kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

neděle 3. července 2016 - 2. den tábora

 
 

     První táborové ráno bylo docela chladné. Noční déšť přinesl citelné ochlazení, ale už v průběhu dopoledne sluníčko vykouklo a zbytek dne bylo už zase teplo, ale docela příjemné.

      Obvykle bývá táborový budíček nejdříve v půl osmé. Ráno po první táborové noci  ale bývá (hlavně u menších dětí) všechno jinak. Celý tábor byl už před sedmou hodinou ráno vzhůru a tak jsme zazvonili na náš táborový zvon  budíček už v 7:10 hod. 

      Ovšem pozor, protože letos cestujeme po světě ve stopách Philease Fogga  a každé ráno se probudíme v jiné zemi, nezahajujeme ráno budíčkem, ale celní a pasovou kontrolou. Každý má svůj cestovní pas a pokud se dostaví k ranní kontrole cestovní dokladů včas, může dostat při troše štěstí cenné kilometry do celotáborové hry. 

       

       Po nezbytných "úředních" formalitách, které byly první ráno trochu delší, jsme vyběhli po svých ulicích (týmech) na rozcvičku. Krátce po osmé hodině jme posnídali čaj s citrónem a rohlík s nutelou.  V průběhu tábora máme na jídelníčku 5x brambory .... a ty je třeba oškrábat. Někteří to dnes vyzkoušeli úplně poprvé a byli zděšení, že brambory mají slupky.   

       

       

      Dopoledne bylo velmi "tvořivé". Děti si zašly k fotografovi a vyplnily si cestovní pasy, vyrobily si jmenovky na stany a ozdobily si nástupová trička. Letos nemáme stálé týmy, ale základní rozdělení dětí je podle stanů, vždy tři stany, tedy šest dětí, tvoří jednu ulici a mají svého vedoucího. V Zapadákové ulici (Padák) bydlí Lukáš a Ondra D., Dominik, Jirka F., Ondra Č. a Jirka H. Další jsou: Ulička slávy (Terka) - Kristýna, Natka, Honza F., Lukáš Č., Kája, Elča; Ztracená ulice (Lucka) - Aneta K., Míša Š., Matěj S,. Bertík, Thomas, Jakub H.; Le Žán Rue (Žán) - Tomáš Bu., Filip V., Tom Bř.,David, Sofie, Nikča N.; Sweet Street (Surďa) - Terka M., Aneta Ž., Viki, Maruška, Štěpán M.,  Břéťa; Buchtičkova (Adam) - Pája, Hanka, Ríša, Štěpán Č., Viola; Moskfa (Jana) - Michal, Saša, Matěj V., Marek B., Adéla, Sophia; End Street (Domča) - Nikča J., Terka S., Terka G., Verča S., Martin Z., Christo; Světoběžná (Honza) - Verča P., Tinka, Verča K., Marek K., Vojta, Martin J.. 

       

       K obědu jsme měli zeleninovou polévku, kuřecí řízky s bramborovou kaší a okurky. Někteří si šli 3x přidat, chutnalo nám všem. Hned odpoledne máme zhruba hodinu a půl polední klid, tedy volno, které tráví každý podle svého, zpravidla někde ve stínu. 

       

      Odpoledne jsme na Islandu kradli zlato trollům, přelstít některé trolly vyžadovalo velkou šikovnost a rychlost.

       

       K odpolední svačině jsme měli výborné domácí buchty od paní Bromové a Kuklové (děkujeme!!!), které rozdaly Kristýnka s Natálkou) a  a k tomu čerstvou mrkev. Hladovci ještě dojedli zbytek nutely s rohlíky od snídaně.

       

     Protože na Islandu jsou lesy plné skřítků, po svačině jsme je vyrazili do okolí tábora hledat. Nejhezčího skřítka našli  Finch s Tomem, David s Tomášem, Jirka H. s Lukášm Č. a Adélka se Sophií Sch.

       

       Poprvé jsme se sešli na večerním nástupu, který už byl  ve slavnostních tričkách. Zde se vyhlašuje "denní rozkaz" na další den, služba, noční hlídky, předává pošta a ztráty a nálezy a také se čte pošta, která přišla v průběhu dne od rodičů do táborové kroniky. Někdy je to docela dlouhé, tak druhou část nástupu už absolvujeme "v sedě". Holky Šiklovy ještě předaly svůj sponzorský dárek - bonbóny.

       

       

     Na tomto nástupu jsme ještě popřáli dvěma oslavencům - Bertíkovi a Markovi. Dostali pořádného hobla s mokrým zakončením.

