kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

Budování tábora - od středy 11. 7. do neděle 15. 7. 2018

 

     Příprava letních táborů začíná tradičně někdy v polovině února. S blížícími tábory se dramaticky stupňuje a pár posledních dnů před tábory dosahuje svého vrcholu. Letos je to deset let, co jsme poprvé začali psát naši táborovou kroniku a zveřejňovat ji pro Vás na našem webu.  Následujících 28 dní Vám budeme každé ráno přinášet nejčerstvější zprávy nejprve z I. a následně i z II. turnusu našich letošních letních táborů.

     Ve středu 11. července přesně v deset hodin dopoledne  vyjela z Říčan kolona tří aut s plně naloženými přívěsy na naše letošní tábořiště. Také v tomto roce pořádáme první dva turnusy  na krásném tábořišti uprostřed lesů v Kunčině Vsi, které patří spřátelenému Tábornickému klubu Kompas, který je také (stejně jako my) součástí České tábornické unie.  

       

     Auta i vleky byly docela těžké a tak jsme na místo dorazili před polednem. Na tábořišti stojí přes zimu jen polní kuchyně a přístřešek jídelny. Oboje slouží mimo tábory jako sklad. Jako první jsme postavili velký stan pro jídelnu a usadili karavan. K Fidovi, Hance, Medvědovi, Surďovi a Dandě se jako první přidal Žán - krásný, čistý, voňavý ... a hned se chopil práce.  

       

       

     K večeru jsme se vypravili s auty a vleky pro další várku zásob do Říčan a mezitím dorazily další posily: Matěj, Finch, Tom, Marek, Adam, Muflon, Marťa, Jana, Janča, Sáťa a Šimon. Z TK Kompas na budování přijel Matouš a Lukin, kteří prořezali suché větve na 12 m vysokých javorech hned u vjezdu ... šikovní!  

       

     Ve středu večer jsme hlavně uklízeli, třídili a chystali se na čtvrteční ráno  ...

       

... které začalo brzkou snídaní a přesunem do vesnice, kde nás očekával starosta Kunčiny Vsi Radek Jež s traktorem a odvozil nám postupně všechny podsady a uskladněný materiál na tábořiště a po zbytek dne vydatně pomáhal s budováním tábora. 

       

       

     Většina z nás se věnovala stavění stanů, kamarádi z TK Kompas stavěli vojenský hangár. 

       

      Naše řady rozšířili Radek, Petra, Kuba a Áňa Novákovi, kteří pomohli s úklidem a zabydlením kuchyně, usazením sprchy a výrobou nové velké police nad výdejní okno do kuchyně. Z TK Kompas přijeli Tom a Matěj Čeperovi.

       

      K obědu nám Hanka uvařila báječné vepřo knedlo zelo. A po zbytek čtvrtka jsem se věnovali stavění stanů. 

       

       

       Trochu dramatický průběh mělo stěhovaní jedné z "kadibudek", mnoho nechybělo a Žán si prohlédl latrínu zevniř.  Naštěstí to ustál a pevně se držel. 

       

     Šimon, Surďa, Adam a poději také mnoho dalších vedoucích pracovalo na zavěšení pro naši zbrusu novou volejbalovou síť. Jedna zlomená palice jen dokazuje kvalitu ukotvení dřevěných sloupků a pomocných vypínacích kolíků. Bezpochyby udrží síť napnutou po celé následující čtyři týdny.

       

       V pátek ráno přijeli Mirek a Petr Veselí ... naši instalatéři, kteří nám pomohli s rozvodem vody do kuchyně, umýváren a sprchy. Opět máme luxusní systém, který funguje samospádem, takže žádné pumpování a čerpání. Vodu sice musíme dovážet, ale je to jednoduchoučké ...

K obědu jsme měli zelňačku, gulášek se super libovým masem a knedlík.

       

      V pátek večer nás navštívila první přátelská "předkontrola" z ústředí ČTU: Blady a Heda, kteří u nás přespali a pokračovali ráno po kontrolách letních táborů napříč republikou dál.  Z TK Kompas nás přijel podpořit Slávek Zmek.

       

       Sobotní ráno jsme si trochu přispali, skoro vše je už hotovo. Na jednu věc jsme však nemohli zapomenout: popřát Martě a Janě k patnáctým narozeninám, přičemž jsme řádně vyzkoušeli naše nová umývací koryta.

       

       V sobotu jsme ještě dokončovali poslední práce, uklízeli, chystali základní zásobu dřeva. Byly to už jen maličkosti, ale zabraly většinu dne.

       

      V sobotní podvečer je už vše  hotovo a my vám můžeme nabídnout prvních pár fotek kompletně postaveného tábora.

       

   A než se uložíme ke spánku, čeká nás ještě Fidova poměrně dlouhá porada o programu na zítřejší, první den I. turnusu.

   Zítra začínáme a už se na Vás těšíme!!!

 

        

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel: