kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

neděle 15. července 2018 - 1. den tábora

 

Tak a začínáme!

Třetí červencovou neděli o půl druhé přijel náš autobus na první místo srazu - do Říčan. Do oficiálního času odjezdu zbývá půl hodiny, ale před Obecním úřadem už postávají některé děti se svými rodiči. Předání dokladů a vyřízení nezbytných formalit proběhlo hladce a z Říčan jsme odjeli na druhé místo srazu, do Brna, k nádraží  Královo Pole.  

       

       

        Cesta do Kunčiny Vsi trvala tři čtvrtě hodiny. Z autobusu jsme vystoupili na maličké návsi (Kunčina Ves má jen 60 stálých obyvatel), zavazadla přeložili do přívěsu a vydali se na kilometr dlouhou cestu údolím k našemu tábořišti.    

       

        Po krátkém představení vedoucích a základních informacích jsme se rozdělili do stanů, rozebrali si svá zavazadla a ubytovali se.

       

        Tradičním programem prvního odpoledne v táboře je seznámení s táborem, táborovým řádem, režimem dne, povinnostmi služby a nočních hlídek ... je toho docela dost.

       

        V letošní celotáborové hře "Pán prstenů" se naši táborníci přemění v hobity, takže úvodní seznamovací hry testovaly hobití schopnosti - např. umění pohybovat se tiše, kuchařské znalosti nebo chození naboso.

       

       

       

       

        První večeře bývá jednodušší - hodně dětí (hlavně těch, co s námi jedou poprvé) má bohaté zásoby z domova a toto je poslední možnost jak je sníst. Od zítřejšího rána mohou být ve stanech jen sladkosti, případně trvanlivé ovoce.  Takže někdo dojídal své zásoby a my ostatní jsme měli chléb nebo rohlíky s pažitkovou pomazánkou, rajčetem a paprikou. Dětem chutnala, snědlo se vše, co bylo připraveno a v průběhu večerního programu ještě jednou tolik. Pro tyto děti bude radost vařit! 

       

       

        Po večeři přišel čas na rozdělení do hobitích rodů: Hrdonožkové - Karolína, Markéta V., Kristýna, Jirka P., Christo, Dominik B., Ponravové - Diana, Vendula, Ríša, Martin D., Lukáš B., Jindra, David, Pelíškové - Markéta P., Natka, Štěpán, Václav, Zemiška, Lukáš D., Bulvové - Elča, Adéla, Maruška, Jirka F., Hubert, Tomáš Z., Matěj P., Bralové - Linda S., Viola, Honzigo,  Martin Z., David V., Vítek, Bulíci - Sofie, Linda M., Dominik H., Vojtěch S., Adam, MItko, Ondra.

       

       

        Po setmění se objevil Gandalf a pozval hobity do Dna pytle, kde se děti nejprve dozvěděly o vzniku Prstenu moci, o tom, jak jej našel Glum a později Bilbo Pytlík a nakonec na oslavě Bilbových narozenin přešel do rukou Froda.

       

       

        Zástupci každého hobitího rodu pak dostali prsten, který musí nést a střežit po celou dobu tábora.

       

        Večerka bývá obvykle ve 22 hodin, večerní program se nám dnes protáhl a večerku o hodinu prodloužil. Děti vyzkoušeli naši novou luxusní  táborovou  umývárnu a pak hajdy do postýlek. 

       

        Od půlnoci začínají hlídat první noční hlídky. Náš tábor je ve volné přírodě a noční hlídky zde nejsou jen pro potěšení a zábavu, ale mají svůj praktický význam. V Dnes tábor hlídá rod Bulvů a první hlídku má Hubert a Matěj P.                

     

        Obloha je jasná, plná hvězd.  Přejeme Vám krásnou dobrou noc!

 

(zveřejněno 16.7.2018 v 0:25 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

Už zítra budou mít děti možnost poslat Vám, prostřednictvím této kroniky své vzkazy.

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:                   

 

pro Maruš Chocholovou              21:19:47

Nazdar Maru, tak první den a noc na táboře!! Super!! Vím, že ti každý rok píšu na tábor ze zahraničí, tak letos musím zklamat...nebude to žádné Ouagadougou v Burkině Faso ani Bandar Seri Begawan v Brunei, takže jen emaily z naší hezké České republiky. Ale třeba přeci jen udělám vyjímku a přejedu aspoň slovenské hranice. No uvidíme. Doufám, že už se pomalu zabydluješ a bude se ti na táboře líbit. Brzy zase napíšu. Posílám pusu!  mamka Simona