kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

úterý 12. července 2016 - 11. den tábora

 

 

      V noci i po ránu docela hodně pršelo. Ze stanů se nikomu moc nechtělo a tak jsme budíček posunuli až k půl deváté. Také rozcvičku jsme provedli pod střechou - dostihy. Sedíme u stolů a rukama plácáme do stolu podle klusu, cvalu, sprintu závodních koňů. A do toho vkládáme zatáčku (nahneme se) doprava či doleva, vodní příkop (chytneme se za nos), skok přes překážku (ruce nahoru), tribuny (tleskáme), bahno (plácáme se do tváří), ...  atd.  a to ve stále zrychlujícím se rytmu.

       

      S koncem rozcvičky jako mávnutím proutku přestalo pršet a celý den už pak bylo nejprve slunečno, pak oblačno a až k večeru těsně po návratu z výletu začalo pršet.  

       Posnídali jsme kakao  a pak bylo na výběr: makový a tvarohový závin nebo rohlík s medem nebo s marmeládou nebo se sýrem.

       

       Na náš druhý jednodenní výlet jsme se opět vydali po čtyřech skupinách, většinou rozdělených podle věku a výkonnosti. Poslední skupina opustila tábořiště v 9:45 hod. 

       

      Výletníci (nejmladší děti):

      S nejmladšími dětmi jsme se vydali do Křižanova přes Kadolec, kde jsme se zastavili na dětském hřišti a tam hráli různé hry a po uvážení vedoucích dali i oběd v pravé poledne. Poté jsme šli nejkratší cestou do Křižanova. Tam jsme se v místní jednotě občerstvili zmrzlinou, tatrankou, podle toho, co si kdo koupil. Po nákupech jsme se odebrali na blízké hřiště, kde jsme si všichni hráli, včetně vedoucích, dokud byla nálada a energie. Příjemně unavení jsme se odebrali do tábora, po cestě jsme narazili na ostatní skupiny. Nakonec jsme splnili zadaný úkol, který zněl: “Pořídit fotku s co nejzajímavějším zvířetem“. Naše vyvolené zvíře byl čáp. Z výletu jsme se vrátili nadšení do tábora, kde na nás čekala čočka s vejcem. Naše skupina ušla kolem deseti kilometrů.

       

       

        Turisté (mladší děti):

       S druhou nejmladší skupina jsme namířili nejkratší cestou do Křižanova, kam jsme dorazili kolem jedenácté hodiny. Na hřišti jsme si snědli jablíčka, vyzkoušeli prolézačky a poté byl krátký rozchod na nákup zmrzlin. Další kroky směřovaly na letiště, kde jsme se naobědvali a zahráli si na schovávanou. Během obědové pauzy na letiště dorazily i další dvě skupiny. Cestou na Svatou horu, kam jsme nakonec z časových důvodů ani nedošli, jsme si ještě v lese postavili domečky pro skřítky. Po necelých dvaceti kilometrech jsme v Bojanově zahráli ještě pár her a do tábora dorazili akorát na večeři.

       

       

     Cestovatelé (skoro nejstarší děti):

     S druhou nejstarší skupinou jsme se vydali do Křižanova přes Svatou horu a párkrát jsme se potkali s nejstaršími Světoběžníky. Po cestě jsme stihli několik her, hlavně oblíbené zabijáky. Splnili jsme také fotografický úkol a vyfotili se s kravičkami v JZD Kadolec. Další zastávka byla na letišti, kde jsme si udělali delší pauzu na oběd a dále pokračovali do Křižanova, kde si děti mohli dokoupit sladké zásoby. Cesta z Křižanova do tábora už uběhla velmi rychle. Strávili jsme ji dalšími hrami, hádankami a povídáním. Dvacetikilometrovou trasu jsme zakončili poklidnými hrami a stihli se vrátit do tábora těsně před deštěm.

       

   

      Světoběžníci (úplně nejstarší děti):

      S nejstaršími dětmi jsme se do Křižanova vypravili přes Svatou horu. Tam jsme si dali pauzu a zahráli pár her, poté jsme pokračovali v cestě a při chůzi jsme si začali zpívat.  Repertoár nám vydržel asi hodinu a půl, než jsme došli na letiště a dali si oběd. Následně jsme již pokračovali přímo do Křižanova, kde si děti nakoupily nanuky v místním obchodě a pak jsme se mohli už vrátit nejkratší cestou do tábora, během které jsme si zahráli několik dalších her. Celkem jsme ušli asi 20 km.

