hrát taky doma. Fotky jsou boží, každé ráno na ně koukáme. Ještě jednou děkujeme za vzkaz a mějte se fajnově. Zdravíme. babi a děda

 

pro Marušku CH.   8:34:

Ahoj Maruš, děkujeme za vzkaz! Máte tam spoustu her, to je bezva! Každý den sledujeme fotky a čteme si, co jste dělali. Máme se fajn, taky nám tu sprchlo. Tvoje macešky zalévám, o kytičky se ti hezky staráme. Dnes budu poprvé po dlouhé době řídit auto, mám kondiční jízdy v autoškole..Už se na tebe moc těšíme a v sobotu tě vyzvedneme u autobusu i s tetou Katkou a malou Kačenkou Žateckou. Posíláme pusu! mamík mamka

 

PRO BERTÍKA  8:00

Ahoj táborníku, už máte půlku za sebou.My se na tebe těšíme.Zítra objednám lístky do kina a hned v sobotu vyrazíme!pusu mamka Marcela

 

pro Verču S.  7 :55

Ahoj Veru, pod širákem dobrý ne? a počasí snad vydrží. Tady je zataženo a prší. Měj se moc hezky, pěkně si to užívej. Mámě tě moc rádi a už se na tebe těšíme. nejvíc Vojta, máma a táta. amka

 

pro Kristýnku Bromovou   2:06

Ahoj Kristy,moc Tě zdravím.Já mám dnes noční.Tak jak se spalo pod širákem a co orienťák.Pořád čekám nějaké psaní a pořád nic.Tak si uživej a měj se .Těšíme se v sobotu na Tebe.mamka Denisa

 

Pro Petra  0:37

Ahoj Petře tady Paul z Rakouska. Pravje jsem byl na Facebooku a vyděl jsem tě na fotce od stránce tk delfín. Moc mi to mrzí že nám to tento rok nějak nevyšlo. Nedávejte se prosím na moje pravopisme chyby :). Ich hoffe ihr habt fiel Spaß und könnt schönes Wetter genießen. Wenn du wieder Zugang zum Internet hast dann schreib mir villeicht wieder einmal. Lg Paul Paul.P