kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

neděle 19. července 2020 – 1. den tábora

Tak jsme se konečně dočkali!

První turnus našich letošních táborů právě začíná. Jednotlivé etapy celotáborové hry vedoucí plánovali a "dopilovávali" už od zimních měsíců. Věříme, že náš pirátský příběh zaujme nejen děti zde na táboře, ale i vás, kdo budete náš tábor sledovat prostřednictvím táborové kroniky, kterou právě dnes otevíráme.   

      Ve dvě hodiny odpoledne nastupují do autobusu nejprve děti odjíždějící z Říčan a za necelou hodinu přistupují děti ze srazu v Brně - Králově poli.

 

       

       

       

       

       

      Cesta proběhla hladce a děti i veškerá zavazadla jsme do Kunčiny Vsi i přes mraky na obloze dopravili suché. Zde na nás již čekalo připravené i když po vydatných deštích v posledních dnech trochu blátivé tábořiště. Děti si své věci odnosily do stanů, ubytovaly se a poté již následovala tradiční prohlídka tábořiště a nejdůležitější informace o tom, jak to na našem táboře chodí.

       

      I přes poměrně nepříznivou předpověď počasí se nám odpoledne déšť vyhnul. Seznámili jsme se s dětmi i vedoucími během poznávacích her, například "nikdo o mně neví, že...", asociací, házení mokrého mýdla nebo deky.

       

       

      Následovala večeře, tentokrát trochu později, než je obvyklé, ale bylo třeba po příjezdu stihnout mnoho věcí. Pochutnali jsme si na svačinkách z domu a chlebech namazaných pažitkovou pomazánkou, obložených zeleninou.

       

      Po večeři byl krátký čas věnován výrobě jmenovek na stany, abychom po tábořišti nebloudili a měli přehled, kdo kde bydlí. Cedulky jsou letos velmi povedené, dětem představivost rozhodně nechybí!

       

      Když se začalo stmívat, ponořili jsme se již naplno do víru celotáborové hry, kterou jsme zahájili rituálem věštkyně Tii Dalmy. Následovalo seznámení se s našimi pirátskými průvodci a rozdělení do lodních posádek.

       

      Na následujících snímcích si můžete prohlédnout složení našich statečných pirátských posádek, které budou společně usilovat o nalezení Cortézova pokladu na ostrově Isla de Muerta. Názvy jejich lodí v pořadí fotografií jsou Whydaw, Insanity, Nemesis, Empress, Tichá Máří a Princess. Do zítřejšího dne mají čas se rozhodnout, kdo bude na jejich lodi plnit jakou roli. Každá loď musí mít svého kapitána, kormidelníka, loďmistra, pozorovatele, lodního kuchaře, plavčíka a v neposlední řadě černého pasažéra.

       

         

       

      Večerní program se nám protáhl až do deseti hodin. Děti už jsme uložili do spacáků a v táboře je už úplné ticho. Užíváme si první táborové noci. Doufáme, že bude klidná a stejně tak i všechny následující.

 

(zveřejněno 20.7.2020 v 01:20 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

Už zítra budou mít děti možnost poslat Vám, prostřednictvím této kroniky své vzkazy.

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:       

Pozdravek     21:43

Ahoj Maty! Zdravime Té všichni. Doufáme, ze první noc ses vyspal dobře. Užívej si, těšíme se na dopis. Mamka a Jony 
Maty Kobáň


Pepa Rousek     20:34

Ahoj Pepušo, doufám, že první noc ve stanu byla výborná a bez komárů. Moc se těšíme na fotky z prvního dne. Pusu posíláme, tobě, Štěpánkovi a Zemiškovi,! Máma, táta, Honza i Blesk Lucie


Štěpán Nováček     20:10

Ahoj, tak jak jste dojeli? Všichni tě moc zdravíme a přejeme super tábor. Pusu posílá mamka Olga