       

     

      Do tábora se vrátily všechny skupiny kolem 18.hodiny a jak už jsme zmínili, krátce po příchodu začalo vydatně pršet a od té doby prší v podstatě neustále. Dá se říci, že nám počasí dnes šlo na ruku jak nejvíc to šlo. 

       

       

        K večeři jsme měli čočku s opraženou cibulkou, vajíčkem, okurkou a čerstvým chlebem (dnes večer bude ve stanech veselo). Opět jsme snědli úplně všechno - celkem 7 kilo čočky, 90 vajec a 5 kg okurků.   

       

         Protože stále a stále pršelo a prší, večerní nástup jsme zvládli v jídelně a až do večerky pro zájemce hráli a zpívali. Menší děti postupně odcházely spát a s poslední písničkou ve 22:15 jsme šli spát všichni. Obvyklým večerním rituálem pro stále "žravé" děti byly krajíce (tedy bochníky) chlebů s máslem na dojezení před večerkou. Všichni pak už šli spát, jen některé nejstarší děti  ještě využily  našeho "pufu" v rámci prodloužené večerky.     

       

        Dnes se bude velmi dobře spát. Je velmi příjemná noc, déšť bubnuje do stanových celt. Myslím, že si ráno trochu přispíme. Zítra máme sanitární (umývací) dopoledne, takže by posunutý budíček ani tolik nevadil.

         Pohodovou letní noc přejeme Vám všem!

    ( zveřejněno 13. 7. 2016 v 01:15 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora :    

 

Pro Čapounovy

Ahoj všichni.Dopis už nepošlu, ale za váš moc děkuju. Za chvíli končí tábor tak se sejdeme ! S pozdravem Lukáš

 

Pro Kiki Č.

Ahoj Kiki,jak se máš??? Nezlobí taťka? My se tu máme dobře,doufám že vy doma taky. Brzy tábor skončí a zase se uvidíme. Už se moc těším.  Ahoooj      Ondra

 

Pro Fialovy

Ahoj rodinko, dneska jsme měli jako rozcvičku dostihy. Dnes byl celodeňák do Křižanova. Už jen pár dní, těším se na Vás. Ahoj Honza

 

pro Desovi

ahoj rodinko dnes jsme měli celodenák.

 

pro dimitrovi

ahoj mami a tati jak se mate pozdravujte Laddy a posilam pusinki. sofinka

 

Pro Bromovi

Ahoj mami mám se dobře dneska jsme byly na celodenním výletě. Domčovi jsem koupila bublifuk a pro tebe mám náramek. Už se na tebe těším a posílám velikou pusu. Pozdravuj dědy,babičku, tetu ,Domču ,stryca,taťky a pozdravuji i tebe mami. pozdravuje Kristýnka.

 

Pro Šupkovi

Ahoj rodinko za chvíli se uvidíme moooooooc se na vás těším pozdravujte všechny. Ahoj pozdravuje a těší se vaše Viktorka.

 

Pro rodinu Kovaříkovu

Ahoj mami a tati, dneska jsme měli celodenní výlet do Křižanova a strašně mě bolí nohy. Ve čtvrtek budeme mít diskotéku na kterou se hrozně těším. Až ppřijedee tak bych si celkem dala rajskou omáčku s kolínkama. hrozně se mi stýská po Baronkovi :-(.  Tak ahoj budu se moc těšit s pozdravem Anetka.

 

Pro rodinu Zelníčkovou

Ahoj mami a tati, jak se máte. Já se mám dobře. Ahoj Nikča

 

Pro rodinu Čiháčkovou

Ahoj mami a tati. Jak se máte? Mx dobře. Pozítří budeme mít diskotéku. Vivka spí sama a to je asi vše. Mějte se hezky a posílám vám strašně moc pusinek. Ahoj Violka (i Štěpán)

 

Pro rodinu Gajdovu

Těším se na vás. Ve čtvrtek budeme mít diskotéku a v pátek táborák. Des jsme byli na výletě v Křižanově. Vzpomínám na  Vás a pozdravujte babičku s dědou Gajdovi Vaše Terka

 

Pro Hanákovi

Dnes jsme měli zase celodeňák a vzali jsme to oklikou přes ,,Svatou horu'' a pak do Křižanova a zpět. Ve čtvrtek bude diskoška  - Už se docela těším . Je sice škoda že to tak rychle ubíhá :-( . Docela se už těším domů. Zítra bude sanitárka , snad nebude pršet . Už se těším váš

