kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

úterý 19. července 2016 - 4. den tábora

 

 

          Dnes ráno jsme se probudili v Turecku. U celní závory seděla turecká celní úřednice a jakmile se zvedla závora, začala s razítkováním cestovních pasů.  Ve chvíli, kdy byl odbaven poslední cestovatel, následovala rozcvička. K snídani jsme měli rohlíky s máslem, sypané strouhaným sýrem a obložené zeleninou. Na pití malinový čaj. 

       

       

          Po snídani nám krásná Turkyně představila svou zemi a pak nás pozvala na trh. Obchodovalo se se zlatem, účelem bylo co nejlevněji nakoupit a pak co nejvýhodněji prodat. Turečtí obchodníci nejen že smlouvali a šidili, ale někteří dokonce vyžadovali úplatky. Nejúspěšnější byli nakonec David s Adamem Sedláčkovi. Cestou z "hracího" lesa jsme opět nabrali dřevo na táborák.

       

       

        Zbytek dopoledne jsme plnili dovednosti - střelbu, balení batohu a přežití. Postupně jsme "rotovali" mezi jednotlivými stanovišti.

       

        Poobědvali jsme měli zeleninovou polévku a bavorské vdolky s marmeládou a šlehačkou. Bylo jich celkem ke 300, takže nám jich pár zbylo i  na odpolední svačinu.  

       

       

        I po poledním klidu jsme zůstali v Turecku a vařili na ohni jejich nejoblíbenější nápoj - čaj. Nejchutnější nápoj připravili Roklinka, Unicorn Street a Happy Street.

       

       

       Na svačinu jsme dojedli zbytky vdolků a rohlíky s máslem a paprikou a pak pokračovali ve vaření čajů. K večeři nám pak služba a kuchaři připravili obložené chleby.  Vaření čajů se protáhlo až do 18.00 hodin, takže jsme původně plánované sportovní hry hráli až po večerním nástupu. Na spodní táborové louce jsme u sportovních her vydrželi až do setmění.

       

       

        Po deváté přišla většina tábora ještě na druhou večeři a byly zlikvidovány tři bochníky chleba s máslem.  A pak už jen hygiena a hupky do postýlek!

       

         Dnes je velmi příjemná letní noc, nad hlavu nám svítí kulatý měsíc v úplňku. Je docela teplo, 17 st.C.

         Pohodovou noc přejeme i my Vám!

  --------------------

        Na závěr ještě odpověď pro "Hlavního Puntičkáře" ... viz příspěvek z  19.7.2016 13:29 a 13:36 hod. :

       To, že máme ze včerejšího dne všechny snímky s matnou čmouhou u dolního okraje jsme také zaznamenali. Bohužel až v okamžiku, kdy jsme fotky přehráli do počítače a viděli je zvětšené - tedy cca ve 22:30 hodin a hned v zápětí jsme čočku vyčistili.  Bohužel, nafocené snímky již opravit nešlo a měli jsme tedy na výběr. Buď je všechny vymazat a nechat včerejší kroniku bez fotek nebo akceptovat tuto sníženou kvalitu. Vzhledem k tomu, že naše fotky pořizujeme jako dokumentační, nikoliv jako umělecké, přiklonili jsme se k variantě zveřejnění.

        Váš příspěvek je určen "hlavnímu fotografovi". Nikoho takového zde nemáme. Prakticky to funguje tak, že fotí kdo může a občas má u toho zapatlané prsty. Abychom mohli zde zveřejnit výběr cca 60 fotek, je třeba každý den nafotit průběžně po celý den zhruba 260 snímků (a věřte, je to někdy až otravné). Nejsme tu kvůli fotografování, ale snažíme se co nejlépe starat o Vaše děti. Je jasné, že kvalita snímků nemůže a nikdy nebude dosahovat profesionální úrovně. Za sníženou kvalitu snímků se omlouváme. 

         K druhému příspěvku ohledně gramatických chyb ze strany dětí a někdy i ze strany rodičů:

        Žádné příspěvky nijak neopravujeme ani neupravujeme (pouze formátujeme). S výjimkou vulgarit a hrubostí neprovádíme žádnou cenzuru. Na koncovku v oslovení jsme děti upozorňovali hned první den, ale jak vidíte stejně to funguje jen někdy. Domníváme se, že je v tomto případě důležitější, že pošta (tam i zpět) funguje a to i za cenu gramatických chyb. Myslíme si, že opravování chyb si děti užijí za deset měsíců ve škole až až a pobyt na táboře by měl být o něčem jiném. Zbytečné bazírování na dodržování pravopisu bude mít za následek jen fakt, že tento způsob komunikace se stane pro obě strany (které mají potíže s pravopisem) nekomfortní a přestanou jej využívat. To rozhodně nechceme.   

