kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
  úterý 21. července 2015 - 4. den tábora  
 

     Probudilo nás opět horké letní slunce. Po rozcvičce a osobní hygieně jsme posnídali rohlíky s máslem a strouhaným sýrem obložené zeleninou a třešňový čaj.

       

     Po snídani jsme zjistili, že zásoby masa v našem městečku na Divokém západě jsou nedostatečné a bude tedy třeba se vypravit na lov bizonů.Naštěstí se ukázalo, že blízký les je bizonů (vedoucích) plný, stačilo jen je najít a dopravit na cestu. Podle obtížnosti dopravy měli bizoni i různé ceny: nejdražší byl bizon bezvládný nebo kousavý, nejlevnější bizon chodící. Tato hra byla náročná nejen pro děti, ale i pro vedoucí, protože jak vidíte na našich fotkách, způsob přepravy byl někdy opravdu náročný.

       

       

       

     Ve zbytku dopoledne jsme plnili důkazy, nejstarší a nejostřílenější táborníci už mají skoro všechny a jejich platy jsou opravdu vysoké (kolem 500 dolarů). Naopak jsou i takoví, kteří splnili jen jeden či dva důkazy a jejich plat je tedy pouhých 100 dolarů.

       

     K obědu jsme měli bramboračku a bavorské vdolky s marmeládou a šlehačkou. Bylo jich přes 250 a dojídali jsme je ještě ke svačině.

       

      Svačinu jsme měli hned po poledním klidu a kromě vdolků od oběda jsme si pochutnali na pěti velkých sladkých melounech od Buchníčků. Byl to jeden ze "sponzorských" darů dětem našeho tábora. Moc děkujeme !

       

       

     Odpoledne byl program po družinách - děti si připravovaly luky a šípy na večerní turnaj v lukostřelbě a pak se šly vykoupat k rybníku. Bohužel se při té příležitosti Martínek B. řízl tak nešťastně, že jsme museli jet na šití do nemocnice. Rána naštěstí není moc velká, ale kvůli znehybnění dostal na pár dní sádru. Tak jsme se opět po letech podívali do nemocnice v Novém Městě n. M.

       

      K večeři jsme měli HOT -DOG (horký pes nebo též párek v rohlíku). Po večeři je každá den slavnostní večerní nástup..

       

         Na večerním nástupu jsme zhodnotili dnešní program, poslechli si denní rozkaz na následující den včetně určení dětí a vedoucího, který má zítra službu. Současně byly vyhlášeny noční hlídky a rozdělena pošta. Rozhodně vždy čteme poštu od vás, kterou posíláte přes tuto naši kroniku.

       

          Pravidelným bodem programu večerního nástupu jsou "Ztráty a nálezy". Věci, které si děti v průběhu dne neuklidí, se večer rozdávají. V průběhu dne se odkládají do přepravky u kuchyně, odkud si je může každý kdykoliv v průběhu dne vzít vzít. Pokud to však nestihne do večerního nástupu a tato věc se dostane v přepravce až na nástup, dostane její majitel za každou takovou věc "jednu dobře padnoucí ránu" na zadek velkou vařečkou a pak podáním ruky poděkuje za spravedlivé potrestání. Vzor pro tento postup jsme převzali již před léty z filmu Obecná škola a opravdu na některé děti (i vedoucí) funguje. Máme však řadu stálých, každovečerních "zákazníků". Pro úplnost je nutno dodat, že tento postup je stejnou měrou uplatňován i na všechny vedoucí včetně kuchařů a hlavní vedoucí (jak ostatně vidíme i na .předchozích snímcích, kdy si pro svoji ztracenou věc přišla i vedoucí Lucka).

       

      Po večerním nástupu proběhl ještě turnaj v lukostřelbě. Některé luky a šípy vzbuzovaly spíš úsměv a postoj (hlavně) dívek byl opravdu ladný. Vyhráli Elko s 11 zásahy, druhá byla Omaha s 9,třetí Newcastle s 8 a čtvrtí Truckee se čtyřmi zásahy.

       

       

       

        Turnaj se protáhl až za tmy a tak jsme už pak jen vyhlásili večerku. V 22.hodin už byli všichni ve svých stanech, jen nejstarší děti opět ještě zhruba do půlnoci mohly do podkroví.

 

    Stejně jako všude jinde, i u nás je velmi teplé počasí, ale v noci se ochlazuje na cca 18 st.C, což je docela snesitelná teplota na spaní.