Dominik

 

pro Šiklovi

Ahoj všichni  dneska jsme měli celodenní  výlet do Křižanova. A zítra bude sanitární den a možná aji orijentační   běh.Ve čtvrtek  budeme mít discoteku a  v pátek bude táborák a v sobotu už jedeme konečně domů. Už  se na vás těšíme a hlavně na novej pokojíček . Tak ahoj Elča a Kája

 

Pro rodinu Jarolímovou

Ahoj dneska jsme měli celodenní výlet do Křížanova.A zítra máme sanitárku a orientační běh,ve čtvrtek máme discoteku,a v pátek je táborák.Už se na vás moc moc těším Ahoj vaše NIKOLKA

 

Pro Vojtěchovskou

POŘÁD A STÁLE ŽIJEME !!! ŽÁNÍČEK

 

pro Staňkovi

ahojky mami dnes jsme byly na celodením výletu do Křižanova.A zítra budu psát naposledy přes email jo ,protože ve čtvrtek je diskoteka a v pátek je táborák a v sobotu jedu domů a už se mos těším.Pá pá VERUNEČKA.:)

 

pro Juráňovi

Ahoj mami a tati jestli bzste to stihlz a zítra mi odepsali na dopis tak by to sem ještě stihly.Jinak super máme se  dobře dnes jsme ušli zase 30km a jinak dobrý.Teď tu prší ale do stanu neteče zatím pa.

 

Pro mámu od Michala Pokorného

Ahoj mami, je tři čtvrtě na deset a sedíme tady a zpíváme při kytaře. Moc díky za dopis, ve stanu si ho přečtu :). To je super že taťka vylíčil tu koupelnu, moc pěkně to nevypadalo. Dneska jsme byli v Křižanově a koupil jsem si nějaký dobrůtky. Tak ahoj a pozdravuj tátu a Kubešovi. Michal Pokorný

 

Pro Bromovi

mami mám se super. Mami bud mít překvapení ? Mami já jsem Nevřiva.    Moc se mi stýská a posílám velkou pusu. Ahoj Kristýnka

 

pro Dimitrovi    

ahoj  mami  a tati  mas pravdu za par  dnu odjizdim.A  ave stanu spim s Martinem Zavrelem .Jo mami  my us nemuzeme  psat dopisi.       CHristo

 

pro Zavřeli

ahoj Wales a Německo tipuju 1:2 pro Němce .

 

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel :                   

 

Pro Nikolku Navrátilovou   23:35

Ahoj Niky, dnes mi přišel dopis, jak užíváte posledni dny, už to uteče a moc se na tebe všichni těšíme, mam tě pozdravovat od babičky, dědy a Agatky, všichni posíláme velkou pusu. Máma

 

Pro Anetku Ž   22:28

Ahojky Andulko, tak to tak bedlivě sleduji a závidím každou chvilku co tam jsi..být tebou tak příště jedu na oba turnusy :-) O číču se ti starám jako o vlastní :-D Taťka :-)

 

Pre Sophinku Schwaiger   21:53

Ahojček píšem trošku neskoro to už asi aj spíte,tu pršalo celú noc a skoro celý deň,dúfam,že vi ste mali krásny dnik... S Rudym sme boli dnes na gyrose,krásny ďalší dník ti Prajeme Mama a Rudy

 

Pro Adélku Zimmerovou   20:49

Ahoj Beruško, dnes jsem dostala dopis,moc se mi líbil a děkuji ti za něj. Teď vás čeká horší počasí,takové uplakané,ale snad to vaše veselí nijak neovlivní a hry si dotáhnete do konce. A čas se krátí,a co nevidět budeš zase s námi. Dnes jsem ti poslala další pohled,tak se můžeš těšit. Zatím moc pusinek a pozdravů babi

 

Pro Vojtu N   20:46

Ahoj, dneska ti přišel ten tvůj balíček.Taťka je zase ve Stašově,ještě příští týden a mělo by to být hotové.Zítra jedu zase do Želešic, doufám, že naposledy.Jo volal taťka mám tě moc pozdravovat.Užívej poslední dny a v sobotu ahoj. mamka

 

Pro Jirku Fialu   20:30

Ahoj Jiři, jak se máš? Děda už si odvezl vaše kola a připravuje je na ty Jižní Čechy.Byly hrozný horka a v bazénu byla voda 31°C. Ted tady vytrvale prší, tak jsme zalezlí doma a hrajeme s Nikčou hry. Ryby krmím a s Plutákem chodíme ,takže máš o zvířectvo postaráno. Už se ti to krátí , tak užívej ! Co nevidět si pro tebe přijedem. Těšíme se ! Táta