         Vážený "Hlavní puntičkáři", v každém případě děkujeme za oba Vaše postřehy i příspěvky!

 

    ( zveřejněno 20. 7. 2016 v 0:30 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora :       

 

rodina dvorackova

diky za pohled dneska mi dosel jetotu hezky ahoj pozdravuje dianka ahoj

 

pro PospíšilovI a spol

Zdravím do prosluněného Brna a okolí. Psát, jak se máte asi nemá smysl-dobře. Už se pomalu dostáváme do čela.

Mějte aspoň tak jak my tady. Bolek.

 

Pro maminečku Vojtěchovskou

ŽIJU A MÁM TĚ RÁD ŽÁNÍK!

 

pro babočku z Mladé Boleslavi

Ahoj babi. Jak se máš ?Já dobře.  Dneska jsme byly v Turecku a hrály jsme obchodovací hru. A taky jsme si vařily

čaj. Moc mi to chutnalo. Pusu a hodně hezkých chvílí Ti přeje jirka.

 

pro Orošovi

Milí rodičové moc děkuji za mailovou poštu,ale byl bych radši za dopis:) Dobrou noc vám přeje váš jirka:)

 

 Pro Babičku a Dědečka Drexlerovi

ahoj babi a dědo jak se máte  my si tábor užívame je to hodně dobrý počasí nám přeje . Pozdravuj všechny Dobika i Matýska  Terezka a Anetka :)

 

Pro Liškovy

ahoj mami,Jirko,babi,dědo a Marečku  jak se máte ? my si tábor hodně užíváme jsme ve stanu s holkama rutt. mame vás radi. Pozdravujete všechny Terezka a Anetka

 

Pro Kučerovy

ahoj Tati,Ali a babi tábor si užívame Počasí přeje. Jak vy si to užíváte?  máme vás rádi Terezka a Anetka

 

Pro Provazníkovy
Každý den čekáme na zprávičky a dopisy od Vás... tak se ozvěte :-) My už jsme dopis poslali, tak se těšíme na ty Vaše :-)

Julča a Franta

 

Pro Aubusovy  a Babánkovy

Ahojky rodinky, máme se skvěle a tábor si moc užíváme (jak můžete vidět na fotkách) :) !! My už jsme se Vám ozvaly a teď je řada na Vás!! :) Vaše milované dcerušky Vendulka a Barunka

 

pro Srbovy

Ahoj všichni,děkuji za dopis.Mám se skvěle jako každý rok.V celotáborové hře jsme zatím cca 10,tak uvidíme.Vojtíškovi vyřid,že děkuji za jeho vzkaz a těším se až pojede příští rok semnou.Tak se zatím mějte a pozdravujte.Ahoj Verča

 

Pro Buchníčkovy

Ahoj mami a tati :) Jak se máte v Ořechově? My se tady máme  jako vždy skvěle, jídlo je výborné a počasí taky ujde :)

Hrajeme hry a bavíme se :) Marťa plakal, že nedostal  balík a nemohl zpívat :D Děkujeme za dopisy :)  Máme se krásně!

MAM

 

Pro Komárkovi

Je to tu SUPER :)

 

pro Buchníčkovy

ahoj mami a tati máme se tady dobře dnes nám tady  mluvila holka  z turecka  a jak se máte vy poydravuj prosím BABičKU

a DEDU :-) :-)

 

Pro všechny  Kozákovy a babičku Krevovou

Ahoj všichni! Tati moc děkujeme za dopisy. Ty žvýkačky jsou strašně dobrý! Od ostatních nám ještě nic nepřišlo. Mami a přijedete teda s Františkem? Máme se tady suprově!!!!!!!!  Zítra pujdeme na výlet a moc se těšíme! Natka, Anička,Julča, Pája, Kája, Nelča a Franta vás pozdravujou!  Mějte se moc hezky a všechny pozdravujte. :-) Vaše nejmilovanější dvojčátka Lenička a Lucinka. :-) :-) :-) :-)

 

pro paulíčky

ahoj babi a dedo  máme se tady dobře mluvila nám tady holka s turecka a žiju  martínek

 

pro rodinku puklových

ahoj mami děkuji za dopis máme se  dobře je to tu skvělé    z pozdravem   vendulka.

