kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

pondělí 20. července 2020 – 2. den tábora

Naše první táborové ráno bylo obvyklé jaké každé první ráno na táboře. Většina dětí už byla vzhůru před budíčkem a očekávala zazvonění. Už zítra, nejpozději pozítří se nebude chtít vstávat vůbec nikomu a budíček budeme posunovat. Tábořiště v Kunčině Vsi má výhodu v tom, že leží v údolíčku chráněném lesy (které tedy už také likviduje kůrovec), ale stále je zde dost stromů, které ráno poskytuje na všechny stany dost stínu.

 

       

 

      Služba Nemesis pod vedením Kuby vstávala v sedm hodin (o hodinu dřív, než my ostatní) a s velkým nasazením se vrhla do chystání dřeva pro kuchyni. Díky předchozím deštivým dnům (které provázely předchozí turnus kamarádů z TK Kompas), byla zásoba v kuchyni zcela vybrána a služba začínala od nuly. Sice dnes už skoro nepršelo, ale dříví všude okolo bylo a je stále vlhké. I přes veškerou snahu byl dnes oběd o čtvrt hodiny později. Ale po dnešku už máme v kuchyni dostatečnou zásobu dřeva, které si průběžně dosušujeme.    

 

      Rozcvičky letos budou speciální, ale o tom později. Ta dnešní byla ještě taková "obyčejná". Po rozcvičce jsme umyli obličeje, vyčistili zoubky a posnídali rohlíky s nutelou a ovocný čaj.

 

       

 

      Dopolední program byl vyplněn tradičními kreativními činnostmi – batikovala se trika a šily vlajky. Již méně obvyklé bylo naše malování tetování. K tomu jsme použili hennu, přírodní barvivo, které se z kůže za pár dní smyje. Dětem se tenhle nápad moc líbil a všichni si nechali nadšeně vytetovat symbol jejich pozice v posádce.

 

       

       

       

 

      V rámci dopoledne ještě úderná skupina pěti (skoro) nejstarších kluků vzala zcela sama a dobrovolně kotouč, rukavice, palici a hrábě a navezli starou křidlici do cesty, kde ji uložili a rozbili. Jak už jsme psali, vytrvalé deště před zahájením našeho tábora změnili nejen naši táborovou louku v blátivý plácek, ale také příjezdovou cestu v tankodrom, kterým projede jen obecní traktor a naše táborová Felicie s vlekem. Nikdo jiný si sem, na tábořiště, letos autem netroufl. Na této cestě jsme "životně závislí", zásobujeme po ní tábor a mimo jiné po ní naše Felicie tahá velký vlek s kubíkem vody. Naštěstí vyjeté koleje auto drží a dole jsme zatím vždy zastavili. Díky dnešní práci kluků se nám už daří auto zastavovat tam, kde potřebujeme a ne tak, jak to vyjde. :-)

 

       

 

      Jsou věci, které na našich táborech neměníme a mezi ty patří kuřecí řízky s bramborovou kaší (a okurčičkou) na první táborový oběd. Zeleninovou polévku zvládli všichni, i když někteří jen symbolické množství. Na tom do konce tábora ještě zapracujeme. 

 

       

 

      Po poledním klidu jsme rozkrojili první z celkem patnácti melounů, které jsme dostali od "sponzorů" - rodičů Sofie S. a Diany. Melouny byly výborné a byla toho spousta, takže jsme v závěru skoro použili i třetí sponzorský dar: obrovský balík toaletních papírů od Zahradníků. Melounů jsme se přejedli a to nám jich ještě 12 zbylo.

Abychom nezapomněli: ještě také děkujeme rodičům Matěje Z. za zdravotnický materiál a léky.

 

       

       

 

      Odpoledne bylo teplo až dusno a tak jsme se po po svačině vydali na koupání do Kozárova. Voda byla skvělá, jako vždy. Jelikož byl dnešek podle předpovědí jedním z posledních opravdu teplých dnů, rozhodli jsme se této příležitosti ke koupání využít.

 

       

 

      Po návratu jsme se vrhli na vymývání batikovaných triček. Letošní várka je velmi vydařená, barvy se povedly hezky syté a vzory jakbysmet. Následoval odpolední program na obstarání zásob do lodí. Před vyplutím na moře bylo potřeba získat pro svou loď co nejvíc zásob jídla, vody a samozřejmě také rumu. Ty představovaly lístečky rozmístěné po lese, které týmy v provizorních rámech lodí sbírali. Při celé této aktivitě však byli ohroženi ostatními osádkami, které po sobě na vzájem mohly střílet dělové koule v podobě hadrovek.

 

       

       

 

      Plánované vrtule s mákem nebo grankem na večeři jsme nahradili obloženými rohlíky (se sýrem, salámem, vajíčkem a zeleninou), které byly v plánu na svačinu, ale melouny dostaly přednost a rohlíky jsme museli také spotřebovat.  O oblíbené vrtule nepřijdeme, přijdou na řadu někdy později.