     Obloha je plná hvězd, sem tam nějaký mráček. Zítra nás čeká celodenní výlet (tedy spíš od rybníku k rybníku), tak se na to jdeme vyspat.

       Přejeme Vám krásnou dobrou noc!        .     

        Stezku odvahy tuto noc úspěšně absolvovali: Marťa R., Terka, Lukin, Adam Sedl. a  Adam Buchta.

 

    

       Bankéř Centrální banky vyhlásil pro zítřejší den následují HOROSKOP pro členy naší železniční stavební společnosti PACI & FIK comp.

   Současně bankéř zveřejnuje aktuální zůstatky bankovních kont členů našich železničních stavebních společností k dnešnímu dni. (Pozn.: Zůstatek bankovní hotovosti nemusí přesně odpovídat skutečné bonitě toho kterého klienta, neboť nezahrnuje hotovost, kterou má dotyčný u sebe. Stejně tak zde nejsou zahrnuty loterijní výhry).    

 

( zveřejněno 22. 7. 2015 v 00:40 hod. )

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora :   

               

pro Stokláskovy

Nazdar mami doufám že není žádná zlomená noha a hlavně se mějte skvěle. Pro Klárku, Olinku, tatínka a maminku.:3333333

 

Pro Fialovy

Ahoj všichni. Dneska jsme vyráběli luky a šípy. Za chvilku je půjdeme střílet na spodní louku. Doufám že mi už došla ta quadrokoptéra. Tak ahoj a mějte se dobře.

 

Pro Komancovi

Ahoj všichni chytli jste nějaký roj!!! To je super!!! dnes (21. 7.) jsme vyráběli luky a šípy a za chvíli z nich jdeme střílet. Jinak se mám dobře. Doufám že vy také.

Ahoj Ruda

Děkuji za dopis, který mě velice potěšil. Máme se tu naprosto skvěle a vaří nám také výborně. Když jsme šli dnes od rybníka šel za námi i pes a to až do tábora. Teď tu už naštěstí není a já doufám že už nepřijde. Jinak so mějte pěkně a ahoj.

Jerry

 

Pro Buchníčky

Ahoj rodino, jak se máte ve vyhřátém Ořechově? My se tady na táboře máme super, bohužel po dnešku přišel jeden menší (spíše větší) úraz. Už je vše v pohodě. Těšíme se na další poštu, každý nástup stojíme (sedíme) v napjatém očekávání dalších zpráv či dopisů z domova :)

Dneska taky přihodíme jeden dopisek či pohled do schránky :)

Pozdravujte Babi a Dědu :)

MAM

 

Pro Novákovi

Ahoj mami,tati,babi a dědy. Děkuji za dopis je moc hezký a ten pro vás už je na cestě. doufám že tam nemáte tak velké horko.My  tady máme velké horko.zdraví Anička.

 

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel :     

 

Pro Matyska W.   22:26

Ahoj Matthi,mame takovy pocit,ze se Ti asi ani nebude chtít jet po 14-ti dnech domu.Mame Te pozdravovat od Adama a Pepíka.Porad na Tebe vzpomínáme,i Míša s Tobíkem dűkladne prohlízejí táborové fotky (a mám pocit,ze tiše závidí😉).A u nás dospeláku patrí od nedele k rannímu kafíčku prohlízení Kroniky.Posíláme velkou pusu.Ahoj mamka,tatka,babi,deda a kluci Od nás z Chotemic

 

Kečup   19:02

ahoj táborníci. Se zájmem sleduji váš jídelníček. Zvlášťe spotřeba kečupu je obdivuhodná. S úctou a pozdravem Jirka Babica Babica

 

pro Matěje Dobi   18:37

Maty dnes jsem dostala dopis, moc děkuji za pozitivní zprávy..... měj se krásně. Pa, posílám pusu, mamka Soňa Dobi

 

Pro Anežku K. 18:33

Ahoj Ani, jak se máš? Vypadá to že vám zatím docela vychází počasí. Nemáš už úpal? Máme tě pozdravovat od Pavly. Asi budeme dělat marmeládu protože nám paní Foralová přinesla hromadu meruněk.Fanda je pořád unavenej a už si stihl spálit hlavu :D Zdraví Táta a Fanda PS: Doufáme že se nepočůráváš jako naposled.