 

Pro Pospíšilovi

Zdravím z obůrky máme se skvěle zítra jdeme na celodenní výlet jsme rozřazeni do ulic my se nazíváme papadapadopolis .

s pozdravem Matěj

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel :                   

 

Pro Pavla Stokláska   22:28

Ahoj Pavle, srdečně zdravíme, přejeme krásné další putování do cizokrajných zemí. Ať se Ti vše daří. Ahoj tatínek a maminka. Stokláskovi

 

Pro Báru, Adama a Inku   22:16

Ahoj Babánci, záříte úsměvy, tak se jistě (stejně jako každý rok touto dobou) máte výborně. Užívejte si léta a táborové pohody! Maminka ;)

 

Pro Páju a Káju B.   21:37

Ahoj tábornice, podle fotek si to báječně užíváte! Už jsem doma schovala příbory, teď už jen hůlky! Užívejte ;-) Máma

 

pro kluky Sedláčkovy   20:24

Ahojte táborníci,posíláme mnoho pozdravů z Brna.Užívejte tábora a přejeme mnoho bezva zážitů,Romišek vám posílá uslintanou pusu,babička,teta ,strejdové a bratránek :) teta lenka

 

Pro Provázky   20:19

Ahoj Provazci, mate naprosto bezvadna a uzasna tricka! Chceme taky takova! ;-) Vas program vypada skvele - ostatne jako kazdy rok (moc diky vsem vedoucim). Franti, uz jsi vyzkousel airsoftovou strelnici? ;-) Pocasi dal: teplo a slunecno! Mejte se bezva, ahoj, tata, mama a Ada Provaznici

 

Pro Páju a Káju B.   20:17

Těším se ,že vás na fotkách vidím. Hezky si tábor užívejte ! babi Eva Eva Budská

 

Pro Míšu Z.   20:04

Ahoj Míšo,tak jak se máš? Jaké tam máte počasí? Tady je docela teplo,ale na koupání to ještě není,tak tam máte snad líp. Každý den sledujeme fotky,kterou zemí právě cestujete a držíme palce aby jsi splnila co nejvíce úkolů. Neboj se miminko je v pořádku :) tak se měj krásně a brzo napiš. Pozdravují tě babička a strejda. mamka,taťka a Maky

 

Pro Fildu a Ríšu  19:12

Ahoj kluci.Sledujeme fotky tak vidíme že se dobře bavíte a máte se fajn. Doma vše v pořádku užívejte si Taťka+mamka+davča Taťka mamka davča

 

Pro Janu M., Lucku Hanouskovou, Míšu Z., Vendy A., a Janču a Marťu R.   18:43

Ahoj,doufám, že se máte krásně a tábor si užíváte :). Zdraví Markéta Hrbáčková Markéta

 

PRO Kryštofa Krchňáka   18:01

Ahoj Kryštofe, vidíme ,že se máš moc dobře ,držíme palce ve hře,nezapomeň napsat pohledy,bavte se a užívejte všichni prázdnin,zdravíme i Matěje,Bolka,Vojtu a Vendulku máma +táta :-) Krchňákovi

 

pro Dianku   17:01

Ahoj Dianko závidíme výlet do Číny. Jak se Ti jedlo s hůlkama? Přejeme pškné počasí a ať si to moc, moc užiješ. babi

 

Pro Didi   16:20

Ahoj Dianko, moc závidím výlet do Číny, ale Čertíkovi by se moc nelíbilo, že se tam sní přes 4 miliony koček :-). Podle fotek je to na táboře velice hezké a doufám, že si to mooooc užiješ. Pozdravuj ode mě Vendulku a nezkobte cácorky ;-) Taťka. Taťka

 

David Skrušný   16:19

Ahoj, zátím jsi nám nic nenapsal.Aby jsi to nezapoměl.Jak jsi se dnes najedl s těma hůlkama? Napiš jak se máš. Taťka. Táta Igi

 

pro většinu dětí a některé rodiče   13:36

Stejně jako vloni, i letos (navzdory cestě kolem světa) platí pravidla českého pravopisu v oblasti pojmenování rodinných příslušníků příjmením rodiny. Proto měkké -i v koncovce příjmení píšeme pouze v prvním pádu množného čísla, a to navíc jen tehdy, je-li mezi pojmenovávanými rodinnými příslušníky alespoň jeden mužského rodu. Ve všech ostatních případech je koncovka tvrdé -y. Jinými slovy, vzkazy píšeme pro Zemanovy, Pospíšilovy, Zahradníkovy, Knechtovy a nebo třeba Vráblíkovy. :-D Hlavní Puntičkář