 

Pro Ondru a Lukáše Č.    19:57

Ahoj moji kluci, u nás dnes leje a leje. Napouštíme bazén, s tím lijákem to jde docela rychle, tak se těšte. Voda je ledová, ale Kiki to nevadí a je mi jasné, že Vám taky nebude. Mějte se krásně. Maminka

 

Pro Mart'u Zavřela  19:11

Ahoj,dneska u nás skoro celý den prší.Přišel dopis,čekáme na další,fotky jsou super ,díváme se každý den.Užívej si poslední dny ahoj mamka  mamka a tat'ka

 

pro Kristýnku Bělíkovou   19:02

Ahoj Kristynko tak už jsi víc jak za polovinou chodim do práce tak nemám moc času a čekám pořad nějaký dopis a Ty nic tak se měj hezky posílám pusu babička Jarka

 

pro Violku Čiháčkovou   18:59

Ahoj Violko,u nás prší,ale nevadí,měj krásné poslední tři dny,Darinka se na tebe taky moc těší.Pa mamka a taťka mamka a taťka

 

pro Štěpána Čiháčka   18:56

Ahoj Štěpi,dorazil další dopis,těším se na novinky od tebe!Taťka vzkazuje:Ano! Máma a táta

 

Pro Bertíka   18:55

Ahoooj bratříčku, konečně sem si našla chvilku volna a píšu ti pozdravy. Jsem teď v práci a myslím na tebe, protoze tady hrozne prší. Zítra odjíždím na 14 dni na dovolenou tak ti něco přivezu buď z hor nebo od moře. Doufam, že se mas pěkně a užívas si tam :) tesim se na tebe a posilam pusu :* Venda

 

Pro Bertika   17:41

Ahoj z destiveho brna.Oskar vrera ulovil sykorku :-( a prisel se s ni pochlubit do kuchyne. Peri v celem dome!Dnes jsme poslali posledni pohled. V sobotu se uvidime.Uz se tesime! mamka a tatinek

 

Pro Štěpána Mokrého   17:22

Ahoj Štěpáne, děkujeme moc za dopis, udělal nám velikou radost. Na fotkách vypadáte všichni spokojeně, tak si to ještě pořádně užívejte až do úplného konce. Moc Tě pozdravujeme. Mamka, taťka a Barča. A Rita taky, už se jí stýská, nemá ji kdo zlobit. mamka a taťka

 

Pro Kristýnku Bromovou   17:16

Ahoj Kristýnko,zdravíme Tě.Děkujeme za pohled a dnes jsem Ti taky poslala pohled.Měj se pěkně a užívej poslední táborové dny.Posíláme Ti pusu mamka a taťka. mamka

 

Pro Kristýnka Bromovou   16:46

Ahoj Kristy,tak jsem četla, že jste se naučili břišní tance. Taky teď začalo pršet. Měj se moc pěkně a pozdrav také Natálku. Posílám velkou pusu a děda taky. babička Bromová

 

Pro Marečka a Verunku K.    14:55

Ahoj Marečku a Verčo, jak vidíme, suprově si to tam užíváte a ty mňamky co tam jíte! Někdy se nám s taťkou uplně sbíhají sliny:-)Jinak už se Vám to tam krátí a mě se už blíží dovolená s Vámi na chaloupce. Tak užívejte poslední dny a mějte se tam všichni krásně :-) mamka a taťka

 

pro Břeťu Kovaříka   13:23

Čau Břeťas, koukám pěkně si tam žijete :-),. Psala jsem Any, dejte vědět co chcete na sobotu připravit dobrého, ale napiš nejpozději do čtvrtka ju, ať to všechno stihnu. Měj se krásně, zdraví Tě mamča. Pa v sobotu, těším se '-) Petra Kovaříková

 

pro Any Kovaříkovou   13:16

Ahoj Any, v Rakousku? No to ti povím jak dojedeš '-. Posílala jsem ti pohled, psala jsem ať dáte vědět co chcete na sobotu uvařit dobrého. Nechci tady moc vypisovat, koukám že asi pak neděláte nic jiného než že jste na diskusním fóru co je tu vzkazů od rodičů, jen si hezky užívejte bez nás kocouři '-. Já jsem samozřejmě za zprávičky od tebe ráda. Břeťa koukám je taky velmi spokojen, oženil se nám kluk jeden :-). Mějte se Any moc krásně, budu se těšit, moc. Pa pusu posílá máma Petra Kovaříková

 

