kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
  středa 22. července 2015 - 5. den tábora  
 

       Ráno bylo už tradičně horké, na rozdíl od většiny předchozích dní však nebylo dusno. První táborovou středu zpravidla vyrážíme na náš první výlet, stejně tak tomu bylo i dnes. Předpověď počasí slibovala na tento den mimořádné teploty a tak jsme  trasy volili tak, aby všechny skupiny šly pokud možno co nejvíc ve stínu a cestou měli možnost nejméně jednoho vykoupání.  

       Na výlet jsme vyšli před půl desátou. Jako vždy jsme ráno zahájili budíčkem, rozcvičkou a snídaní - tentokrát nám služby připravila rohlíky s nutelou a vlažný citronový čaj. V průběhu snídani jsme se rozdělili do pěti skupin - podle věku a výkonnosti; každá skupina má odlišnou trasu, nejmladší děti jdou jen v blízkém okolí tábora, nejstarší se naopak už pustí na delší trasu.  

       

       Po snídani jsme se postupně sbalili, "nafasovali" cestovní železničářský stravovací balíček vč. zásob tekutin  a vydali se na cestu. Úkolem každé skupiny na dnešním výletě bylo najít a znovu vyfotografovat místa, která jsme (kvůli jiné hře) vyfotografovali před dvanácti lety. Některá stavby už nyní neexistují, jiné se změnily k nepoznání.  Žádná ze skupin nemohla stihnout obejít všechny místa, ale šlo o to jich zvládnout (úměrně věku, schopnostem a zejména s ohledem na tropické vedro) co nejvíc.

       

       

       

      ,Nejmladší účastníci pod vedení Fida a Niny vyšli směrem bojanovský les, kde teče lesní potůček u kterého stavěli své domečky, hráli vybíjenou i fotbal. Pokračovali přes Dolní Libochovou (s malou zastávkou v obchodě na zmrzlinu) a třešňovou alej (kde musela být také malá zastávka kvůli spoustě třešní)  k vysílači Křiblík.  Zde si zahráli "ocásky" a našli spoustu malin. Vedro bylo úmorné a tak sešli zpět k našemu bojanovskému rybníku, kde strávili zbytek odpoledne hrami ve vodě i na suchu. Celkem ušli v průběhu celého dne 10 km. 

       

       

       

       

        "Mladší chodci" pod vedením Jany a Bohouška měli o trochu náročnější trasu. Z tábora se vydali k rybníku Navrátil, kde strávili část dopoledne koupáním. Pokračovali do Dolní Libochové, kde u domorodců doplnili zásoby vody a poobědvali na místním hřišti. Přes Novou Ves dál došli až k bojanovskému rybníku, kde stejně jako nejmladší strávili zbytek odpoledne. Celkem tato skupina ušla asi 12 km.    

       

       

        "Starší střední skupina" pod vedením Honzy a Lucky šli z Horní Libochové lipovou alejí přes Pikárec do Moravce. Cestou si prohlédli pštrosí farmu a koupali se v rybníku za Moravcem poblíž zámecké zahrady, kde se také chvíli zdrželi obědem a hrami. V průběhu celé cesty hráli oblíbené hry "Kramlík" a "Vrah". Za celý den ušli celkem 18 km.    

       

       

         Nejstarší účastníci byli rozděleni do dvou menších skupin, z nichž jednu vedl Šimon a druhou Forest. Obě skupiny se více než ostatní "mladší" skupiny zaměřily na hledání míst dle archivních fotografíí, ale samozřejmě i jejich putování bylo spojené s koupáním a pobytem u vody. Obě skupiny ušly kolem 23 km.

         Šimonova skupina zahájila cestu koupáním v bojanovském rybníku a pak přes Heřmanov (se zastávkou na zmrzlinu), pokračovala přes Novou ves, Dolní Libochovou k Radkovu, kde poobědvali a dopřáli si "polední klid". Z Radkova už se pak vraceli přes Horní Libochovou do tábora.   

       

       

       

        Forestova skupina šla druhým směrem: přes Horní Libochovou, Pikárec, Moravec do Radkoviček a pak do Dolní Libochové. Odtud pak přes Horní Libochovou do tábora. Celkem strávili 4 hodiny koupáním, ... příliš si "nehráli" za to nafotili spoustu snímků, selfí i úsměvných video klipů.     

       

       

      O půl sedmé jsme se všichni sešli v táboře. Cestu přestáli všechny mladší děti bez újmy, u 2-3 účastníků z obou  starších skupin se objevila nevolnost z přehřátí, ale ta po studené sprše,odpočinku a doplnění tekutin  už během večera (bez potřeby jakýchkoliv léků) vymizela.  

