kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

Budování tábora – čtvrtek a pátek 27.–28. června 2019

časosběrné video – stavění stanů 2019 

     V předposlední školní den, čtvrtek 27. června 2019, o půl třetí odpoledne přijíždíme na naše tábořiště do Kunčiny Vsi. Letos zde pořádáme naše tábory třetím rokem. Tábořiště sice patří našim kamarádům z Tábornického klubu Kompas, ale za ty dvě předchozí léta jsme si zde zvykli natolik, že se zde cítíme jako doma ... a proto o tomto krásném údolí uprostřed lesů mluvíme naprosto samozřejmě jako o "našem" tábořišti.   

     My svůj první turnus tábora začínáme až za 14 dní, ale první dva týdny prázdnin zde pořádají svůj tábor "Kompasáci" a my jim s budováním tábora rádi pomůžeme.

       

      Než jsme přijeli, na táborové louce už kompasáci stihli přivézt všechny podsady a základní inventář pro budování tábora. My jsme se hned pustili do stavby jídelny a kluci z TK Kompas zatím  postavili zbrusu nový hangár (v průběhu tábora na uskladnění materiálu, nářadí, apod.). Na rozdíl od starého a těžkého vojenského stanu je tento nový světlý, lehký a vzdušný. Navíc do něj jistě nebude pršet. Vypadá moc pěkně! 

       

       

      Po postavení jídelny a hangáru jsme vyměřili místa pro stany a začali se stavbou podlážek a podsad. To je letošní další novinka! Nikoliv jen deset, ale nyní už všechny stany mají pevnou, zvednutou, celoplošně dřevěnou podlážku, na které stojí stanová podsada. Paráda!  Stavba stanů trvá sice o něco déle, ale pevná podlaha pod nohama  ve stanech za to stojí.

       A to není zdaleka poslední letošní novinka: v kuchyni máme fungl nová polní kamna! Hmmm ...

       

      Za čtvrtek jsme zkompletovali deset stanů a ještě před setměním jsme se vydali na průzkum do nedalekého Kozárova zjistit, v jaké stavu je naše "koupací" nádrž. Voda teplá jako kafe a všude krásně čisto! Kozárov ani letos nezklamal. Už se můžete těšit na naše táborové koupání.

       

       V pátek ráno hned v osm za námi přijeli tři chlapi Veselí – strašně šikovní instalatéři, kteří nám pomohli sestavit rozvod vody po tábořišti.  Vodu si opět budeme dovážet z Obecního úřadu v Kunčině Vsi na vleku v 1000l nádrži, pak ji samospádem přečerpáme do zásobníků nad kuchyní a odtud, opět samospádem, přes kuchyni do umýváren a sprch. Bez námahy, bez elektřiny jen s využitím přírody, ... dokonalé!

       

       Za páteční dopoledne jsem dokončili stavbu stanů a pak se ještě věnovali dalším dokončovacím pracím, např.: napnutí plachty nad kuchyní a jídelnou, dovoz stolů, lavic a zásob pitné vody do nádrží. úklid kuchyně. 

       

       

     K obědu nám Hanka nasmažila kuřecí řízky. Po krátké přestávce náš čekal ještě poslední úkol – přesunout na místo nové "kadibudky" ... velkolepé dílo kamarádů z Kompasu. Jak jsou velké a hezké, tak jsou těžké! Ale nakonec to šlo nad očekávání dobře. 

       

      Ve čtyři hodiny odpoledne jsme se rozloučili s Kompasáky:  Slávkem, Matoušem a Lukášem, popřáli jim pohodový tábor a rozjeli se k domovu. Do našeho prvního turnusu zbývají dva týdny a ačkoliv je již spousta věcí připravena, zbývá doladit ještě mnoho "maličkostí". 

      Dvoudenní pobyt v Kunčině Vsi nás natolik navnadil, že se už moc těšíme, až se sem zase za dva týdny vrátíme! 

      Letos přiložil ruce k dílu: Adam, Žán, Jana M., Kuba, Šimon, Jirka, Surďa, Hanka, Medvěd, Fido a z Kompasu: Slávek, Matouš, Lukáš, Tom, David.

 

časosběrné video – stavění stanů 2019