kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 1. srpna 2020 – 14. den tábora

Poslední ráno I. turnusu se probudila většina táborníků pod širou oblohou, možná s mírně vlhkými spacáky od rosy, ale spokojení, protože noc pod širákem má svoje neopakovatelné kouzlo. Škoda, že nestálé počasí I. turnusu nám neumožnilo společně bivakovat v lese, ale i ta poslední noc - byť ne v lese, ale v táboře, stála za to. Kdo chtěl, měl možnost spát venku a celkem 31 dětí ji využilo.

       

     Vstávali jsme v 8 hodin, tedy dříve, než v poslední dny. Do odjezdu autobusu zbývaly necelé tři hodiny a za tu dobu bylo třeba zabalit nejen své věci, ale také uklidit tábořiště a zanechat jej čisté pro II. turnus.

       

     Poslední rozcvička bývá hudební a už tradičně ji vede Kuba s Janou ve stylu "pereme prádlo, montujeme žárovku, sundáváme kolíčky", apod.

       

       

     Posnídali jsme rohlíky s nutelou nebo sypané sýrem a ovocný čaj. Po snídani nastalo velké balení. Vždy je třeba důkladně rozlišit zavazadla dětí vystupujících v Brně a těch, kdo pokračují do Říčan. Pomíchání zavazadel a jejich dodatečné hledání v autobusu by byl průšvih, který by nás na cestě zbytečně zdržel.

        

       

     Před desátou byly připraveny obložené chleby - poslední jídlo pro zájemce před cestou k domovu.  Naložili jsem zavazadla do vleku a na dvakrát je vyvezli k autobusu do Kunčiny Vsi. Cestu do vsi (asi 1,5 km) jsme pak došli během čtvrt hodinky.

       

       

     V jedenáct hodin náš autobus vyrazil na cestu k domovu. Před polednem vystoupila část dětí v Brně-Králově Poli a po jedné zbytek v Říčanech.

       

       

     Někteří se rozprchli k rodičům "jak když střelí", některým se však moc nechtělo a loučení bylo dlouhé a dojemné.

       

     Máme za sebou I. turnus letošních táborů; myslíme, že se docela povedl. Děkujeme všem, zejména paní Pětník - Vyoralové, Zmrzlým, Posádkovým, Staňkovým, Dimitrovým, ale i Vám všem dalším, kdo jste nám napsali nebo ještě napíšete za Vaše poděkování a slova uznání. Jsme rádi, že se dětem na táboře líbilo a snad se znovu brzy potkáme, třeba na některé z našich dalších akcích, které pro vás (a vaše děti) připravujeme v průběhu roku.

Krásné léto, hezké prázdniny vám všem! Děkujeme za Vaši přízeň!

    (zveřejněno 1. 8. 2020 v 21:40 hod.)

 

Do naší kroniky přišly dnes (a v následující dny po táboře) následující příspěvky od rodičů, dětí a přátel:        

 

4. 8. 2020

Dobrý den, Nikolka byla poprvé na táboře a myslím, že lépe si nemohla vybrat. Není k tomu moc co dodat, nezapomenutelné zážitky, nadšení, spousta kamarádů a z mého pohledu i řád, který moc prospěl. A ta kuchyň :) moc moc děkujeme všem a ať tak hladce proběhnou i další turnusy. Těšíme se za rok. Švandovi Eva Švandová

 

3. 8. 2020

Jako každý rok vám všem patří náš veliký dík !!! Jste prostě úžasní a myslím, že krokodýlí slzy naší dcery při loučení, že chce zpátky na tábor mluví za vše :o) :o) Přejeme krásný a pohodový druhý turnus a my se těšíme na ten třetí. Dvořáčkovi Dvořáčkovi

 

2. 8 . 2020

Děkujeme všem za super tábor. Jste úžasní, co pro děti děláte. Pechovi Pechovi


2. 8 . 2020

Děkujeme za vše. Petráskovi. Petráskovi

 

1. 8. 2020   23:53

Všem, kteří se podíleli na skvělém a opět, pro naše děti, nezapomenutelném letním táboře, děkujeme!!! Vaše práce, vynaložená energie a obětavost je obdivuhodná! Ať se vám i nadále daří, díky!!! Rodina Dimitrova

 

1. 8. 2020  18:10

Všem co se podíleli na realizaci tábora, hry, výstavby, stravy a....vše ostatní, díky za váš čas a energii, kterou jste věnovali našim dětem. Přijeli jako vždy spokojené, DÍKY!!! Pětník


1. 8. 2020 16:57

Děkujeme moc a přejeme, aby i druhému turnusu přálo počasí a všechno vyšlo podle představ. Zmrzli


1. 8. 2020    15:17

Děkujeme za spokojené,usměvavé,sprostých slov zbavené a zážitky nabité děti Posádkovi