 

       

       

 

      Po večeři jsme se ještě vrhnuli na nácvik rozcvičky, protože jak už bylo zmíněno výše, letos je dost specifická a bude nás provázet celý tábor. Konkrétní podobu se dozvíte zítra, doprovázenou fotkami. Poslední dnešní aktivitou byl tradiční večerní nástup se čtením elektronické pošty od vás rodičů. Na první vzkazy od dětí se můžete těšit už v dnešním vydání táborové kroniky. Menším dětem pomohl s psaním vzkazů do počítače Dan. 

 

      Po nástupu proběhl ještě večerní rituál, ve kterém všem již známá věštkyně Tia Dalma vyjevila budoucnost a to, kam se v příběhu posuneme zítra. Jak to tu vypadalo během rituálu si můžete prohlédnout ve videu níže, atmosféra kolem byla tajemná a mystická, přesně taková, jakou jsme si ji představovali.

 

       

       

 

Nyní večer jsou už děti uloženy ve svých spacácích a spokojeně spí. S občasným blýskáním nás čeká další táborové nocování, a tak i Vám přejeme dobrou noc.

 

Patnáct minut po půlnoci jsou všechny bouřky už pryč a nad hlavami máme oblohu plnou hvězd.

 

(zveřejněno 21.7.2020 v 00:15 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

 

Pro paní Vyoralovou

Mnohokrát děkujeme, je nám potěšením! :-)

S pozdravem a úctou všichni vedoucí tábora

 

Pro Pechovi

Čau mami a tati, mám Vás rád a jsem na živu.

 

Pro Hendy

Ahoj Andry, mám se tady dobře, přelož toto prosím tátovi – Čau tati, mám se dobře.  A ještě řekni Sašovi - Čau Sašo, mám se dobře. Pár věcí co jsi řekl o tomto táboře je pravda.

 

Pro Švandovi

Ahoj rodino, mám se tady dobře a stýská se mi, máme tady spoustu dobrodružství. Už se těším na další dny. Vaše Nikolka

 

Pro Kobáňovi

Ahoj mamko a Jony, líbí se mi tady, stýská se mi, zítra napíšu dopis.

 

Pro Staňkovi

mám se tady dobře a baví mě to tu, moc vás všechny pozdravuji. Janík.

 

Pro Posádkovi

Ahoj mami, tati a Tondo, máme se tu dobře, stýská se nám. Mějte se dobře, ještě napíšeme. Jindra a Vašek

 

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:       

 

Pepa Rousek     23:06

Peppi, pod trickama mas úplně dole v kufru teplý svetr, kdyby byla zima. Pusu posila do deště máma Lucie


Pro Aničku Buri     19:19

Ahoj, užívej tábora a pěkného počasí. V Brně odpo pěkně lilo. Křečka zatím nemáme, k moři jsme nakonec nejeli (bez tebe ani náhodou, kdo by nás zlobil...). Zdraví tě celá rodina. mamka


Pre Sophie     18:52

Ahoj vidím,že ste dobre došli,už sa teším na dnešné fitky,.Eleni stále hovorí Sophie Sophie na jednu stranu ukáže,že Sophie Zug Sophie tam ....no predsa len jej chýbaš.Tak si to uži a vidím, že máš baterku,tak mi aj odľahlo,myslela,som, že si ju zabudla.posielame Pusinky Mama,Detko,Eleni,Rudy ...


Fanynce     12:11

Ahoj Fany, na fotkách ti to moc sluší. Přejeme ti krásné dny a užij si to. Brzy nám napiš, ať víme, jak se máš. Máma, táta, Sára, Danny a Šimon. Lucie


Jindra a Vašek     8:50

Zdravíme naši posádku,za mikiny velká jednička,chacha,fotky super,snad bude i nějaká s utěrkou v ruce👌Vendo,baterky se našly😉spoustu legrace a nových zážitků,mamka,taťka a velkej bráška Tony🐘 MTT


Pro Zmrzlata     8:19

Milá děťátka, ať vaše lodě doplují zdárně do cíle, bouře se vám vyhnou a nesmetou nikoho přes palubu. Pomáhejte hodně, zlobte přiměřeně, chovejte se uměřeně a užívejte si, co hrdlo ráčí. zmrzlá máma a zmrzlý táta


Všem vedoucím a instruktorům     7:22

Moc díky za podrobný popis včerejšího dne a těším se na veškeré zpravodajství. Každoranní kávičkové počteníčko! DÍKY Pětník-mamka Vyoralová


Matěj Z.     5:56

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:36:12,473 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -8,702 3. Bottas (Fin./Mercedes) -9,452 4. Stroll (Kan./Racing Point) -57,579 5. Albon (Thaj./Red Bull) -1:18,267 6. Vettel (Něm./Ferrari) 7. Pérez (Mex./Racing Point) 8. Ricciardo (Austr./Renault) 9. Sainz (Šp./McLaren) 10. Magnussen (Dán./Haas) všichni -1 kolo.Měj se hezky a mladším pomáhej. tatínek