kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

úterý 21. července 2020 – 3. den tábora

Půlnoční obloha plná hvězd dlouho nevydržela. Už kolem jedné hodiny v noci začalo bouřit a s malými přestávkami až do rána padaly proudy vody. Naštěstí v noci to tolik nevadí, naše stanové celty jsou ve velmi dobré kondici a vydrží bez problémů i silný déšť. 

      Pár minut před osmou hodinou, kdy měl být budíček, začátek dne nevypadal vůbec optimisticky. Naštěstí během půl hodiny déšť ustal a v průběhu dne se počasí už jen lepšilo. Zatím nám počasí celkem vychází, snad vydrží alespoň takto. 

       

     Rozcvička byla z důvodu deště odložena na později (protože je součástí programu a celkového hodnocení, nelze ji jednoduše vynechat) a po ranní hygieně jsme si pochutnali na kakau a vánočce. 

       

    Následovalo vniknutí do přístavního města Port Royale, kde jsme plánovali zajmout lodě pro naši výpravu. První fází bylo přelstít místní stráže, abychom se do města vůbec dostali. To mělo podobu trati se čtyřmi stanovišti, na kterých děti po týmech plnily nejrůznější úkoly a za odměnu byly vpuštěny stráží.

       

       

    Zbývající část dopoledne jsme se věnovali úpravám našeho tábora po nočním dešti a přípravě večerního táboráku. Táborová louka díky deštivému létu na nejexponovanějších místech už dávno ztratila svůj travnatý povrch a tak jedinou možností, jak se neutopit v blátě po větších deštích, je vysypat prostor před stany  a jídelnou jehličím, což na pár dnů vydrží. Jak se jehličí zase prošlape do bláta, je nutné vrstvu obnovit.  Dřív se takto tábořiště upravovala za dešťů běžně, díky parným létům v uplynulých letech jsme na to už skoro zapomněli.  

       

    V té souvislosti je třeba ocenit všechny děti, protože se naprostá většina z nich sama a ochotně zapojí do práce a nakonec se pak přidají všichni. A jde jim to náramně rychle a dobře.   

       

       

    K obědu jsme měli česnečku s opečeným chlebem a Hančin super libový guláš s knedlíky. Mňam!

       

    Odpoledne jsme po poledním klidu zahájili rozcvičkou, kterou jsme vynechali ráno. Rozcvička je vlastně jakási každodenní štafeta, která začíná tím, že kapitán každého týmu pobere všechny věci nutné na údržbu lodi a vyběhne s nimi směrem k dolní louce. Tam na něj již čekají jeho čtyři "kolegové" z týmu, kteří si rozeberou přinesené věci a běží splnit každý svůj úkol. Kuchař vítá ráno výkřikem "Pevnina na obzoru" z kopce nad táborem, loďmistr zapaluje svíčku na lodi, kormidelník rozvěšuje sítě a plavčík vyvěšuje vlajku. Během doby rozcvičky zároveň lodní pozorovatelé hledají černé pasažéry, kteří se vloudili na jejich lodě.

       

    Dále odpoledne bylo třeba konečně získat ony lodě, které jsme tak nutně potřebovali. Týmy mezi sebou soutěžily o to, kdo získá více lodí pro svou posádku. Hra spočívala v nalepování samolepek s barvou svého týmu na papíry s označením lodi a na konci mít na onom papíru převahu samolepek nad ostatními týmy.

       

    Už včera jsme zprovoznili naše dvě velké trampolíny, které mají děti po celou k dispozici a také je v každou volnou chvíli (a když je sucho) využívají. Jediné co zatím chybí je ping-pongový stůl, který jsme zatím kvůli deštivému počasí nepřivezli.  

       

    Poslední aktivitou před večeří bylo procvičování pirátských dovedností. Ty se provádí po skupinkách dle věku a vede je vždy jeden vedoucí. Letošní dovednosti jsou trochu odlišné od těch, které děláme na táborech každý rok. Abychom program trochu ozvláštnili, zvolili jsme výuku stavby lodi, zdraví piráta, boj, přežití na pustém ostrově, právo a zločin a mořeplavba. Znalosti těchto všech disciplín patří do nezbytné průpravy každého námořníka a piráta, a tak se v průběhu tábora budou děti snažit si všechny tyto schopnosti osvojit.

       

       

      Povečeřeli jsme hot-dog (párek v rohlíku), což je večeře tradičně velmi oblíbená. A tak se snědlo úplně všechno a ještě jsme přihřívali další.

       

    Nakonec jsme ještě provedli každovečerní nástup a poté rituál, týkající se zítřejšího programu. Dozvěděli jsme se, že zítra budeme mapovat ostrovy v průběhu výletu, takže se můžete zítra těšit na spoustu cestovních fotek.

       

    U večerného táborového ohně jsme dostali naše letošní táborové zpěvníky a v průběhu večera jsme přezpívali všechny  nové písničky ze zpěvníku a kromě toho i spoustu  jiných.

     Táborový zpěvník vydáváme každý rok. Kdo s námi jezdí pravidelně, má jich už pěknou sbírku. Pokud Vás zajímá, jak náš letošní zpěvník vypadá, můžete se podívat sem

     Táborák jsme oficiálně ukončili až těsně před půlnocí, a tak už jen provedeme rychlou poradu na další den a také se uložíme ke spánku.

       

       

    Zítra by podle předpovědi měl být letošní první táborový den bez deště a tak se vypravíme na celodenní výlet.

     Jdeme se na to vyspat. Dobrou noc přejeme i Vám.

(zveřejněno 22.7.2020 v 01:05 hod.)

 

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:    

pozn.: příspěvky necenzurujeme a pravopisné chyby neopravujeme :-)  

 

Pro Dimitrovi

Ahoj mami a tati, doufám že se máte dobře jako já. Nemám čas psát zprávu. S pozdravem Sofie

 

Pro Dvořáčkovi

Ahoj rodino. Mám se tady dobře. Pozdravuji Vás, Diana

 

Pro mamku a taťku Petráskovi

Ahoj mami a tati. Děkuji za Vaši elektronickou poštu. Máme se dobře, jídlo je výborné a počasí občas kolísá. Doufám, že se máte dobře. Zdraví Jirka a Markéta

 

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:       

 

Pro Andrewa     21:03

Hi Andrew, I can see you have a nice, new t-shirt. It looks very cool! And there was something brown on your roll. I hope it was chocolate :-) Love Dad I já tě zdravím, je super tě vidět na fotkách s úsměvem. Doufám, že ti vydrží i při loupání brambor ;-) Zdraví tě babi a děda a Vanilka. Andrejka Andrea Nemeczova


Pro Janíka Staňka     20:40

Bájo,že se máte fajn, pěkně dobrodružně...ať vás nesežere žralok!Držíme pěsti tobě i vaší posádce.mamka, taťka a Fany P.S.ne, že přijedeš s kroužkem v uchu nebo dřevěnou nohou!!!!!!!! Mamka a taťka


Pro Markétku a Jirku P.     19:32

Zdravime piraty z Brna. Doufáme, ze jste se neutopili a uz máte nějakou kořist 🤔😉 Užívejte 😘 Mamka a taťka


Pro moji oblíbenou dvojku     17:04

Hanák a Jirkos, moc mi oba chybíte a nevím, co bez vás dvou mám dělat, doufám, že si tábor užíváte, a že vám vyjde počasí. Díval jsem se na překrásnou kroniku, ale bohužel s olbramovickým internetem jsem to měl, jak film z 20. století, a ty 2 dny jsem sledoval asi 6 hodin. Moc si to užívejte, a od srdce vám přeji co nejvíce dřepů. Richie


Pro Štěpána Seginu     16:44

Ahoj Štěpo, ráno jsme si prohlíželi se Šímem fotky ze včerejška a vypadá to že si to tam dost užíváš.Doufám že jste dnes nezmokli. Mamka tě neviděla stát ve frontě na meloun, ale doufá že jsi ho ochutnal a napiš nám dopis jak se máš. Myslíme na tebe taťka, mamka a Šimon. Taťka Robert


Pro Nikolku Švandovou     14:04

Ahoj Niky, děkujeme za vzkaz, udělal nám velkou radost. Je krásné Tě vidět na fotkách s úsměvem, ještě zapracuj na rozcvičkovém úsměvu :) Tvůrcům kroniky moc děkujeme! Přejeme vítr do plachet, sluníčko na obloze a užívejte ve zdraví. Posíláme pusinky. Mamka, taťka a Filípek. Eva Švandová


Pro Damču z Brna (Hanáka)     12:30

Damča z Brna, neboli Dominik Hanák, neboli svalnatec a nebo se mu ještě říká "Pán Řízků", pochází z Bystrce, a tímto pozdravuji Damču z Brna, taktéž zdraví David Bednář, užívej tábor a hlavně na nikoho nedělej brikule jako Strýc Skála. Měj se hezky šéfe. Alexandur Alexandr Nemecz


Pro Domču Hanáka     9:09

Ahoj Domi, posílám pozdrav z upršeného Brna. Ráno vždy prohlížím fotky z tábora, ale ty tam moc nejsi vidět. Pozdravuj Jirku a hezky si to užij. Pa mamka mamka


Jirka a Markétka P.     7:59

Krásný pobyt, nádherné zážitky, plno fantastických dojmů a kormidlujte své lodě k vítězství!!! babi a děda z Ostravy


Pro Zemišku🌞     4:57

Ahoj Matěji,posilam pozdrav.Super,že jste šli k vodě . V Brně pršelo . Měj se hezky a užívej. Pusa mamka