kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 30. července 2016 - 15. den tábora

 

      Takto náš tábor vypadal poslední den ráno krátce před osmou hodinou ranní. Zůstalo stát 20 posledních stanů, ale i ty byly většinou prázdné, protože téměř všechny děti využily možnosti poslední noc spát společně kdekoliv po táboře.

      Velký houf spal v našem táborovém "pufu" ze kterého zbyla už jenom střecha (boční stěny jsme již sbalili o dva dny dříve). Ostatní pak kde se dalo a kde si našli místečko.  Noc byla bez deště, docela teplá, takže vše proběhlo v pohodě.  

       

       

       První kapky nás však zasáhly hned při rozcvičce, která byla tradičně společná, krátká a taneční. Klasika: "Až já budu velká ..." V průběhu rozcvičky začalo drobně, pak silněji, ještě silněji pršet. Déšť trval asi 20 minut a za tu dobu nám dokonale promokly všechny stany i puf. Horší situace snad už být nemohla. Začali jsme přemýšlet kde to všechno budeme sušit.    

       

       

       Mezitím nám naši táboroví hosté (bývalí vedoucí, kteří nám přijeli pomoci s "bouráním" tábora) připravili snídani: rohlíky s nutelou nebo s marmeládou nebo se sýrovou pomazánkou a zeleninou, na pití čaj s citrónem.  

       

       Po snídani jsme už bez velkého vybízení začali balit a uklízet. Po deváté hodině se vyjasnila obloha a začalo být pořádné horko. Stany začaly vysychat. Do půl desáté měli všichni své věci sbalené a ve zbylém čase jsme ještě stihli udělat rojnici a projít obě louky tábořiště a vše uklidit.  V deset hodin byla připravena svačina: obložené chleby a pak už nastalo velké loučení.    

       

       

         Loučení bylo dojemnější více než kdy jindy. Slzy v očích měli téměř všichni.

       Dnešním dnem se totiž loučíme nejen s právě skončeným táborem, ale také s naší táborovou základnou v Horní Libochové. Po dvaceti letech (17 let jsme zde pořádali vlastní tábory) ji opouštíme. Důvodů je víc a jedním z těch zásadních je skutečnost, že podle našeho mínění je třeba udělat změnu a jít zase dál. O tom co kdy a jak plánujeme na příští prázdniny účastnící tábora už vědí. Závazně o nich budou rodiče informováni v plánu našich akcí na školní rok 2016/17, který dostanete společně s DVD se všemi táborovými fotkami (je jich celkem asi 2 500 snímků) poštou, nejpozději do konce prázdnin. V průběhu září budou také informace o plánovaných akcích a táborech v roce 2017 k dispozici i zde, na našich stránkách.     

          Dnes se také uzavírá naše letošní táborová kronika. Děkujeme všem dětem i jejich rodičům, přátelům a známým za to, že s námi stále jezdíte, podporujete nás a v neposlední řadě také za to, že sledujete naši kroniku a psali jste nám do ní své příspěvky. Můžete klidně psát i nadále, jsme rádi za Vaše názory a náměty. Velmi také děkujeme za množství pochval a díků, které jste vedoucím prostřednictvím kroniky zaslali. Velmi si vážíme Vašeho uznání. Každá taková pozitivní zpráva od Vás nás ujišťuje, že to, co děláme má stále ještě nějaký smysl a žene nás dál.

           Na závěr chceme poděkovat všem našim vedoucím obou turnusů. Spoustu svého volného času v průběhu roku (na akcích i na přípravě táborů) a 15 dní z prázdnin (někteří i celý měsíc) věnují práci s dětmi v naší organizaci. Spousta lidí to neví, ale všichni naši vedoucí se věnují práci s dětmi a mládeží (stejně jako my) zcela zdarma bez nároku na jakoukoliv odměnu. Dělají to s nadšením a i když toho mají po dvou týdnech plné zuby, zatnou a "jedou dál". Naši milí vedoucí, děkujeme vám. Bez vás by to opravdu nešlo. 

            V letošním roce slaví náš Tábornický klub Delfín 25 let svého působení. Co říci závěrem? Těžko soudit, co bude za dalšího čtvrt století, ale ještě nějaký čas tu budeme. Pro Vás, pro nás a hlavně pro Vaše děti.

             Hezké prázdniny, krásné léto všem!

                                        za všechny vedoucí TK Delfín: 

                                                                                       Hana a Petr Hlaváčovi

 

 ( zveřejněno 30. 7. 2016 v 21:50 hod.)

 

Do naší kroniky dnes a v následující dny po táboře přišly následující
příspěvky z řad rodičů a přátel :          

 

Pro vedení    31. 7. 2016

Ještě jednou moc děkujeme. Takto nadšené dítě se nám z prázdnin ještě nikdy nevrátilo. Máte náš obdiv. Pejšovi

 

Pro vedeni a cely tým   31. 7. 2016

Milí vedoucí, instruktoři, tyme, chtěli bychom Vám opět poděkovat za perfektni tábory, které jste pro naše potomky připravili. Děkujeme Vám za Vaši trpělivost, péči, starost a skvělou organizaci. Jste báječní!!! DĚKUJEME VÁM!!! A již teď se s dětmi těšíme na příští prázdniny a tábor s Vámi! Provaznici

 

Pro cele vedeni   30. 7. 2016

Moc dekujeme za vše co pro děti děláte a jak to děláte a věříme, že dalších 25 let dělat budete. Berežní

 

pro celý tým   30. 7. 2016

Velké ,velké,dík za vše co pro naše miláčky děláte.Jste prostě nejlepší,,,,,,,,,,,, Přikrylová

 

pro Matýska a Bolečka    30. 7. 2016

Ahoj kluci,tak si užijte poslední večer,pěkně se vyspěte do růžova a zítra se už uvidíme,už se na vás moc těšíme, pápá mamka a tatka mamka Katka