kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 2. července 2016 - 1. den tábora

 
 

     Krátce po jedné hodině odpolední přijíždí náš autobus na parkoviště v Brně na ul. Bohunická, kde už čeká přibližně polovina děti a jejich rodičů I.turnusu. Po mnoha letech jsme museli letos změnit místo našeho odjezdu z Brna a to proto, že na parkoviště u Ústř.hřbitova už nelze vjíždět s autobusem. Během dvaceti minut máme naloženo a po velikém mávání vyjíždíme na druhé místo srazu v Říčanech.  

       

    Také zde jsou již téměř všichni připraveni a deset minut po druhé hodině vyjíždíme směr Horní Libochová. Autobus nás dovezl na náves, odkud dál na tábořiště už musíme dojít pěšky. Je to asi 1,5 km, ale protože se zatáhlo a začal foukat vítr, cesta byla docela příjemnou procházkou. Než jsme došli do tábora, auto s vlekem mezitím na několikrát převezlo všechna naše zavazadla.

       

     "Všechno je jinak" ... to je heslo našeho letošního tábora,a tak rozdělení do stanů a soutěžních týmů proběhlo zcela jinak, než kdykoliv předtím.  Jak přesně to proběhlo, nemůžeme nyní prozradit, protože naši kroniku sledují i děti II.turnusu a pro ně by to už pak nebylo překvapení.

       

       

      Po zabydlení stanů a prohlídce tábora (v rámci které někteří už stihli vyzkoušet táborové trampolíny a ping-pong) jsme se sešli v jídelně ke krátkému představení táborového řádu, režimu dne, ...   Máme zde letos poměrně hodně -17 nových dětí, většina z nich je na táboře úplně poprvé, tak nám to trvalo o trochu déle než obvykle.

       

      Před večeří jsme se rozdělili podle věku do čtyř skupin a  děti se postupně vystřídaly na čtyřech stanovištích, kde si s vedoucími zahráli hry zaměřené na vzájemné seznámení - Živé pexeso, Jsem vyjímečný, Poznej kamaráda a Bang. 

       

      K večeři jsme měli tradiční jarní pomazánku na chlebu se zeleninou oblohou. První večeře je taková volnější, protože děti (zejména ty, které s námi jedou poprvé) mají velké svačiny z domu, které mohou v rámci večeře ještě sníst. Pak už musí všechny ty řízečky, kuřata a rychle se kazící potraviny buď rozdat kamarádům nebo je vyhodit. Naopak děti, které s námi už jezdí déle vědí, že jídla je u nás opravdu dost ... a zásoby si nevozí.  

       

      Večer jsme shlédli scénku o Phileasu Foggovi a jeho sluhovi Passepartoutovi, která nás uvedla do letošní celotáborové hry. Naším úkolem bude procestovat různé státy a získat co nejvíce ujetých kilometrů. Nejšikovnější cestovatelé budou mít různé výhody a úlevy.

       

      Večer jsme popřáli Míšovi Pokornému k jeho dnešním narozeninám (děkujeme za bonbóny). 

      Pak jsme ještě s dětmi nafotili fotky po táborových skupinkách (týmech) - letos "ulicích". Většinou ve všech ulicích je šest dětí a jeden vedoucí. Protože některým rodičům se stýská více než dětem (i když se zatím se žádné velké stýskání nekoná a  všichni jsme v pohodě), dostala každá táborová ulice za úkol nafotit pro tento účel fotku co nejoptimističtější. Můžete zkusit z následujících devíti snímků vybrat ten, který nejlépe splňuje toto zadání. My s tím máme docela problém, všechny fotky i děti na nich vypadají dobře.          

       

       

     V průběhu večera nás minula bouřka, krátce trochu sprchlo, ale nebylo to nic dramatického. Společně jsme si ještě zahráli "ocásky", někteří hráli ping-pong nebo skákali na trampolínách. O půl desáté byla vyhlášena příprava na večerku ... tedy večerní hygiena a příprava na večerku, která bylo krátce před desátou.  

       

      Naše pubertální mládež  (nejstarší děti) ještě mohou (pokud chtějí) na hodinu po večerce do naší nové táborové klubovny - velkého stanu, kde mohou do 23.hodiny hrát stolní hry.

       

       Nyní, téměř hodinu po půlnoci už dávno všichni spí. Občas mírně prší, je 18 st.C a velmi příjemná letní noc. Od jedné hodiny začínají první noční hlídky, na které jsme zatím postavili starší a zkušenější děti, které s námi na táboře už většinou byly (Lukáš Č. a Honza F., Kuba Hruška a Thomas, Štěpán Mokrý a Břéťa). 

        První táborový den máme za sebou a ráno nás čekají další dobrodružství.  O tom vám napíšeme zase zítra. Krásnou dobrou noc vám všem!

         Na úplný závěr ještě poděkování rodině Bromových (tradičně), Kuklových, Mokrých, Šiklových a paní Korchové     .... (snad jsme na nikoho nezapomněli) za velmi příjemné sponzorské dary, které postupně rozdáme (nebo jsme už rozdali) všem dětem ... buchty, melouny. bonbóny, zdrav.materiál.   

( zveřejněno 3. 7. 2016 v 0:50 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora :       

Už zítra budou mít děti možnost napsat sem své vzkazy pro Vás.

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel :                   

 

Pro Mart'u Zavřela 22:50

Ahoj Marti,doufám,že cesta i ubytování proběhlo v pořádku.U nás odpoledne a večer pršelo a byla bouřka.Užij si první tábornický den a měj se fajn.ahoj mamka mamka a tat'ka

 

Pre Sophinku Schwaiger 21:58

Ahojček Indiánka,krásny večer ti všetci prajeme. A veľa pusiniek ti posielame.

 

pro Marušku Chocholovou   20:32

Ahoj Maruš, tak jsme zrovna dorazili z Prušánek a moc Tě všichni pozdravují! Zítra se zase ozvu. Měj se tam moc krásně. Mama a Rudy

 

PRO BERTA 14:46

Ahoj táborníku.Zdravíme tě z Brna, myslíme na tebe a posíláme pusu.V pondělí pošleme dopis.Papa mamka a taťka