kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

Sobota 21. července 2018 - 7. den tábora

      

       Ráno jsme se probudili do krásného sobotního dne. Budíček jsme výjimečně posunuli až na půl deváté, přece jen zážitky minulé noci byly pro mnohé vyčerpávající.

       Dnešní rozcvičce jsme se vyhnuli tím, že jsme se dokázali po probuzení vyhrabat z postelí a nastoupit k jídelně do tří minut, tedy do doby dokud zněla úvodní melodie z Pána prstenů.  Uvidíme, jestli se to povede i zítra.

       

       

         Již první zájemci dnes obdrželi na poukázku "Krásné ráno" snídani do postele, zbytek si pochutnal na rohlících s marmeládou nebo nutelou v naší jídelně.

       

       

       

             Dopoledne jsme strávili učením se uzlů, které si děti poté vyzkoušely na orienťáku v okolních lesích. Měly za úkol použít  například lodní smyčku, ambulanční smyčku, prusík nebo pevné očko v praxi, vázaly lanový žebřík, loďku apod.

       

       

       

          Po dnešním obědě, výborném kuřecím vývaru a kuřeti na paprice s knedlíkem, jsme se odebrali na polední klid do stínu stromů v tábořišti a přečetli si další část knihy Pán prstenů, tentokrát o smrti Boromira a rozpadu Společenstva.

       

       

           Po poledním klidu jsme odešli do lesa "u závory", kde jsme si zahráli dětmi oblíbenou hru - vlajkovanou. Hra se obešla bez zranění a vrátili jsme se do tábora nadšení a zpocení. Nejvíce vlajek donesli David B. a Honzigo.Posvačili jsme krémové piškoty, sponzorované rodinou Dvořáčkových (děkujeme!!!), a čerstvé ovoce a zeleninu.

       

       

       

           V podvečer jsme stavěli hobití nory v blízkém lese. Děti měly k dispozici pouze materiál, který našly v lese, ale i přesto se jim podařilo vystavět pěkná a funkční obydlí. Původně jsme sice chtěli v lese přespat, ale chystající se déšť nám v našem záměru zabránil. Snad se to ještě někdy, v následujícím týdnu,  podaří uskutečnit.

       

            K večeři jsme si dnes každý opekli svůj špekáček na ohni, nebo, podle libosti, opečený chleba.

       

             Celý večer se nám roztáhl až do pozdních hodin a protože už byla tma a také občas něco káplo, večerní nástup jsme uskutečnili mimořádně v jídelně. 

       

                Děti pak odešly s plnými bříšky do postelí a usnuly tvrdým spánkem. V 22. hodin už byl všude klid, jen vedoucí ještě zasedli k poradě, ale i oni hned po té spěchali do hajan.

                Je příjemná noc, možná ještě zaprší. Přejeme Vám krásnou dobrou noc.

-----------------

                 Náš tým, který pro Vás připravuje tuto kroniku již od včerejška rozšířil Kuba Novák. Možná jste to poznali na jeho rozkošně květnatém slohu, kterým obohatil náš dosud jednotvárný styl. Musíme ho trochu krotit a ubít jeho tvůrčího ducha. Doufejme, že mu jeho nadšení vydrží!

    (zveřejněno 22.7.2018 v 00:10 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

 

Pro Posádkovy

Ahoj mami a tati, jak se máte? My dobře. Tábor si moc užíváme a příští rok chceme jet znovu. Měli jsme stezku odvahy. Mějte se pěkně. Jindra a Vašek.

 

Pro Bromovy

Ahoj všichni, Dominik prošel stezku odvahy a měl noční hlídku. Máme se tu dobře. Půlka táboru je za náma. Ještě žijem. Dominika a Kristýna.

 

Pro Desovy

Děkuji za to že píšete, moc nám to pomáhá. Půlka tábora je za náma. Ondra a Lukáš.

 

Pro Chocholovy a Bromovy

Ahoj, můžeme jet v neděli 29.7. do Brna na výlet? Prosím. Marie a Kristýna.

 

Pro Aničku Vrbskou

Ahoj, dneska (sobota) jsme měli orienťák, tudíž jsem se ztratil hned na začátku xd :smích: (vůbec jsme neměli druhej nejlepší čas haha). Měj se pěkněěě, uživej siiii. ILY <3

 

Pro Zimmerovy

Ahoj mami a tati, vypadl mně zub, ale nemohl jsem vám napsat. Protože jsem mněl hlídku od dvou do půl čtvrté ráno. S pozdravem Vojta.

 

Pro Zemanovy

Ahoj mami a tati. Včera jsem měl stezku odvahy. Hodně jsem se bál. Ahoj, s pozdravem Matěj.

 

Pro Fialovy

Čau, jak je? Mně dobře. Píšu pořád to samé (nepíšu, píše to kamarád). Doufám, že grilovačka byla dobrá. A je super že palety už nejsou, protože já si s tím dávám moc práce. Mějte se pěkně, Jirka.