       Povečeřeli jsme špagety (buď s omáčkou nebo jen  kečupem ... jak kdo chtěl) se strouhaným sýrem. 

       

        Po večerním nástupu a "bance" už byl volný program. Některé děti hráli ping-pong, skákali na trampolínách, na dolní louce hráli fotbal a vybíjenou nebo psali dopisy či mailovou poštu . Služba dokončovala úklid a mytí nádobí. Máme za úkol zde zmínit, že Kuba Válek si četl.   

       

       

        Úderem desáté večer už všichni zalezli do svých spacáků, dnes ani nejstarší "puberťáci" nejevili zájem o obvyklé prodloužení večerky do půlnoci a šli spát.

        Práce na dnešní kronice byla náročnější, protože bylo třeba synchronizovat snímky z pěti fotoaparátů, vše přečíslovat a seřadit. Někteří rodiče čekají na čerstvé zprávy z tábora hned po půlnoci, dnes je to trochu později. Děkujeme za pochopení ...

    

        Večer byl velmi příjemný. Lehce se ochladilo a profukoval  čerstvý a příjemný vítr. Možná k nám něco přifoukne.  Zatím tomu ale nic nenasvědčuje, obloha je jasná, plná hvězd.

         Velmi, velmi příjemná noc.  Zítra nashledanou ....

( zveřejněno 23. 7. 2015 v 02:05  hod. )

 

    

       Bankéř Centrální banky vyhlásil pro zítřejší den následují HOROSKOP pro členy naší železniční stavební společnosti PACI & FIK comp.

   Současně bankéř zveřejnuje aktuální zůstatky bankovních kont členů našich železničních stavebních společností k dnešnímu dni. (Pozn.: Zůstatek bankovní hotovosti nemusí přesně odpovídat skutečné bonitě toho kterého klienta, neboť nezahrnuje hotovost, kterou má dotyčný u sebe. Stejně tak zde nejsou zahrnuty loterijní výhry).    

 

 

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora :   

 

pro Wankerovi

Ahoj všichni, mam se tu dobre. Dneska jsme byli na celodením výletu a na konec jsme bily koupat v teplem rybníku. Zdraví Matthi a Patrik  PS: ten šátek na ruce jsme nosili, protože jsme museli dodržit bobříka mlčení ale ja jsem to nedal ani na pátý pokus

 

Zdravíme všechny Sedláčky

Ahoj ahoj, omlouvám se ,že jsme včera nepsali, ale nebyl čas. Dnes jsme byli na výletě ze starších odpadli 2 ale já se cítím dobře jen jsem se parádně opálil. Včera jsme lovili býky a Omaha to vyhrála!!! P.S.: vařečkou Luboš nedostal už přes 2 roky.   S pozdravem Sedláčci

 

Pro Novákovy

Ahoj všichni Nováci. Pozdravuji vás z rozpáleného tábora.Chtěla bych modrý bílý červený.Jo a pošli mi prosím obálky, pohledy a známky. Dnes jsme byly na celodením výletu. Byla to fuška,ale zvládli jsme to. Ahoj

 

Pro Babánky

Ahoj mami a tati. Zdravím vás z tábora a děkuji za krásný pohled. Hádejte jaké mám tričko (žlutá). Zdraví Inuška :)

 

Pro Buchníčky

Zdravím z tábora, posílám právě dopis a pohled z tábora :)  Těšíme se na Marťu, asi nic nepotřebujeme, napíšu v dopise :)  Dopisní papíry mám ještě svoje s koníky :)  Anička-Sáťa

 

Pro Zahradníkovi

Ahoj mami a tati. Dnes jsme šli na celodenní výlet. Už jsme byli v půlce cesty a už mně boleli hodně nohy. Bohoušek mně říkal ať si pohnu protože jsem šel moc pomalu. Na konci už jsem skoro nešlapal. Ale nakonec dobrý výlet. Ahoj a pozdravuj taťku Emičku Megy Honey a Maxíka. Pro Mamku Ondra

 

Pro vsechny Canovi a zname.

Dekuji vsem ktery me tady sleduji a pisi. A taky mami, vsechno nejlepsi k narozeninam! Jeste prijde male prekvapeni. Dneska byl celodenni vylet. Uz se mi dycha celkem dobre. Az prijedu tak vam vsechno podrobne povim :) Zdravi Pata,Nina a Matysek :)

 

Pro Hrbáčkovi a Michlovi

Omlouvám se za tu chybu v Michlovy :) nějak mi to ujelo.  Dnešek byl super, sice mě bolí nohy a jsem trošku připálenej od nsluníčka, ale jinak v pohodě. Užívejte si ten pařák i v Brně :) Marek

 

Pro tety (Míšu, Moniku, Alenu) a Leontýnku

Děkuji za všechna přání hezkého pobytu a přání k svátku, ale jak podotkl vedoucí Forrest, svátek máme až 25. (množné číslo proto, že Kubů je nás tu pět (já, Novák, Válek, sám Forrest a Surďa, který teprve přijede)), jest sobota tohoto týdne. Na druhou stranu vás chápu, taky o prázdninách většinou nevím, co je za den.  Jsem velice rád a překvapen, že tolik lidí na mě myslí a mají zájem sledovat, co dělám, i když mě už/zrovna/vůbec nemají na starosti  Saška má zrovna službu, takže vám asi už dnes nenapíše. Kuba Hemala    P.S. pro všechny: Případné dopisy a vzkazy je lepší adresovat KnihoMolovi, Kubu Hemalu tady nikdo nezná ;)

 

Pro Stokláskovy

Ahojky.S tím počasím to není zase tak moc pravda.Přepošlu ti ted' jenom,pokud budeš zase něaký vedoucí nakého tábora  NIKDY NEŘEŽ ŽÁDNÝ KLACEK PROTI PALCI a zbytek ti pošlu dopisem

 

Pro Fialovy

Ahoj dneska jsme mněli celodeňák. Bylo strašné horko.

 

Pro tatínka Roberta

Čau tati, trošku opožděně ti přeji všechno nejlepší k narozeninám!! Prosím, když mi píšeš tak se podepisuj TÁTA a jméno KOBLÍŽEK se mi zrovna moc nelíbí. Dnes jsme byli na výletě a jsem opravdu červená jako rajče. Měj se hezky a pozdravuj zbytek rodinky. P.S. Barunka vás taky pozdravuje a přeje ti vše nejlepší...  Vendy

 

Pro Zemanovi

Milá rodinko, myslím že se v teple tapetovat snad dá ne? :P Jinak chválím, že jste byli schopni oddělat po 4 měsících stroj. Dneska sme byli na výletě a Matýsek byl šikovnej. Mám llůlvás ráda, všechny pozdravujte. Papa Ninuška

              

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel :     

 

Pro Janu M.   23:07

Ahoj Jájo, dnes ti přišel pohled od Verči. Z rozpáleného Blanska tě zdraví mamka, taťka, Honza, Aaron a Natálka. taťka

 

pro Buchníčky :-)    22:30

ahoj Miri a Ani, posíláme pozdrav z rozpálené Prahy, včera jsme se byli vykoupat na Kamýku a pohladit Sama (roste jako z vody, už to není štěnátko, ale hafan) a dnes se koupeme ve vlastním potu a závidíme vám rybník! :-)mějte se pěkně, J+J alias pražáčci Jája

 

@ Matthi W.    22:02

Hi Matthi! Ich hoff es geht dir gut! Melde dich mal. Du kannst im Forum posten :-) Ich würd mich irrsinnig freuen von dir zu lesen!! Bussi Papa Papa Joe

 

Pro Míšu Maška   21:15

Nazdar Mišáka, koukám na fotky že se ne nudíte. Dlouho jsi nás ne navštívil až přijedeš stavte se z mamkou vykoupat do bazénu. Užij si to tam zdraví strejda, teta a Terezka. Ráďa

 

pro Matěje Dobi   20:58

Čau Maty, včera jste měli opět úžasný program. Závidím ti, hned bych s tebou měnila. Ta horka jsou ve městě k nevydržení. Měj se krásně, přeji tobě i celému Newcastlu hodně úspěchů při stavění železnice.Posílám pusu, pa. mamka

 

pro Matěje a Ninu Zemanovic   19:51

Nazdar děcka,Matěji ta vařečka asi bude tvá velká kamarádka po celý pobyt na táboře,po táboře by sis ji mohl vzít domů.Niny teď je takové teplo,že se nedá ani tapetovat.Mějte se krásně a zatím pa. rodiče

 

Pro Rišu   19:36

Cau Ríšo,všichni tě moc zdravime!Na fotkách vidíme,že se parádně bavíte,snad jste ulovili dobrého bizona!A rybník je super,jinak by jste se vařili jako my doma!A střelba super,jen tak dál Elko!Mějte se parádně!Doma vše normál,Lau ti zabrala pokoj i s postelí!Pá mamka,taťka. Zdraví tě kluci ze starýho Nasanu,taťka je na Okruhu!pá Knechtovi

 

pro Marťouše Z.    19:09

Ahoj táborníku, přeju Ti hodně úspěchů při stavbě železnice. A Dovez nějaký dolary taky domů. taťka

 

pro Vendy    19:01

Moc ti to sluší s tím melounem. A tvým kámoškám taky. Závidím ti takový tábor. Dnes dojeli k Markovi taťka s mamkou a Paťou.Těším se Na tvé vyprávění zážitků. Babička S. Vendula Aubusová

 

Pro Julinku a Frantíka Provazníkovy   18:36

Ahoj Juji a Frantíku, tak jsem sledovala váš program na táboře a docela vám to závidím. Super program a spousta nových kamarádů! Tak si to užívejte, těším se, až potom přijedete k nám. babi z Věstonic

 

Luba, Davča, Adámek   18:33

Ahoj hoši, vidím, že se opravdu nenudíte, máte super fotky, na kterých je všechno vidět. Tak tedy doufám, že si neuděláte ostudu a budete si po sobě uklízet, ale mohli bychom to s tou vařečkou zavést i doma. Zdraví Vás mamka a taťka

 

Pro Matyska a Patrička   17:20

Ahoj táborníci,delá nám to ohromnou radost,kdyz Vas vidíme na fotkach tak spokojené.Opet máte počasí stvorené jen na koupačku.My s Tobim a Míšou taky jezdime na kolech k rybníku,dneska nás z rákosí pozoroval srneček a lytka nám naklobávaly ryby.Prejeme hodne zdaru pri dalších hrách a posíláme velkou pusu!! P.S. Babičku by moc zajímalo,proč máš Matthi ten šátek omotany na ruce:-))? Všichni z Chotemic

 

Michal M.    17:21

Super další táborový den za tebou, dopis zatim nepřišel, tak tuším, že jsi napsal všem ostatním :-) Jinak si myslím, že nastal čas, aby dostalo šanci i některé čisté tričko z kufru :-))) mamka

 

pro Petru   17:07

Ahoj, díky za dopis. Dobře se bav a užívej si tábora :-). Každý den se díváme, jak se tam všichni máte a co jste zažili, závidíme. mamka, taťka a Pavel

 

pro Vendy   16:59

Ahoj Vendy, máš tváře jko opečený koblížek, tak se nezapomeň natírat ... Mám tě rád. Robert

 

pro Denču    16:57

Ahoj Denčo. Chystal jsem se ti napsat odpověď ohledně Keiry, ale tvá mamka mě předběhla. Zajímavé je, že její odpověď byla stejná jako jsem ti chtěl napsat sám. Takže Keira si momentálně užívá dovolenou all exklusiv, tedy jídlo a pití po 24 hodin denně. :-) Tak o ní neměj strach. Robert

 

pro Elišku K.    16:13

Ahoj Eliško,díky za pohled, z kterého jsme měli všichni velkou radost a z kterého je zřejmé, že jsi fanda i hráčka fotbalu. Eli, nosíš v těch vedrech kšiltovku? Každý den, už kolem 1hod. v noci jsou na webu fotky z minulého dne. Všichni si je rádi prohlížíme i několikráte. Je to skvělá dokumentace, budete mít na co vzpomínat. Eli, podle fotek si myslíme, že to vedro snášíte celkem v pohodě. Ono na Vysočině je přece jenom o nějaký ten stupínek chladněji než v Brně. Včera i dnes se byla Aďa s taťkou a mamkou koupat na přehradě. Eli, měj se pěkně, pozdravuj Natálku a zase se ozvi buď lístkem, nebo na Webu. Pac a pusu Ti posílají mamka, taťka, Aďa, babi a děda. AHOOOOOOOOOOJ ! Eliška Komárková

 

pro Honze Honzáka   15:31

ahoj Honzo, každý den se díváme na fotky a je to super. Pozdravuje Tě babička a děda, taky Pepa,Robin. Mějte se všichni fajn. mamka a taťka

 

Pro Denisu B.    15:21

Ahoj Denčo, voda byla super, klukům se moc líbila a hlavně Bertík byl unešen. Akorát s Dandou se moc nebavili, to víš kluci. Cose týká pitného režimu, já ho řádně dodržoval a tak se také snaž, ať tě nemusí křísit z přehřátí. Hodně zdaru při hrách a pozdravuj všechny co znám. Otec otec Pavel

 

pro Anďu a Míru   15:21

Marťa zdraví a smutní, že není s vámi! Prý máte poslouchat Foresta! :D mamka

 

