kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

pátek 31. července 2020 – 13. den tábora

Páteční ráno bylo stejné jako většina předchozích. Obloha bez mraků, mezi stromy vykukující sluníčko. Naše přání lepšího počasí se vyplnilo, po blátu a vlhku, které nás trápily první dny našeho tábora, už není ani stopy.

       

     Náplní dnešního dne byla již finální cesta za pokladem, tedy vyvrcholení naší celotáborové hry. Po budíčku, rozcvičce, hygieně jsme posnídali rohlíky s marmeládou nebo medem, příp. sýrovou pomazánkou. Děti se nám s koncem tábora pěkně rozjedly, takže pečiva spotřebujeme o třetinu víc, než na začátku tábora. Je fajn, že jim chutná.

       

     Ještě jsme v rychlosti pobrali svačinku (perníky) a bez většího otálení se vydali na cestu. V okolí našeho tábořiště bylo ukryto dvacet pět krabiček s úkoly, které bylo třeba splnit, abychom zjistili, kde se náš poklad ukrývá. Místa se skrýšemi krabiček jsme měli zaznačená body na mapě, kterou jsme před několika dny získali od Sao Fenga. Týmy si mezi sebou jednotlivé body rozdělily tak, aby každý z nich měl zhruba stejně dlouhou trasu a sešli se na finálním místě ve stejnou dobu. Za splněný úkol dostala každá družinka čáru do svého papíru a když potom dali všichni tyto čáry dohromady, získali nápovědu, kam dál.

       

       

     Dalším místem našeho honu za pokladem byl vrch Kraví hlava, kde na nás čekala mapka s básničkou, která nás navedla už k samotnému úkrytu pokladu. Ten byl samozřejmě, jako každý pirátský poklad, zakopán hluboko pod zemí, takže chvíli trvalo, než jsme si jej mohli prohlédnout. Po vykopání jsme truhlu odnesli do tábora, kde jsme ji nechali na odpolední vyhodnocení.

       

       

     Protože jsme se vrátili později, oběd byl s mírným zpožděním; o půl druhé. Špaget s omáčkou sypaných sýrem byl plný hrnec a přidat si šel snad úplně každý. Vedro bylo úmorné a tak jsme si až do 16 hodin dali pohov ve stínu stromů. Mnozí dospávali uplynulou diskotéku a také dobíjeli "baterky" na nadcházející táborákovou noc.

       

     Pak už nastal dlouho očekávaný okamžik závěrečného vyhodnocení a předání pokladu. Každý dostal pamětní list, balíček sladkostí a nějakou maličkost na hraní podle vlastního výběru.

       

     Bývá zvykem, že na táboře také získají mimořádné ocenění - trička České tábornické unie - ti, kdo byli svým mimořádným přístupem i chováním vzorem ostatním, kdo mysleli více na prospěch týmu i celého tábora, než na prospěch svůj. Tato trička se nedají nikde koupit, získá je jen ten, kdo si je opravdu zaslouží a to nikoliv svým výkonem, ale svým přístupem a jednáním. Na letošním táboře jej získalo celkem 14 dětí.     

       

       

       

     Posledním oceněním byly vynikající dorty. Týmy si je vybíraly v pořadí, ve kterém se umístily  v celkovém hodnocení. A protože dorty vypadaly náramně, dlouho nevydržely a všechny jsme je s pořádnou porcí šlehačky snědli.

       

       

     Ve zbylém čase do večeře jsme si ještě stihli zahrát kanystr. Potom už mohl každý trávit podle svého a využít trampolíny, volejbal, deskové hry, apod.

       

       

     Poslední večeře byla jako vždy slavnostnější: tortily s kuřecím masem, zeleninou, sýrem, kečupem a majonézou. Každý si mohl vybrat co do ní chtěl. Zapékalo se a přidávalo. Někteří šli i třikrát, ale to už byl skoro nadlidský výkon.

       

     Před táborákem jsme se sešli ještě na pracovním nástupu, předali poštu a také přečetli poslední vzkazy od rodičů, z táborové kroniky.

       

       

     Se setměním jsme zapálili nás poslední táborový oheň. Seděli jsme, zpívali a povídali si dlouho do noci. Většina dětí šla spát kolem jedenácté, starší i později.

Poslední táborová noc je přímo ukázková - s oblohou plnou hvězd.

Přejeme vám krásnou dobrou noc! 

 

(zveřejněno 1. 8. 2020 v 00:03 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:    

pozn.: příspěvky necenzurujeme a pravopisné chyby neopravujeme :-)  

 

     Dnes už vám nic nenapíšeme; zítra, už jen za pár hodin, se uvidíme a všechno vám povíme osobně!

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:        

 

Sophie     18:55

Ahojček,tak máte pred sebou posledný večer,tak si to s kamarátmi ešte poriadne uži. Včera ste strieľali ,to je úplne napínavé, už sa teším na tvoje rozprávanie.Tak sa zajtra uvidíme.pekny večer zatiaľ Posielame pusinky Mama,Eleni,Detko a Rudy


Pro Fanynku     15:50

Ahoooj, užij si poslední noc a dobře se vyspi, zítra se už uvidíme. Těšíme se a děkujeme všem za krásný čas věnovaný dětem. máma Lucie


Všem pirátům     13:05

Blahopřejeme k plavbě plné zážitků, nechť si ty nejlepší uložíte hluboko do srdce.....velký dík patří všem vedoucím, pomocníkům i dětem, co nezkazily žádnou legraci....přejeme vám příjemné doplutí do svých domovů a vedoucím sílu pro další partu pirátů. Staňkovi


Pro Aničku Buri     11:40

Ahoj. Čtrnáct dní uteklo jako voda a zítra už tě máme doma. Těšíme se na tebe i na vyprávění prožitých zážitků. Pohled včera konečně dorazil, do kroniky píšu teda dopoledne místo večer.....Snad se k tobě vzkaz ještě dostane. Pa a zítra tě vyzvednu. máma


Pro Vendy P.     10:42

Ahoj Vendulko, děkujeme za zprávu. V kronice se píše, že už děti pomalu přestávají mluvit sprostě, tak doufáme, že se to týká i Tebe ;o) Děkujeme za dopis a babička Maruška děkuje za pozdrav. Je v lázních, takže Ti nemůže napsat sem. Měj se krásně a užij si poslední den na táboře. Moc se na Tebe těšíme taťka+mamka+zvěř