kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 1. srpna 2020 – 1. den tábora

Před pár minutami jsme se rozloučili s dětmi I. turnusu. Je horké odpoledne v Říčanech před Obecním úřadem. Přemýšlíme, co s necelou půlhodinou a kam zalézt do stínu. Stánek se zmrzlinou to jistí :-)

       

      O půl druhé už máme zmrzlinu snězenou a autobus plný dětí. Všichni přišli včas a tak se bez velkého otálení vydáváme do Brna na druhé místo srazu. Zde přistupuje už jen 5 dětí (3 rodiny), takže bez velkého zdržení pokračuje náš autobus směr Kunčina Ves.

      Opět s sebou odvážíme veliké množství sponzorských darů: několik melounů (Buchníčkovi, Koneční, Pospíšilovi, Spurní), skvělé vánočky (Kubíčkovi), domácí loupáčky (Kuklovi), bonbóny Žilkovi), lightsticky a nějaká podezřelá láhev :-) (Jandákovi). Mnohokrát děkujeme, je to velmi milé!

Snad jsme na někoho nezapomněli. Darů bylo opravdu hodně a udržet si přehled není úplně jednoduché :-)  

       

      Po třetí hodině odpolední přijíždíme na náves do Kunčiny Vsi. Před dvěma týdny jsme přemýšleli jak dostat děti I. turnusu suché a nezablácené do tábora, protože všude bylo bahno a mokro. Dnes to byl úplný opak, cesta dolů do tábora (1,5 km) ve stínu a po suché cestě byla příjemnou procházkou. Kufry a batohy se vezly na přívěsu, takže během chvíle jsme byli na našem tábořišti.

       

       

      Po příchodu jsme si vybrali stany, ubytovali se a poté již následovala tradiční prohlídka tábořiště a nejdůležitější informace o tom, jak to na našem táboře chodí.

       

       

       

      Seznámili jsme se s dětmi i vedoucími během poznávacích her, například "nikdo o mně neví, že...", asociací, házení mokrého mýdla nebo deky.

       

      První večeři na táboře děláme vždy "opatrně", protože některé děti s sebou z domu vezou opravdu velké zásoby. A právě první večeře je poslední možnost, jak dojíst své řízečky, krůty a různé další potraviny z domova. Po večeři už mohou mít děti ve stanu jen sladkosti případně trvanlivé ovoce. Takže společnou večeři (chleby s pažitkovou pomazánkou a vajíčkem obložené zeleninou) někteří odmítají, protože dojídají svoje zásoby.    

       

      Věštkyně Tia Dalma nás svým rituálem uvedla do celotáborové hry. Následovalo seznámení se s našimi pirátskými průvodci a rozdělení do družin.

       

      Prohlédněte si složení našich statečných pirátských posádek, které budou společně usilovat o nalezení Cortézova pokladu na ostrově Isla de Muerta. Názvy jednotlivých lodí v pořadí fotografií jsou Revenge, Květ smrti, Empress, Řev Tortugy, Nemesis a Hněv zkázy. Do zítřejšího dne mají posádky čas se rozhodnout, kdo bude na jejich lodi plnit jakou roli. Každá loď musí mít svého kapitána, kormidelníka, loďmistra, pozorovatele, plavčíka a v neposlední řadě černého pasažéra

       

       

      Naše táborové děti jsou sice menší než na I. turnusu, ale jsou velice šikovné a hlavně poslouchají! Takže spousta povídání a vysvětlování jde zvládnout docela rychle a zatím vše zvládáme výrazně rychleji, než se staršími dětmi na I. turnusu. 

      Do večerky v půl desáté nám ještě zbyla hodina času a tak jsme si zahráli přehazovanou, někteří skákali na trampolínách a své příznivce si našla i poměrně bohatá kolekce našich deskových her.

         

      Po večerní hygieně jsme se uložili ke spánku. Nejstarší děti (po páté třídě) si mohou ještě na chvíli rozdělat oheň a posunout si večerku na 23. hodinu.

       

      Nyní už dávno všichni spí, jen první noční hlídači (Zuzka s Mitkem) mají svoji letošní první noční hlídku.

      Ještě zítra nás čeká slunečný den, v pondělí a úterý si asi zase užijeme bláta. Ale to nevadí, to zvládneme, k táboru patří i déšť a nepříznivé počasí. :-)   

      Vypadá to, že naše první táborová noc bude klidná.  Nad táborem svítí měsíc jako velký (trochu šišatý) balón.  Přejeme Vám krásnou dobrou noc!

    (zveřejněno 2. 8. 2020 v 00:05 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:    

 

     Už zítra budou mít děti možnost napsat pro vás sem své vzkazy. Napište jim také!

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:  

      

Prp Jášu,Kubu a To'bu     23:56

Ahoj kluci táborníci,je to fofr,máte první den za sebou. Napište s kým jste kdo ve stanu a jestli máte stany vedle sebe.Kdo je v jakém týmu. Doufám,že není moc věcí,který marně hledáte v kufru a podařilo se Vám pěkně zabydlet stany. Těšíme se na zprávy od Vás!!!!! A pamatujte,že máte před sebou dva týdny s bájo kámošema,spostu zábavy a to máte rádi!!!!! Tak si to užijte naplno!!!! Pozdrav vedoucím a buďte hodní......jako doma :)......né,víc!!!!! mamanka a tety Bety v jedné osobě

 

Pro Jakuba a Tomíka Roupcovic     21:48

Ahoj kluci, tak jaká byla cesta do tábora? Doufám, že ani jednomu nebylo špatně :-) a že už jste se pěkně zabydleli. Moc se těším, až napíšete, jak se máte. Posílám velikou pusu oběma a moc pozdravů i pro Beátku. pa pa mamka mamka