Pro Richarda Juráně   13:02

Ahoj Richi, počásko Vám vychází na A1 a foto z každého dne ukazuje jak je tábor perfektně připravený. Jsem moc rád, že jsi venku, tak příjemnou zábavu. Psaní od tebe dorazilo zatím jen jedno... pa a bavte se :-) Tute = táta

 

Pro Vojtěcháče   12:29

Ahoj kluci konečně jsme se dostali k internetu,tak jsme hned prohlíželi kroniku jak se Vám daří.Vypadáte spokojeně.Vracíme se domů z cest.u jezera bylo krásně,ale moc teplo.poslali jsme nějaké pohledy tak snad dorazí včas.Těšíme se na Vás mamka a Hugo mamka Iveta

 

pro Míšu Pokorného   12:07

Ahoj Míšo,děkuji za dopis.Agent má tento týden noční,tak dopoledne vyspává.Tady mírně sprchlo a jinak nic.Ale je jinej rachot.Od noci je zavřená dálnice na Brno,tak si dovedeš představit,jak krásně se spalo.Fuj,to padlo ošklivých slov.Ty máš v přírodě klid.Považuj si to.Měj se krásně,snad už ti dopis také došel.Za pár dní se uvidíme.Všichni te zdravíme.Mamka. mamka Majka

 

Pro Toma Březinu   10:59

Hezký pozdrav ze Zbraslavi Ti posílají babička a děda D. Míša se teď dívala na fotky s námi. Dolníčkovi

 

pro Marušku Chocholovou   10:46

Ahoj Maruško, co pomazánky? Vypadají na fotkách vždy lahodně..budeme dělat doma? Za pár dnů tě tu máme!! Bětka už píská radostí...velikou pusu posílám!! mamka a spol.

 

Pro holky Šiklovy   9:54

Ahoj holčičky, dnes jste měly nádherný fotky v kronice. Vypadáte spokojeně a to je super. My jsme se přehoupli do druhé fáze úklidu bytu a stále doufáme, že přežijeme. Chtěli bychom vše dokončit než přijedete, nebo na Vás máme taky něco nechat? Číslo domu dědy a babičky je 989, směrovací číslo 59301. Už se na Vás moc těšíme. Táta, máma, Columbo

 

Pro Kubu Hrusku   8:59

Ahoj Kubo, bylo videt, ze jste si vsichni uzili koupani v rybnice. Dnes uz pocasi nic moc, tak jestli jdete na vylet, tak to nebude zadna slava. Uz se ti blizi konec tabora uz jen 3 dny a jsi doma. Tesime se na tebe a posilam pusu. Mamka, Lukasek a tatka Hruskova

 

pro Verunku S.    8:47

Ahoj Veru doufám že budete mít lepší počasí nám tu od rána prší.Tak už se to krátí užívej,už se na tebe těšíme pozdravuj Terezku tak pá mamka Stankovi

 

pro Violku a Štěpána   8:17

Ahoj Violko a Štěpi,už je úterý,snad vám přijde vhod i trochu chladnější počasí.Těšíme se na vás!Máma a táta Máma a táta

 

Pro Matýska- Smažáka   7:52

Ahoj Maťulo, dneska jsme se probudili tady v Brně do deštivého rána, četla jsem, že máte dnes v programu výlet, tak snad se počasí umoudří. Jinak vidím jak si to perfektně užíváte. Už se ti to krátí, moc se na tebe těšíme. mamka a taťka

 

Pro Nikču Jarolímovou   7:04

Ahoj, díky za dopis. Užívej si , začínáme chystat vše na dovolenou. Už se na tebe těšíme. Pa pa mamka Jarolímovi

 

pro Richarda   6:36

Ahoj Ríšo, dopis přišel. Moc děkujeme. Rybník je úžasný. Zdravíme Olbramčáky. Mějte se krásně. Máma Denisa Juráňová

 

pro viktorku   6:00

Ahoj Vikísku,fotky jsou super a závidím tu pohodu. V noci trochu pršelo a větrno bylo, dnes snad bude malinko chladněji.Včera jsem ti slíbený dopis poslala. Užívej posledních dnů a velkou pusu, zdar a sílu, těšíme se na tebe,pac a pasu ps: tonta a tonda v pořádku,chichcichi Máma a marda

 

pro Terezku G.   4:04

Ahoj Terezko, uz jen poslednich par dnu a uz si pro vas tatka prijede takze si to tam jeste poradne uzij protoze Dada uz se tesi jak te bude zlobit. :-D mej se hezky mamka a tatka