kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

neděle 2. srpna 2020 – 2. den tábora

Po první noci na táboře jsme se probudili do velmi příjemného slunečného rána. Foukal slabý vítr. Sluníčko vydrželo až do oběda, teprve odpoledne se schovalo za mraky a pršet začalo až večer. 

      Ačkoliv bylo první ráno, v táboře bylo ticho. Klid je zde vlastně pořád, až je to divné. Tato skupina dětí funguje bez zbytečných řečí, napomínání, shánění se a čekání na nějaké opozdilce. Dost úžasné. Uvidíme, jestli to vydrží. :-)

       

      Vstávali jsme v 8:00 hodin, služba o hodinu dřív, aby oloupala cibuli a česnek a také stihla nachystat dřevo pro kuchyni.

      Rozcvička byla dnes ještě taková obyčejná. V následujících dnech nás čekají speciální pirátské štafety. Ale o tom napíšeme ještě později. Po ranní hygieně jsme se sešli u snídaně. Měli jsme kakao a vynikající domácí loupáčky od Kuklů a k tomu navíc rohlíky s nutelou.

       

      Hned po snídani jsme naškrábali brambory na oběd; to nám trvalo trochu déle. Přece jen s tím někteří ještě nemají tolik zkušeností.

       

       

      Fido nás pak seznámil s celotáborovou hrou. Tedy s tou částí, kterou musíme znát teď. Hra je poměrně složitá a těch informací je hodně, takže je musíme dětem servírovat postupně, aby se v tom orientovaly.

       

       

      Hlavní část dopoledního programu jsme se věnovali batikování triček a šití vlajek. Jako správní piráti také musíme mít své tetování a to podle funkce, kterou kdo v posádce zastává. Nemusíte mít strach, tetování se za pár dní smyje. Je to henna, přírodní barvivo. Děti jsou ze svých tetování nadšené.

      Oběd jsme mírně podcenili, protože logická úvaha, že když je zde méně dětí než na I. turnusu a věkový průměr je také o dost nižší, bude se i méně jíst, je naprosto mylná. Do dětí to padá jako kdyby přijel "zájezd němců", takže prase ve vesnici, které krmíme ze zbytků, asi letos pojde hlady.

       

      Ale nedopadlo to zase tak špatně, kuchyně apetit dětí ustála se ctí. Bramboračka vyšla úplně přesně a bramborové kaše bylo také tak akorát pro každého. Kuřecích řízků byla ale spousta, takže jsme pak už přidávali buď samotné řízky nebo řízky s chlebem. Také okurků a salátu z ledového salátu byl dostatek. A pro příště už použijeme větší hrnce! :-)  

      Po obědě míváme pravidelně hodinu a půl volna, říká se mu "polední klid". Dnes jsme se po poledním klidu vydali do nedalekého Kozárova vyzkoušet, jaká je voda v místní koupací nádrži. Voda byla skvělá a vyzkoušeli ji skoro všichni.

       

       

      O půl páté jsme byli zpět v táboře, kde už na nás čekala připravená svačina, tedy melouny (resp. dva ze šesti melounů) od našich sponzorů: Buchníčků, Konečných, Pospíšilových a Spurných ... ještě jednou děkujeme :-) a pro hladovce k tomu ještě navíc rohlíky s máslem a domácími rajčaty.

      Do večeře nás čekala ještě spousta úkolů. Nejprve jsme vymáchali obarvená batikovaná trička a dali je sušit.

       

       

      Pak už jsme vyrazili do lesa, kde měly jednotlivé posádky za cíl nashromáždit na svoji loď co nejvíce zásob pro chystanou plavbu. Ze zdánlivě neškodné hry vznikla poměrně ostrá přestřelka, kde posádky jednotlivých lodí ještě ani nevyrazily ze svých improvizovaných přístavů a už je zasypala dávka hadrových koulí vržených ostatními. Cestou do tábora jsme ještě nasbírali dřevo na zítřejší táborák, abychom jej zavčas schovali pod plachty a uchránili před blížícím se deštěm. Vše jsme stihli a před příchodem prvních  kapek jsme dokonce natrénovali i naši rozcvičkovou štafetu – přípravu lodí k vyplutí.

       

       

     K večeři jsme měli původně (i podle tradice) mít vrtulky s mákem nebo grankem. Díky štědrým dárcům, kteří nás zásobili vánočkami a loupáčky, nám přebývalo pečivo a to docela výrazně. Dokonce jsme přemýšleli o nějakých alternativách v jídelníčku, s cílem výrazně snížit zásoby pečiva, např. plátku chleba posypaném strouhaným rohlíkem nebo tzv. "Babinského mlsu", což je jeden tenký krajíc chleba vložený mezi dva silnější. Nakonec jsme zvolili mírnější a konzervativnější řešení: chleby obložené sýrem, salámem, vajíčkem, zeleninou a pro zájemce ještě s trochou majonézy. Ani nás už nepřekvapilo, že se všechno, beze zbytků snědlo.     

       

      Při večerním nástupu začalo pršet a podle předpovědi hned tak nepřestane. Pokud spadne všechna ta voda, která je v předpovědi pro Kunčinu Ves, asi budeme opět bojovat s blátem nejen na tábořišti, ale i na příjezdové cestě, která je po předchozích deštích stále ve velmi špatném stavu. Naše táborová Felicie zatím, jako jedné vozidlo (kromě místního traktoru), vždy projela. Pro jistotu jsme už v průběhu odpoledne a večera  naplnili všechny cisterny a barely a udělali si tak zásobu pitné vody na několik dní. Jedno auto máme ve vesnici, druhé v táboře. Stanové celty jsou ve velmi dobré kondici. Deště určitě přečkáme bez potíží.    