       

       

      Po večerní nástupu už většinou nemáme žádný "povinný" program - někdo hraje ping-pong, někdo řádí na trampolínách, většina dětí a vedoucích dnes konkrétně hrála až do setmění na spodní louce "Kanystr". 

       

       Přípravu na večerku jsme vyhlásili krátce po půl desáté a ve 22. hodin už většina dětí spala. Jen největší "puboši", pokud chtějí, mohou mít posunutou večerku. Od půlnoci opět nastupují noční hlídky. Druhý táborový den jsme zvládli bez problémů, máme několik (občas) stýskajících si dětí, ale určitě to společně zvládneme. Zítra odesíláme první dopisy a děti už netrpělivě čekají na psaní od Vás. Zítra zde najdete další čerstvé zprávy.

         Nad hlavou máme oblohu plnou hvězd. Krásnou dobrou noc přejeme i vám!

( zveřejněno 4. 7. 2016 v 0:35 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora :    

   

pro rodinu Hanákových a Sašu

Ahoj mami a tati moc se mi tu líbí určitě chci jet i příští rok a je to tu super a medvěd vaří stále dobře. Včera trochu pršelo ,ale je to tady super jsme v ulici Zapadákov  a spíme e stanu 2. A informace pro Sašu spím kdyžtak s Jirkou Fialou to je ten týpek , kterej byl na mích narozkách (máš ho na skypu) a to je vše Pozdravuje Dominik Hanák  s Jirkou

 

pro rodinu Fialových od Jirky

je to tu supr včera pršelo ale to jste asi viděli na fotkách vaří tu dobře a nepište sem nějaký blbosti protože se to čte před všema s pozdravem Jirka.

 

Pro Šiklovi

Ahoj mami a tati, je to tu super, avšak všechno je jinak. Už nejsme v týmech, ale ve dvojicích (po stanech). Soutěže jsou super, v jedné hře jsme prohráli o jeden bod (to naštve :-( ). Tak se zatím mějte a my zase napíšeme. Pozdravujte i Columba s babičkou. Ahoj,  Kája a Elča

 

Pro Bromovi

Mami a tati je tu dobře a máme trička heské. A co ste vyhráli v tombole? Kristýnka.

 

Pro Staňkovi

Mám se tu dobře, ale občas se mi stýská. Hrajeme tu mnoho her. Mám vás ráda Fildu, Lukáša, mamku a taťku. Pozdravuj všechny. Ahoj Verča S.

 

Pro Šupkovi

ahoj mám se tu dobře občas je mi smutno, ale vydržím to. Máma, táta,Marek,děda a Marty. ahoj Vikča.

 

Pro rodinu Zimmerovich

 Ahoj mám se tu dobre. Adéla

 

Pro Neumanny

Ahoj všichni!!! Je to tady dobrý, ale některý hry vůbec nechápu :-D Když jsem měl narozky polili mě vodou :-) Zatím ahoj, těším se na Váš  Albert.

 

Pro Vojtěchovskou

ŽIJU Žán

 

Pro Fialovi

Ahoj všichni. Dnes svítilo celý den slunce a stavěli jsme si trpaslíky z přírodních věcí. Děkuji za zprávu a ahoj, Váš Honza

 

Pro (ulici) Březinu + Březinovy

Tom +Marek Buchtovi: Máme se tu dobře, na prvním místě je Finch a já Tomáš, 2. jsou Marek a Matěj a 3. jsou Tom Březina a Muflon.

Matěj, Filip Vojtěchovský: Ahoj mami a tati včera u nás dost pršelo, ale máme se tu skvěle pac a pusu Matěj  a Filip.

Tom Březina: Je to tu super, jako vždy. A hlavně mi nevypijte tu kolu, kterou jsem si doma zapomněl.

Adam: Díky za zásilku.

David: Ahoj máme se tu dobře úplně strašně se mi tu stýská, ale přežiju to. PS: na penalty by to nemělo platit.

 

Pro Čapounovy

Ahoj mami,ahoj tati. Tábor je super jako vždy. Máme se tu parádně, jídlo je super a hry stejně tak. Pozdravuj kiki a mějte se.      Ondra

 

Pro Gajdovy

Ahoj mami a tati, mám se tady dobře, trochu se mi stýská a vzpomínám na vás. Dneska jsme hledali skřítka a já jsem vyrobila jednoho moc pěkného. Děkujeme za váš vzkaz a těšíme se na dopis, já už vám taky dopis píšu.

Pozdravuje Terezka

 

Pro rodinu Szabóovou.