 

Pro hlavního táborového fotografa   13:29

Doporučuji vyčistit objektiv fotoaparátu suchým hadříkem. - Všechny fotografie v kronice mají dole uprostřed rozmazaný flek, což je škoda. :-D Hlavní Puntičkář

 

Pro Vendulku Berežnou   13:27

Ahoj Vendulko,dívám se každý den co děláte a jak cestujete po světě. Dnes jsem sbírala maliny na zahradě, tak je máš v mrazáku zmrzlé.Posílala jsem Ti včera pohled. babička Markéta babička z Teplic

 

pro Matěje a Bolka   11:40

Ahoj kluci,každé ráno prohlížíme s tatkou kroniku a tiše závidíme.Máte skvělý program.Jíst oběd hůlkama musel být zážitek,škoda ,že jsem vás nemohla vidět.Večer jsem vypustila Lojzíka na výlet po pokoji a zůstal nakonec přes noc spát na zácloně,nemohla jsem ho zaboha sundat.Ráno jsem ho dlouze přemlouvala,dovedete si to asi představit,aby se konečně pustil záclony.No, myslím,že mu je v terárku líp.Držíme vám palce v soutěžích,doufám,že to na konci světa cinkne.Pápá mamka mamka Katka

 

Vojta Krejčíř   11:25

Ahoj Vojtíšku zdravíme a přejeme dobré počasí pro to vaše cestování po světě at si to užiješ. Zdraví babi děda Bára Bety Krejčířovi

 

pro Bolka Matěje Pospíšilovy   10:53

Ahoj Bolku a Matěji, zdravíme vás do tábora,program máte bezvadný, počasí už se umoudřilo, tak si to pánové užijte. Bolkovi děkujeme za zprávu. Ahoj babička a děda. babička a děda

 

pro Vendulku Puklovou   10:46

Ahoj Vendulko, děkujeme za pozdrav z tábora. Na fotkách se jen usmíváš, jsme rádi, že se Ti v táboře líbí a že ti chutná. Pozdrav Markétce vyřídím. Ahoj babička, děda a Filip babička a děda

 

pro Vendulku  10:38

ahoj Vendulko, posílám krásný pozdrav na tábor, měj se tam krásně a užij si to :) babička Puklová babička

 

Markétka a Jirka P.    9:59

Nazdar táborníci, tak jaké je cestování po světě? Určitě je to fantastické, chtěli bychom vás vidět, jak pojídáte rizoto hůlkami. Budeme to dělat taky u nás? Zdravíme. babi a děda z Ostravy

 

Markétka a Jirka P.    9:56

Ahoj Markétko a Jirko, posíláme pozdravy od babičky a dědy z Ostravy a už se moc těšíme až tady budeme všichni. Mějte se hezky!!!!!!!!!!!!! Lukáš a Martin

 

pro Vráblíky   9:36

Ahoj Maty a Juli, jak se daří? Podle fotek to vypada na super program, tak si užívejte! A napište!!!! Posílám pac a pusu. Máma a táta

 

pro Štěpána P.    9:12

Milý Štěpánku, prohlížíme si foto, jak cestuješ po světě. Doufáme, že tvoje cesta kolem světa zkončí ve Zbýšově? babička+Fosinka+B+A+S

 

Pro Vendullku    8:57

Ahoj Vendulko,posíláme pozdrav a pusu :) teta Markéta, Vláďa a Rozára ;) Markéta

 

pro Markétku a Jirku P.   8:30

Zdravíme světoběžníky. Co nového ve světě? Vypadáte spokojeně, takže asi pohoda :-)Pozdravují mamka a taťka rodiče

 

pro Rudu a Jerryho  8:16

Nazdar kluci, pozorně sleduji kroniku a držím Vám palce v táborovém zápolení. Akorát doufám, že se během dne více usmíváte, protože na fotkách mi úsměv na Vašich tvářích poněkud schází ;-). Doma je vše při starém, pozdravují Vás kromě taťky (samozřejmě) i Míša, Ken, Miloš a Švarcovi mamka

 

Pro Zdendu   5:46

Ahoj máte super hry hned bych soutěžila.Na rybách jsme chytli jen 2 kapry jinak nic.Mej se pěkně mamka Přikylová