kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

 Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

neděle 14. července 2019 – 1. den tábora

 

První turnus našich letošních táborů právě začíná!

      Je druhá červencová neděle, dvě hodiny odpoledne a z Říčan vyjíždí autobus s dětmi na druhé místo srazu – do Brna. Na nikoho nemusíme čekat a tak ve tři hodiny jsme v autobusu už úplně všichni. Není žádné velké horko, přeháňky uplynulých dní jsou už minulostí, ideální počasí na cestování. 

       

       

      Tradiční soutěž o nejlépe mávajícího rodiče skončila tentokrát, zdá se, nerozhodně, ale pan Petrásek měl k vítězství velmi blízko. Celé jedno dvojsedadlo v autobusu zabraly sponzorské dary rodičů Dvořáčkových, Velešíkových, Zemanových a Ruttkayových ... snad jsme na nikoho nezapomněli, mnohokrát děkujeme.

       

       Cesta autobusem trvala necelou hodinu a na návsi v Kunčině Vsi na nás už čekala auta s přívěsy, kam jsme přeložili svá zavazadla a pěšky se vydali na 1 km dlouhou cestu na naše tábořiště. Obloha se zatáhla, ale tentokrát se nám déšť vyhnul.

       

       V táboře jsme se rozdělili do stanů. Ve výběru měli výhodu účastníci předtáborového víkendového setkání na Obůrce. Menším dětem vedoucí a starší děti pomohli s těžkými kufry až do stanu.

       

       Prvním společným programem byla tradičně prohlídka našeho tábora a seznámení, zejména nováčků, s tím, kde co je a jaká jsou pravidla, kterými se budeme následující dva týdny řídit.

       

       

        Následovaly seznamovací hry, při kterých jsme si zároveň otestovali fyzickou a psychickou zdatnost dětí. Na naší cestě dějinami nás bude provázet věhlasný profesor Prokop Dveře, který se s pomocí svého unikátního vynálezu – Časostroje – dokáže přemísťovat v čase a souhlasil, abychom se stali členy jeho vědeckého týmu, který má za cíl napravovat historické omyly v českých dějinách.

       

       

       První společná večeře je (jako vždy) jednodušší; chléb s jarní pažitkovou pomazánkou (a tentokrát na výběr i česnekovou, o kterou  byl mimořádný zájem) a zelenina. 

       

       

       Po večeři rozdělili profesorovi asistenti naše účastníky do šesti týmů. Jejich názvy a složení se dozvíte zítra.

       

       

        Po setmění nastal klíčový okamžik – pan profesor nám představil Časostroj a došlo k prvnímu přesunu v čase. Ocitli jsme se v době, kdy praotec Čech hledal zemi zaslíbenou a zítra se pokusíme najít zemi ještě zaslíbenější.

       

       

          V půl jedenácté odešla většina dětí spát, ti hloubavější budou celou noc přemýšlet o tom, jak Časostroj funguje a k čemu jsou všechny ty budíky a spínače, jak to, že z něj teče voda, kde má mikrofon a tiskárnu a kdo je to vlastně ten humanoidní asistent René, který na ně mluví.

          Starší děti využily možnost posedět po večerce ještě chvíli u ohně.
 

       Naše první táborová noc je docela chladná, teploměr ukazuje 11 °C. Mezi mraky vykukuje měsíc a vypadá to, že dešťové počasí posledních dnů už skončilo.

          O půl dvanácté jsou už i nejstarší děti ve svých stanech a o půlnoci začíná první noční hlídka; jako první hlídají Rozárka a Tomáš Des.

          Přejeme Vám krásnou dobrou noc.

 

 

(zveřejněno 15.7.2019 v 00:55 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

Už zítra budou mít děti možnost poslat Vám, prostřednictvím této kroniky své vzkazy.

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:                   

Violka Čiháčková     22:43

Ahoj Violko, myslíme na tebe, měj se moc hezky! Máma, táta, Štěpán