Ahoj mami a tati, já se tu mám dobře. A co vy ­? Už píšu dopis. Pá mám vás móóóc ráda. Vaše míla tetička Terezka.

 

Pro rodinu Jarolímovou.

Ahoj mami a tati,já se tu mam dobře je mi tu super.A jak  se máte vy.Zítra vám pošlu dopis.Mám vás  moccc ráda.Pac a pusu .§ůpřeje Nikolka

 

Pro rodinu Kovaříkovou.

Ahoj mami a tati, mám se tu moc dobře je tu hrozná sranda. Zítra vám pošlu dopis. Posilam pusu a ahoj :-).

 

pre korchovu

ahoi mami  som  nasla kamaradki, mame tu dobré jedlo a sa mi tu páčí. tvoja Sophia

 

pro Juráňovy

Spim se 3tzěpou Viva je v pohodě spí vedle nás zatím nic neříkala,jídlo je tu dobré,program pestrtý  zatím ahoj Richard

 

Pro mámu a tátu od Michala P.

Ahoj mami a tati, moc se mi tu líbí (jako každej rok). Spím se Sašou Hemalou. Dneska jsme měli k obědu řízky. Všechny pozdravuj a zase napiš. Mějte se hezky, Michal  Pokorný.

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel :                   

 

pro Verunku a Marečka   22:26

Ahoj Verčo a Marečku, moc Vás zdravíme, na fotkách vypadáte hezky. Krásně si to tam užívejte.Posíláme velkou pusu.

 

Pro Richarda (R2D2)   22:12

Ríšo Bleška je březí, budou štěňátka!!Zdravíme i Violku, Štěpu, Sofku a Christa. Vedoucím díky za kroniku a za vše co děláte pro naše děti. máma a taťka

 

pro Kristýnku Bělíkovou  20:57

Ahoj Kristýnko moc Tě zdravím tak si to užij a napiš babička Jarka

 

Terezka S.   20:51

Ahoj Terezkou, jakpak se tam mas. Určitě moc fajn. Uzivej si tam. Gucinka chodit porad za mnou. Nezapomeň. mamka a tatka

 

pro Violku a Štěpánka  20:22

Ahoj Vivi a Štěpi,moc vás zdravíme a posíláme pusu,na fotkách se nám líbíte,máme z vás radost. Pa mamka a taťka mamka a taťka

 

pro Anetku   19:51

Ahoj zlato,moc tě všichni zdravíme, pouť jsme přežili my i naše peněženka:D věřím,že se máš skvěle,ten úsměv nás potěšil,zvířátka máš obstarané,naštěstí jsme nic nového nevyhráli,brzy napiš,pusu posílá mamka,taťka,Sofča,Týnka,Mirča a náš zvěřinec:DD mamka

 

pro Nikču Jarolímovou  19:22

Niky, tak si to krásně užívej,počasí vám snad bude přát. Měj se moc hezky babička a děda babička A.

 

pro Míšu Pokorného  18:44

Ahoj Míšo,tak snad sis trochu užil sobotních narozenin.Jsem zvědavá,jakou barvu trička budeš mít tentokrát.Hezky si to užívej a napiš.Moc tě zdravíme.Mamka a tatka. mamka Majka

 

pro Nikolku Navrátilovou  17:33

Ahoj Niky,jak jste s zabydlely se Sofinkou ve stanu? Fotky super! Posilam moc pusinek mamka Máma

 

pro Natku K.   17:05

Čau ségra, právě jsme došli z poutě, máma vyhrála holubičku (táta má radost) :D já naštěstí jen sladké, za chvíli jedu na trénink :) Koukali jsme na fotky, všichni moc zdraví měj se krásně a AHOOOJ :D Kuklová

 

Bertovi k narozkam!!!!!!   16:30

Vsechno nejlepsi k dnesnim narozeninam!!! Uzivej si tabora a pohody bez dozoru rodicu :-) A za Neumanny hlasujeme samozrejme pro fotku tymu Lucky Hanouskove! To je snad jasny, ne? :-) M a T

 

pro Honzu Fialu   16:18

Ahoj Honzo. Z fotek to vypadá, že jste všichni v pohodě. A myslíme, že fotka vaší ulice byla nejnápaditější. Tak si to tam ve zdraví užívej. Mamka, taťka, Terka a líně se povalující zvířectvo. Fialovi

 

pro Verunku a Terezku  15:51

Ahojky holky,doufám,že se máte krásně a pěkně si to užíváte.Tak čauky mamka,tatka,Luke a Fífa Stankovi

 

Hanicka Machacova  15:22

Ahoj moc Tebe pozdravujem Mamka tatka tomin jak budeme mit cas tak napisem hana 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000machacova

