kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 11. srpna 2018 - 15. den tábora

 

       Vstávali jsme v osm hodin, noční déšť ustal, krátkou rozcvičku vedli Fido a Honza. Naši bývalí vedoucí Padák a Honza, kteří nám přijeli (už včera) pomoci s balením a bouráním se ujali výdeje snídaně - rohlíků s nutelou a černým čajem. 

       

       

       Do 10:00 hodin, kdy byl domluvený traktor na odvoz stanových podsad, jsme museli vyklidit stany, své věci odnést pod krytou jídelnu a podsadu rozebrat. Celty byly durch mokré a tak zůstaly natažené na konstrukcích a my věřili, že třeba ještě vyschnou. Na pomoc nám přijeli i Novákovi a hned se pustili do práce.

       

        Několik dětí i vedoucích, kteří se během dne vystřídali, tvořilo táborový lazaret. V průběhu posledního dne mělo asi sedm účastníků cca půldenní průběh malátnosti a zvracení a ti co leželi v sobotu ráno, byli v sobotu odpoledne, při odjezdu, už relativně v pořádku. Kdo a odkud to do tábora přinesl, opravdu netušíme.

         

       Po desáté vykouklo sluníčko a rázem už bylo všechno veselejší. Děti i dospělí pracovali ze všech sil, opravdu si všichni zaslouží pochvalu. Většina materiálu se odvážela do skladu v Kunčině Vsi, drobnější věci, které potřebujeme na akcích v průběhu roku jsme odvezli na Obůrku.

       

       

       

         

       Kolem poledne už byly všechny větší věci odvezeny, zůstalo jen vybavení, které ještě pojede do skladu na Obůrku a do Říčan. Mili Jedličková (a vlastně všichni Jedličkovi) se nám postarala o kuchyni a kromě snídaně, oběda (namazaných obložených chlebů) ji celou sbalila a za pomoci Petry Novákové i vyklidila.

         

       Sluníčko opravdu dokázalo to, v co jsme ráno vůbec nedoufali. Celty byly odpoledne suché a tak jsme je mohli těsně před odjezdem sbalit a naložit. Jako poslední věc jsme utvořili rojnici a pečlivě vysbírali celou louku od nepořádku, ale i kamínků a dřeva (které by vadily při jejím sečení).

       

       Před půl třetí jsme naložili zavazadla na přívěs (nejprve Říčany a pak Brno) a vyvezli je na náves do Kunčiny Vsi, kde už čekal náš autobus.  

       

      Ve tři hodiny bylo vše naloženo, poslední společná fotka, zamávání a vyrazili jsme na cestu k domovu. Nejprve se zastávkou v Brně a pak do Říčan. Žán proměnil sklad táborového bufetu v automobil a za zvuku burácejícího motoru s vyzáží ne nepodobné ježibabě z Mrazíka i on opustil Kunčinu Ves.  

       

        My, zbývající, jsme už jen doložili vleky, sbalili jídelnu (která potřebuje na sušení nejvíc času), uklidili poslední odpadky a nasadili mříže na kuchyni. V neposlední řadě jsme udělali pár posledních fotografií čisté a opuštěné táborové louky. Ještě nás čekala cesta na Obůrku, uložení karavanu a vyložení věcí. Před osmou večerní jsme ale i my v pořádku dojeli domů.

       

      Letošní I. a II. turnus našich táborů jsou definitně minulostí. Opuštěná táborová louka vypadá trochu smutně, ale my se sem ještě letos, s účastníky  III. turnusu na jednu noc, vypravíme.

       Na obou letošních turnusech se sešla velmi dobrá sestava dětí a sehraní vedoucí. Nebyly prakticky žádné problémy, snad jen ten úplně poslední den byl náročný a několik virózou zmožených účastníků. Ale i zde se ukázalo, jak dobrá parta jsme a jak dokážeme situaci řešit i za ztížených podmínek.

       Děkujeme všem dětem a jejich rodičům, přátelům a známým za pomoc, podporu i (věcné) sponzorské dary, kterými zpestřili náš táborový život. 

        Vedoucím pak patří velký dík za obrovský kus odvedené dobrovolnické práce (pro někoho je to těžko pochopitelné, ale my i všichni naši vedoucí se věnují celoroční práci i činnosti na táboře zcela zdarma). Zejména ti, kteří strávili (i s budováním) na táboře nepřetržitě 32 dnů, zaslouží velké uznání.  Bez vás by to opravdu nešlo! Děkujeme ...

         Na konci prázdnin nás čeká ještě závěrečný III. turnus a pak už bude následovat řada našich pravidelných akcí v průběhu roku: víkendovky na Obůrce a zimní lyžařský tábor v Jeseníkách. Informace o všech těchto připravovaných akcích najde vždy zde, na našich stránkách.

 

          Hezké léto, hezký zbytek prázdnin všem!

                                                                                       Filip Hlaváč

          

                (zveřejněno 12. 8..2018 v 10:30 hod.)

Do naší kroniky  přišly dnes a v další dny po táboře následující příspěvky z řad rodičů a přátel:                   

 

12. 8. 2018 Pro všechny vedoucí     

Moc děkuji všem vedoucím za čtrnáct dní které jsem s vámi mohla strávit. Mockrát děkuji Méďovi který celou dobu tak skvěle vařil a Hance která se postarala o všechny úrazy. Byli jste skvělí.☺ Veronika Pantůčková


12. 8. 2018 Pro Hanku a všechny vedoucí     

Každý den koukám na fotky a mám radost, že se najdou lidé, kteří mají srdce. Je možné jen poděkovat a smeknout. Hodně štěstí do dalších let!:) Dana Ježová

 

11. 8. 2018 Pro náčelníka, vedoucí, zdravotnici a kuchařku     

Díky díky díky...Lůca byla opět nadšená, plná zážitků, jídla a cesty za zničením prstenu. Jste skvělí, děkujeme 🌞🙂 Jedličky


11. 8. 2018 Pre Veducich,Trenerov,Kuchara ....     

Chceli by sme sa podakovat,za uzasnu pracu s detmi a program,vsetkym trenerom,veducim,kucharovi a ostatnych,ktory sa podielali na programe pre deti a kucharovi extra za super jedla,pri precitani co deti mali sa nam slinky zbiehali.dik a tesime sa na dalsi rok 😘🌻🌸🌾🌈☀ Zuzana Korchova