kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 18. července 2015 - 15. den tábora

 

 

      Poslední táborové ráno! Většinou děti spí poslední noc mimo své stany, tentokrát to vzhledem k včerejšímu podvečernímu dešti nebylo úplně možné, ale i tak se v umývárnách a pod přístřeškem se dřevem utvořily spící skupiny dětí. I když v noci bouřilo, déšť se nám vyhnul.

 

       

      Vstávali jsme za zvuku kytar v 8 hodin. Rozcvička byla krátká, společná a hned po ní jsme začali s balením, které jsme na chvíli přerušili jen snídaní. Rohlíky s nutelou a vlažný ovocný čaj  má úspěch vždy. Hned po snídaní jsme opět pokračovali s balením a také s úklidem.

       

 

       

 

       

      Menším dětem pomohli starší a vedoucí. Všechny stany i jejich okolí byly uklizeny, vymeteny ... za pár hodin je už budou obývat děti II.turnusu. 

       

      V deset hodin jsme ještě snědli svačinu na cestu - obložené chleby a začali nakládat první auto s vlekem, které postupně (na třikrát) sváželo batohy dolů do Horní Libochové k autobusu. Vždy je potřeba věci dobře setřídit podle toho kdo jede do Říčan a kdo do Brna, do toho se míchají děti, které z tábora odjíždějí samy s rodiči autem.  .   

       

     O půl jedenácté jsme se seřadili ve stínu břízy u brány, naposledy zamávali našemu tábořišti a odešli dolů, do vesnice, kde už na nás čekal  autobus. Zprávy z rádia avízovaly zacpanou dálnici i okolní silnice, naštěstí těsně před naším průjezdem bylo vše uvolněno. 

       

      Vedro bylo veliké, ale cesta proběhla dobře a tak krátce před dvanáctou jsme byli v Říčanech, kde vystoupila asi třetina dětí.  Půl hodiny poté jsme zastavili na parkovišti u Ústředního hřbitova v Brně. A zde definitivně skončil náš letošní I.turnus.

 

       Na letošním I.turnusu převažovaly spíše mladší děti, které s námi v průběhu roku většinou příliš nejezdí. Našim cílem bylo naučit je žít v kolektivu, týmově spolupracovat a hlavně nemyslet jen na sebe. Snad se nám to podařilo. Asi se s většinou dětí potkáme příští rok znovu na našem táboře.

       Myslíme, že můžeme říct za všechny naše vedoucí, že se se všemi letošními účastníky I.turnusu těšíme na shledání příští rok ... a třeba i dříve, akcí máme i v průběhu roku dost.

      

        Pohodové a krásné prázdniny všem Vám za všechny naše vedoucí přejí     

                                                                                  Hanka a Petr Hlaváčovi

 

     ( zveřejněno 18. 7. 2015 v 21:35 hod. )

Do naší kroniky přišly 18.července a v následující dny po táboře tyto příspěvky
od rodičů, dětí a přátel :

 

pro Hanka a Medvěd   18.7.2015

Ahoj přátelé, děkujeme Vám všem za úžasné žážitky z I. turnusu táborového klání, Viktorka ja opravdu mooooc ráda , že byla s Vámi všemi!! Jsem moc ráda, protože takové pozitní odezvy jsou málo kdy. Všem opravdu děkujeme za Váš vstřícný přístup a nadšení ve svém volném čase, pro naše děti. Celé odpoledne jsme sestavovali jídelníček dle tábornikého rozpisu:) a prosím pěkně o recept na pažitkou, salámouvou a sýrovou poázánku, neboť vy, ji umíte nejlíp!!!!! Medvěde a Hanko, děkujeme. Gábina Šupkovi

 

Vážení Šupkovi,

velmi děkujeme za Vaši pochvalu i slova uznání. Jsme rádi, když jsou děti na našich akcích rády.

Naše pomazánky jsou úžasně jednoduché: základní poměr pro sýrovou pomazánku je 1 RAMA, 6 pomazánkových másel a 6 krabiček po 3 kusech Smetanito (poměr lze samozřejmě poměrově zmenšit).

No a pro pažitkovou přidáte pažitku,  pro vajíčkovou vajíčka, pro salámovou nastrouhaný poličan, pro rybičkovou konzervu tuňáka bez oleje + trochu hořčice, pro masovou rozemleté maso (třeba vepřové) + hořčice, pro paštikovou játrovou paštiku atd.  Těch přísad (pažitka, vejce, maso, tuňák) dáváme spíš méně než více, aby to byla vždy spíše sýrová pomazánka s příchutí než "agresivně" pažitková, česneková, vajíčková, ....

A to důležité nakonec: pomazánku je vždy třeba nechat alespoň 3-5 hodin uležet, aby se chutě správně propojily. 

Ještě jednou děkujeme a přejeme Vám všem krásné léto!!! 

S úctou Hanka a Petr Hlaváčovi za všechny naše táborové vedoucí