 

Pro Kristýnku Bromovou  13:24

Ahoj Kristy ,moc Tě zdravíme z fotek je vidět ,že se máš dobře .Pěkně si užívej a plň řádně úkoly.Posílám pusu mamka Denisa

 

Pro Jakuba Hrušku  12:10

Čau Kubo,tak doufam, ze jste v noci moc nezmokli a budete mit krasne pocasi. Radi se dozvime s kym spis ve stanu, tak se zkus premoci a napsat par radku. Budeme na ne cekat. Lukasek uz se pta na Bubu, tak se mu bude styskat. Chybis k dudliku a mliku:-);-) uz jsme videli prvni fotky, tak je jasny, ze se ti tam bude zase libit. Mej se krasne a posilam pusu. Mamka, Lukasek a tatka Hruskova Katerina

 

Pro Anetku  11:03

Ahojky Anetko, vidím, že máš úsměv na rtech, to je dobře. Zdraví Tě babi, Cesur a Gizi. A pozdravuj i Terezku. babička houbička

 

Pro Domču Hanáka a Jirku Fialu   10:02

Ahoj kluci, právě koukám na fotky z prvního dne a vypadá to, že jste v pohodě. Snad vám noční deštík nevyplavil stan. Pozdrav z Brna zasílá mamka, taťka a pudlmut Eywa. Hanákovi

 

Pro Verunku a Marečka Kolmanovi  9:44

Ahoj, dobré ráno a v brzké době i slunné:-). Doufám, že jste se dobře vyspali, v noci byla bouřka ale po dešti přichází vždy slunéčko. Tibor a Simona

 

Pro Marušku Chocholovou  9:39

Ahoj Maruš, už jsme viděli první fotky,super! Tady v noci trochu sprchlo, tak je krásně čerstvý vzduch..taťka jede na chatu za babičkou a já vyrazím večer do Antwerp, budu psát tak často, jak to bude jen možné. Měj se parádně Maru!!!! mamka a taťka

 

Pro Thomase  9:32

Ahoj Tommy - Huuuuudini :-), super fotky a doufam ze si to uzivas. jak bylo na hlidce? Mate bezvadnou radostnou fotku. Moc te zdravime i se Sabinkou a prejeme at jsi v pohode a vyjde vam pocasi. Sabina Green

 

Pro Vikču:)   9:06

Ahoj tábornice, posíláme pozdrav z mokrých Říčan,pěkně zapršelo v noci. Doufáme, že první noc byla příjemná a máš dosti sil pro plnění táborových úkolů. Posíláme velkou pusu a těšíme se na řádky, Márty pac MTM Mara,Máma a Táta

 

Pro Dominika Hanáka   8:48

Zdar párku. Podle fotek jsem si všiml že, si ten tábor docela užíváš. Jo a s kým jsi ve stanu ? Jaká byla první noc ? Měj se hezky a pozdravuj Kluky Čapounovy. Alexandr Nemecz

 

Pro Šiklovky   8:47

Ahoj holky nase, ze zacatku to vypadalo, ze se vám podařilo po cestě zdrhnout, nikde jsme vás na fotkách neviděli. Ale pak jste si to rozmyslely a dokonce jste se pro fotografa objimaly 😄 Nádhera, proto hlasujeme samozřejmě pro vaši radostnou fotku! Mamka a taťka

 

Pro Dimitrovi   8:28

Ahojte tabornici, po prvnim dnu vypadate podle fotek naprosto spokojene, hlavne Christo, a to jsme hrozne radi. Posilame pusinky a myslime na vas. mamka a tatka

 

Pro Jáju Matuškovou   8:12

Ahoj přeji pohodu a hlavně pěkné počasí Lišák

 

Pre Sophinku Schwaiger   6:28

Dobré ránko,tu prší,tak dúfam,že vi máte veľa slniečka.A prajeme krásny deň plný hier a zábavy. Mama a Rudy

 

Pro Terezku a Verunku   4:12

Ahoj holky, prejeme pekny prvni večer ikdyz trosku uprseny.Jste moc sikovny a v pondeli vam posleme prvni dopis.zdravi mamka,tatka a vsichni sourozenci mamka a tatka

 

Pro Terezku   1:09

Ahoj Teri Gucina je vyvalena kde jses Tim v pohode mej se pekne a bud sva mame te moc radi mamka a tatka dnes bylo v bazenu nejak hodne mista pa a pusu mamka a tatka

 

pro Marťouša   0:08

ahoj, po těžkém a napínavém souboji postupují němci. porazili italy na penalty. taťka martin