 

Pat a Mat   18:06

Ahoj kluci, dnes jsem byla u Mirky R. pro merunky, prave je s babi zavarujeme. Velke deti tam nebyly:-(, odjeli do Steiermark:-), pouze Kacenka a Daviiiid. Opet je tu vedro k zalknuti, uz nevime , kam se schovat - jedine chladne misto je komora. je tam 29°C:-) Blahoprejeme k vitezstvi v loveni pet-vrsku!! Jo a mimochodem v tech zlutych trickach vypadate fantasticky!! Pozdravujem i Vasi konkurenci - Lenicku a Lucinku a Kubu V. !! Dekujeme rediteli centralni banky za kazdodenni horoskopy, kterymi se denne ridime, panu fotografovi za verohodnou fotodokumentaci a pani reporterce za skvele aktualni reportaze primo z mista cinu, Vam posilame zase na oplatku jedno prislovi: s chuti do toho - pul je hotovo:-). Zdravi Vas vsichni z chaty u letiste

 

für Matthi   18:04

Hallo lieber Matthi! Wir schauen täglich Matthi-TV, du schlägst dich äußerst tapfer. Wir freuen uns schon auf dich! Besonders, wenn du mal für uns kochst ;-) Dickes Bussi die Steiermark-Gang Opa Oma Tante Bi Vibi Stmk

 

Pro Matýska ♥♥♥♥♥    16:27

Ahoj Matýsku,došel ti pohled♥?Jak se vůbec máš:)Tričko se ti povedlo a modrá ti velmi sluší.Posílám pusu...:*PS:V jaké jsi skupině?

 

pro Ninušku     16:25

Ahoj Niny,moc děkuji za vzkaz,koukám do kroniky každý den a jsem štastná,že je o vás tak dobře postaraný..tatínek pitný režim dodržuje na 100 procent:)Už mi je smutno však mě znáš hlavně opatrně:)♥ mamka

 

pro Elišku      16:21

Ahoj Eli,moc rádi si prohlížíme vaše fota na webu,jak se máte, co vyrábíte, jak si s panem makléřem povídáte. Eliško, jak se jmenuje vaše skupina? Aďa jde příští týden také na příměstský tábor. Eli, měj se pěkně, pozdravuj Natálku a také nám něco o sobě napiš. Ahoj! mamka, tatka, Aďa,babi a děda

 

Pro Marťu, Janku a Víťu R.      16:15

Ahoj naše milé děti! ;-) Děkujeme za pozdrav a těšte se - dopisy jsou na cestě. Moc Vás zdravíme a dost závidíme. V Brně je na padnutí. Držíme palce při stavění železnice! Mamka a taťka

 

pro Martina Buchníčka    16:14

Čau Marťo, už za tebou "letí" červené triko ve veeelkém dopise! Moc tě zdravíme, posíláme pusu, neběhej a poslouchej! mamka a taťka

 

pro Verunku Srbovou      16:02

Ahoj Verunko. Děkujeme za pozdrav a všichni Tě zdravíme Svěráci ze Zastávky i Koukalíci z Veselky! Bára Svěráková

 

pro Janču a Martinku R.     14:41

Ahoj holky, tak jak se máte? Doufám,že si tábor užijete tak jako já.Pozdravujte Markétu a všechny táborníky.Zdravím janču M. s Bohouškem a všechny vedoucí.Děkuji za super tábor a už se těším příští rok.Ahoj Verča Srbová

 

pro Aničku N.     13:43

Ahoj Ani, každé ráno sleduju kroniku a moc vám závidím, hlavně to koupání a chleby s pomazánkou. Dopis mi dnes došel, moc dík. Dnes se dám do psaní já. Škoda že u stavby železničního nádraží nebyla architektka Nela, moc by vám pomohla. Měj se kr. a Go Newcastle, Go. Tačola

 

Luba, Davča, Adámek      13:37

Ahoj táborníci, máte super trika a to jídlo vypadá opravdu výtečně!! Co vaše krabičky, přežily cestu do tábořiště? Máte moc krásné železnice.Tak hodně úsilí při kladení pražců.Ahojky mamka a taťka

 

pro Denču    13:29

Ahoj Denisko, podle fotek vidím, že si tábor opět užíváš. Taťka se vrátil z vody v pořádku, Keiru na rozdíl od Tebe pravidelně krmím a dávám ji i pít :-). Měj se moc fajn, posílám velkou pusu a pozdravuji všechny známé stavitele železnice mamka

 

pro Matěje D.   12:58

Ahoj Maty, tričko se ti povedlo. Je bezva, že chodíte každý den k rybníku vykoupat se a vyřádit. Buď, ale opatrný! Koukala jsem jak jsi se zájmem četl text ve zpěvníku.Jen tak dál, rád zpíváš tak aspoň doplníš "repertuar" o další nové písně.. Těším se, že mi brzo taky napíšeš pár řádků.Měj se krásně, pusu, mamka. Soňa D.