 

Pro Juráňovy

Proč jste mi nenapsali? :D Rrichard

 

Pro Šiklovy

Ahoj, polovina tábora už je za námi. Stále čekáme na dopis, ale stále nic nepřichází. V pondělí očekáváme nápravu. Doufáme, že si taťka toho kola užil až do konce prázdnin a nás nechá na pokoji. Mějte se dobře. Pozdravujte Columba. Elča a Kája.

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:                   

 

Pro: luki a ondra     21:01

Ahoj kluci. Velky obdiv za tu stezku odvahy, nevim jak by mi sla. Moc na vas myslime a velkou pusu. Mama, tata, Tom


Pro Jirku Fialu     19:10

zdarec chlape, koukáme na fotky a vidíme, že se nenudíte, dnes sobota my užíváme u bazénu,grilujeme, tatka obrousil ty další palety tak na tebe nic nezbylo. Tedˇvečer se chystáme na balsamiko:-),Plutík je ostříhanej a pořád tě hledá. Měj se báječně, pozdrav i Domčovi a všem táborníkům ! mamka+taťka +Plutík


pro Martě Zavřela     18:32

Ahoj Marti,chybí TI úsměv.Koupání vám vyšlo,to sis užíval a noční hlídku už máš za sebou?U nás je sucho,teplo vítr a ani kapka vody.Těšíme se na další dopis a fotky.už se to krátí ,půlka bude za váma.Přeji hodně sluníčka a co Honzigo-neštěká ze spaní? Na soustředění si to můžete ve stanu zopakovat.měj se ahoj mamka mamka


Pro Dianku     14:32

Ahoj Dio, vidím, že si to tam docela užíváte, jen po ránu by to chtělo trochu více úsměvu :-))))). A ten bazén to je pecka, to musí být po sbírání šišek dobrá relaxace :-). tak si to pořádně užívejte a rád tě viděl i doma jíst jako na táboře ;-). Přeji tobě a všem ať se Vám ten zbytek vydáří. Ahoj táta. Jiri Dvořáček


Pro Mitka     13:34

Ahoj Miťuli moooc pozdravujeme... Známky na dopisy ti už určitě přišly... Tak se budem těšit na dopis.Ben je hodný a Daguša zlobivá. Teď už snad budete mít krásné počasí a budete se moct chodit i víc koupat.Tak se měj moooc hezky.. .. Mamka tata ŽorkoVladimíra Dimitrova


Pro Davču Bednáře     13:05

Ahoj bratře, taky tě konečně zdravím do tábora. Při prohlídce fotek jsme s mamkou poznaly tvůj úžasně vysypaný kufr. Tak doufám, že si teď budeš bez problémů uklízet i v pokojíku sám :-) Měj se moc fajn, pozdravují tě všichni. Markéta


Pro Davču Bednáře     11:44

Ahoj Davi, díky já si večer říkala, že nemůžu usnout. Asi jsem šla stezku odvahy s tebou xd. U nás je vedro už od desíti takže se nedá dělat nic jiného než být v bazénku. Taky mi chybíš :(, ale už "jenom" týden...tak užívej <3 ať se ti nic nestane <3 ILY <3 Anička V.


Pro Matěje Pechu     10:33

Ahoj Maty, zdravíme tě z Doubravníku. Jaká byla stezka odvahy ? Vidím, že si tam všichni hezky užíváte. Pošli nám také nějaký dopis. Měj se krásně. Ahoj Mamka, taťka, Domča, babička a dědeček


Kristy Bromová     10:03

Ahoj Kristy, děkujeme za dopis.Včera jste měli koupací den tak to bylo skvělí.Kristy za Dominika nic nejez víš proč?Ať se Domča snaží co puding chutnal mu?Už máte půlku tábora za sebou tak si užívejte.Mooc Vás všichni pozdravujeme. M+T mamka


Pro Lindu Seďovou     9:59

Ahoj Linduško,zdravím tě z Vyškova, asi se máš dobře,sleduji fotky a je to tam hezké.Možná dnes pojedu do Brna.Jak přijedeš,tak mě povykládáš.Měj se hezky. Babička Dana


pro Adika R.     9:04

Dobre rano zlato. Dnes budete mít slunečný den,tak si ho užij naplno. Jak prijedes,grilujeme:) koukam,ze už umíš spoustu nových veci,treba si umýt esus:) jsem na tebe pysna. Hezký den.Mamka Dagmar R.


Pro Šiklovky     7:20

Tak jsme včera ujeli 40 km. Ještě teď mě bolí nohy, taťka ale klasicky říká, že to byla pohodička. Jsme rádi, že počasí už je zase letní, i když jsme si všimli, že program na déšť máte - hvizda. 😉 Mějte se moc krásně a držíme pěsti v celotaborovce. Mamka, taťka a Columbo


Pro Natálku a Toma Z.     7:02

Ahoj děti. Umytí a odvážní, pěkně se tam zocelujete. Za chvilku jste v půlce, tak ať je ta druhá ještě lepší než ta první. Jestli to tedy vůbec jde. Zmrzlá máma a Zmrzlý táta -