Pro Dana V.    13:49

Ahoj Dane, jsem rada, ze ti penize na uctu hezky naskakuji. Doufam, ze se mohu tesit na nejaky darecek, kdyz tolik vydelavas. Uz se nemohu dockat dopisu, kazdy den chodim do schranky! Mia je hrozne smutna, protoze nejste doma ani vy, ani dedecek. Dokonce mi jednu noc vlezla do postele a ja to zjistila az rano! Pozdravuje te i Editka z tabora. Mej se fajn, a napis! Mama Petra Vysocanova

 

Anetka a Terezka   13:13

Vidim že se máte fajn já už spím ve sklepě v chatě je hrozně horko bazén teplý už se těším na zimu mějte se krásně Pusu. babca Jitka

 

pro chlapce se svítícím stanem   11:56

ahoj Jakube, dívám se na fotky z tábora a je mě tě líto. Jdete lovit bizona a k obědu jsou vdolky.......kde se stala chyba. Ale dle pohledu č. dvě je vidět, že nepohrdneš ani psy k večeři. Když vidím, jak si někteří táborníci plní lícní torby, tak by neškodil bobřík hladovění. Jinak jsem byl včera s Lexou u řeky. Sednul si do vody, koukala mu jen hlava a dál jít už nechtěl. Robert Válek

 

pro KnihoMola (Kubu Hemalu)    11:54

Ahoj milý Kubo. Opožděně přeji všechno nejlepší a další pofiderně znějící slova k tvému svátku, který jsi jistě nadšeně oslavil v sobotu. Stejně jako všichni přejí všem táborníkům, i já přeji tobě, ať se ti na táboře líbí, jelikož bez srandy a zábavy by tě to ani nebavilo, jak tě tak znám. Především ti musím vzkázat tu nejdůležitější věc:na soustředění přijeď včas, jinak přijdeš o nejlepší začátky:) Měj se hezky a občas si vzpomeň.... Tvoje (tedy možná stále ještě) Leontýnka Leontýnka:)

 

pro Aňu a Mirka B.    11:33

Zdravím Vás z rozpáleného Brna, máme nového krásně ostříhaného a polovičního pejska, jinak se ploužíme domovem a nejlepší osvěžení je studená sprcha v koupelně. babi Eva

 

Pro Pat'u, Mathi a vsechny ostatni   11:04

Ahoj vsichni! Posilam vam jeden vtip pro zasmani: Mezi táborníky: „Jirko, neříkej mi, žes nic nepil. Podívej, jak se ten oheň prudce rozhořel, když jsi do něj načůral...” Pouceni: necurejte do ohne! tatka Misa

 

Kluci Hemalovi    10:36

Ahoj Kubo a Saško, sleduji Vaši táborovou kroniku každý den a náramně si to užíváte.Díky kronice také vím, v jakém jste týmu. Užívejte si každý táborový den a mějte se krásně. Ahojky Míša u teta Míša

 

miška z.    10:25

Ahoj Miško,všichni odsud tě zdravíme včetně Mikinka,Daninka a Hakua.Jestli se nepletu,tak seš v zeleným týmu,což jsi chtěla,viď?Užívej si léto,prázdniny a táborovou hru a zas někdy zdarec. mamka a taťa mamka,taťka a Maky

 

Pro Honzu H.    10:11

Zdraví tě mamka, taťka, Robin, Keity, Ben i Vloča. Tričko se ti moc povedlo, čekáme na tvůj dopis. mamka

 

Pro Dana V.    9:56

Ahoj Dane, dnes budete mít náročný den, ale je tam spousta rybníků, tak potěšte také žáby, ať mají společnost.My se také pojedeme koupat na přehradu. Ahoj babi a děda. babi a děda z Brna

 

Pro LeLu Kozákovy   7:34

Ahoj Leni, ahoj Luci,moc děkuji za Vaše dopisy. Doma je teď hrozné ticho a taky pořádné vedro. Chbí tady i Mates, i když na Blatinách je mu určitě líp. Pojedu za ním, jak doma otrháme meruňky. Poílám pusu, babička babicka

 

Pro Provazky    6:24

Ahoj Juli a Frantiku, kolik jste ulovili bizonu? Jak jsme koukali, nekteri bizoni byli fakt kus, krasna prace :-). Ten obed byl zaslouzeny! Klobouk dolu pred taborovymi kuchari!!! Jak jde taborovka? V kterych jste tymech? Uzijte si dnesni vylet a koupani! Tesime se na zpravy a zpravicky od vas, pusu, T + M + liz od Ady :-) Provazci