kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 28. července 2018 - 1. den tábora

 

        Do Říčan jsme přivezli děti z prvního turnusu před jednou hodinou odpolední a téměř ihned se začaly scházet děti z turnusu druhého. Tentokrát jich z Říčan byla asi třetina, zbylá část dětí čekala v Brně. Bylo veliké dusno, ostatně jako téměř každý z posledních dní.

       

       I když jsme si tentokrát museli trochu zajet přes Rosice z důvodu úplné uzavírky Ostrovačic, podařilo se nám s autobusem  přijet do Brna na čas.

       

     Nabrali jsme děti a také něco sponzorských darů - děkujeme Březinům, Buchníčkům, Buchtům, Kozákům, Kubíčkům, Ruttkayům i Zahradníkům - a s natěšenými dětmi vyrazili směr Kunčina Ves.

       

      Na návsi jsme zavazadla přeskládali do přívěsu a na dvakrát svezli do údolí, na naše tábořiště.

       

       Po příchodu  se začalo blýskat a tak jsme neotáleli, rozdělili se do stanů (přednost tentokrát dostali ti, kdo nám pomáhali  tábor stavět) a zabydleli se.

       

       

     Následovala prohlídka tábořištěm, přerušená přívalovým deštěm. Čas pod střechou jsme využili k výrobě jmenovek a k seznámení se s táborovým řádem apod.

       

       

       Následovaly soutěže v hobitích dovednostech. Jak možná víte, naší celotáborovou hrou je Pán prstenů a tak děti musely dokázat, jak zdanými hobity jsou. Soutěžilo se v kuchařských dovednostech, chození bosky a potichu nebo v obratnosti.

       

       

     K večeři děti dojedly zbytky svačin z domova a jen tak mimochodem spořádaly čtyři bochníky chleba s pažitkovou pomazánkou a se zeleninou. Ve srovnání s prvním turnusem, kde převažovaly menší děti se o těchto našich strávnících nedá říct nic jiného než "Oni nejedí, oni žerou!" Ale je to pěkné, když vidíte, že dětem chutná. Těmto dětem bude radost vařit!

       

       

      Po večeři došlo na rozřazování do týmů. Toto jsou naše hobití rody: Brandorádi (šedí) Ruda, Petra, Adélka, Monika, Martin B., Šimon, Vojta Z. , Cvalíci (zelení) Jerry, Áňa, Kikina, Lucinka, Matěj, Ondra Z., Ondra S., Pytlíci (světle modří) Jirka O., Anička Na., Lucka K., Natka K., Tamara, Jakub, Martin K., Bralové (červení) Tomáš B., Jana, Klára, Sofie, Karla, Tomáš B., Tomáš K., Pelíšci (fialoví) Muflon, Pája, Lenka, Katka, Jirka H., Marek, Finch, Hrdonožkové (modří) Martin J., Natka Z., Marťa R., Emma, Veronika, Vojta S. a Jonáš.

       

       

     V půl desáté jsme se sešli v jídelně a vedoucí sehráli divadlo o vzniku Prstenu moci a o tom, jak jej našel Glum a později Bilbo Pytlík.

       

       

     Následovala oslava Bilbových stodesátých narozenin s přípitkem a ohňostrojem. Na závěr Bilbo zmizel a Prsten přenechal synovci Frodovi. Všech šest hobitích rodů pak také dostalo svůj Prsten a zatím ví jen, že ho musí mít stále při sobě (po celou dobu tábora jej musí hlídat jako "oko v hlavě!), aby se nedostal k Pánovi zla Sauronovi.

       

     A pak už zbývalo jen vyčistit si zuby, převléct se a krátce po 22. hodině zalézt do spacáků. Straší děti šli ještě na chvíli k ohništi, ale teď už dávno všichni spí.

     V průběhu večera sice zapršelo, okrajově nás "lízla" bouřka, ale nyní už je  příjemně teplá noc, neprší a první noční hlídka Marek už obchází tábor. Všichni spokojeně usnuli a i Vám přejeme krásnou dobrou noc.

      (zveřejněno 29.7.2018 v 0:45 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

Už zítra budou mít děti možnost poslat Vám, prostřednictvím této kroniky své vzkazy.

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:                   

 

pro Buchníčky     17:16

Zdravíme táborníky. Doufáme, že všechny naše zásilky dorazily k Vaší spokojenosti (Ani, Miri - doporučuji prohledat všechny kapsičky). Marťo, nezapomeň si z kufru vytáhnout psa, ať se tam neudusí! :) Mějte se krásně a užívejte si! Je tu nezvyklý klid a ticho... mamka a taťka