 

pro Honzu Fialu    12:38

Ahoj Honzulo. Máme radost z Tvých finančních úspěchů a doufáme, že to nejsou jediné a poslední úspěchy, kterými přispíváš do Vaší společnosti Omaha.Děkujeme vedení celé železniční společnosti za krásný program a také šerifovi a Janě, že Vás dobře řídí při kladení pražců. Tak, ať Vám to úsilí a tempo vydrží až do konce. Držíme pěsti!!! m+t+T+C+T+T+Š+M Mamka, taťka, Terka a okolo se povalující zvířectvo.

 

Patrik Canov    11:55

Ahoj Patrik, hezké letní prázdniny, mnoho sluneční a radostní dny dědeček Ivan z Ostravy

 

pro Dana V  9:30

Ahoj Dane, moc se nám líbí tvoje tričko, to se ti povedlo. Je dobře, že se chodíte často koupat. V Brně je určitě větší vedro než u vás v táboře. Tak hodně zdaru při kladení pražců. Babi a děda z Brna babi a děda z Brna

 

Pro LeLu      9:08

Ahoj, Luci, ahoj, Leni, vypadá to, že letos si koupání užijete na 105%, a to vám moc přeju. Postavte hodně pražců a ať vám pěkně dundaj, dundaj... Alena Kozáková (AK)

 

pro kučerovic holky    8:55

ahoj holky,užívejte si na plno,dopis jsem poslal dnes,posílám moc pusinek tatka a Alča

 

Pro LeLuKo     8:38

Ahoj Leni a Luci, na chaloupce se mám výborně. Koupání v rybníku, kolo, kůň, tyč, procházky s Matesem,... A je super, že se máte taky tak. Jen mi nikdo nedělá k snídani takový úžasný pomazánky :-). Pusu máma Daniela Kozáková

 

Pro Davídka V.    8:37

Ahoj Davídku, moc na tebe myslíme a dost závidíme to koupání. Ten nápad s vrškama od PET lahví je super. Máte všichni krásné železnice. Držíme pěstičky na stezku odvahy. Všichni moc zdravíme! Mamka, taťka a Markétka

 

pro holky Kučerovi    8:32

Ahoj holky, zdravíme z rozpáleného Brna...závidíme Vám ten rybník :-)...Anetko neboj, dopis jsem včera poslala a zítra pošlu další :-)....mějte se moc hezky, užívejte volna, pozor na sluníčko a usmívejte se trošku :-). Pusu máma a Jirka Martina Kučerová

 

Luba,Davča a Aďa    8:16

Ahojte kluci,také se přidáváme s přáním suprového táboření.Přejeme vám krásné počasí (a to zatím opravdu je:) )a moře ještě krásnějších zážitků.Už se těšíme,jak nám je budete vyprávět.A za chvilku s váma pojede i ten jeden klučina,co se tu válí pod stolem a kope do PC. teta,strejda a Romišek

 

pro Rudu a Jerryho      8:06

Ahoj, zprávy od Vás jsou super! Rudo neboj, lístek jsem v pondělí do schránky hodila :-). Doma je vše o.k. a Vy na fotkách vypadáte taky spokojeně. Hezky si to tam všichni užívejte! mamka mamka

 

pro Marka      7:47

Ahoj, díky za zprávu nazvanou Pro Hrbáčkovi a Michlovy. Jen si ujasni, jaké i/y. Že by obojetný? mamka

 

Pro Provazky :-)       0:36

Ahoj Provazci, to je super, ze se mate super! Tabor vam fakt zavidime - nejvic asi rybnik a skvele jidlo! V Brne je vedro k padnuti a bude hur :-(. Adusce i nam je po vas smutno, ale vydrzime to! Moc vas zdravi babicka a deda Karl. Krasne dobre rano, pa, T + M + A Provazci