       

      Čas do večerky jsme strávili v naší jídelně psaním elektronické pošty do naší táborové kroniky a hraním nejrůznějších deskových her. Kolem půl desáté se pak děti pomalu začaly odebírat do svých spacáků. Stále trochu poprchává, v táboře je ticho a tým vedoucích ještě připravoval program na zítřejší den. Teď, krátce po půlnoci už je všude klid.

Přejeme Vám dobrou noc!

    (zveřejněno 3. 8. 2020 v 00:20 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:    

 

Pro Desovy

Ahoj Mami a Tati Tomovi se tu velmi líbí, vůbec si nestýská. Já s Lukinem bydlíme v prvním stanu. Tom s Tomem v pátém v levo. Mějte se pěkně a pozdravujte příbuzenstvo. LOT

PS: nemusíš psát jméno a příjmení.

 

 Pro Kubíčky

Ahoj Mamko a Taťko. Jak se máte, já dobře. Ve stanu jsem se Šimonem, ale nejsme ve stejném týmu. Jak se má Ebbi, Mikeš, Stazinka a Charls. Pozdravuje vás Jonda a Šima.

 

Pro Sucháče

Ahoj Mami, Tati a Agi. Doufám že se máte dobře já teda jo, My máme hezké počasí jen nám teď prší. Pozdravujte ode mě Dobbyho a Slepičky. Pozdravuje Bea ze skvělého tábora.

 

Pro Konečný

Ahoj Mami a Tati máme se tu dobře, spíme v jednom stanu, vedle nás je Jáša. Toba a Jáša jsou spolu v týmu. Je tu dobré jídlo a máme se tu dobře. Pozdravuje Toba a Kuba.

 

Pro Pospíšilovy

Ahoj, mám se tu dobře, mají tu dobré jídlo. Dnes byl řízek, který byl výborný, dnes mám hlídku a doufám, že dostanu od vás dopisy. Jsem v modrém týmu, který se jmenuje Květ Smrti. Pozdravuj Babičku a všechny. Zdravý Vítek.

 

Pro Roupcovy

Ahoj Mami a Tati máme se tu dobře Tomovi se jen trošku stýská. Mají tu dobré jídlo, všichni jsou tu hodní. S pozdravem Jakub a Tomáš.

 

Pro Žilkovy

Čau rodinko tak jak se máte? Já se mám skvěle. Obědy mi chutnají a máme dobré vedoucí. Spoustu pozdravů do Zbraslavi!  Mějte se krásně JUSTÝNKA

 

Pro Kuklovy

Ahoj Mami, Tati a ostatní máme se tu dobře, jsem v modrém týmu a jmenujeme se Květ Smrti. Mějte se pěkně s pozdravem Natálenka

 

Pro Dvořákovy

Ahoj Mami, brácho a Taťko, jsem v modrém týmu a jmenujeme se Květ Smrti. Jsou tu dobré obědy. Stýská se mi a už jsem vám poslal dopis. Mějte se hezky a pozdravujte všechny. S pozdravem Matěj.

 

Pro Bärovy

Ahoj Mami a Tati a Lenko. Na táboře se máme dobře, spím s Lukášem, mají tu dobré jídlo. Doufám že se doma máte dobře. Pozdravuje Lukáš a Vojta.

 

Pro Vojtěcháče

Ahoj Mami a Tati máme se tu dobře, jak se daří Honzulovy? Mějte se dobře Zbragláci.

 

Pro Jandákovy

Ahoj Tati a Mami hodně mě to tu baví, našel jsem si spolubydlícího do stanu. Chci se zeptat jestli se vrátil Pirát a pozdravujte Jeryho. S pozdravem Jáchym Jandák.

 

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:  

 

pro týnku     22:14

Ahoj pirátko, doufám že v tom moři úkolů a her neztroskotáš a dopluješ až do cíle, držíme palce a přejeme klidnou platbu, vidím že mužská posádka je v převaze tak jak jsi zvyklá, tak víš jak na ně:-))pusu posílá mamka a zbytek rodiny, pac posílá Ebina a zbytek zvěřince, ozvi se! mamka


Pro Natku     18:26

Ahoj Naty tak dneska táta chytil kapra 54 cm ,Oránek posila pac a pusu mi všichni taky Zdravime pa mamka Naty


Luki Onďa Tom     18:07

Ahoj námořníci. Moc vás z tátou pozdravujeme. Užívejte si mořeplavbu :-). Má-Ta. Petra Desova


pro Vítka     15:28

Ahoj Vítku, super, že jsi měl včera krásně modré tričko, díky němu jsme tě hned poznali na fotkách. Je vidět, že se máte dobře, tak ať Vám úsměv na tváři vydrží celý tábor. Dneska tu byl děda, pozdravuje tě. Užívej si tábora uprostřed přírody a spousty kamarádů okolo. Hned bych si to s tebou vyměnila. Zdraví tě i všechny známé M+T+Š+M+J+B Zuzana


pro Marťu Buchníčka     12:40

Ahoj Marťo, posíláme pozdravy (nejen) z Polní a všem přejeme ten správný vítr do táborových plachet! m,t,b,d,J,J


Pro TK Delfín     12:38

Děkujeme všem za super tábor. Jste úžasní, co pro děti děláte. Pechovi Pechovi


Pro Matyáška Kafku     9:54

Ahoj Matýsku :o) Koukali jsme na fotky z prvního dne a vypadá to moc fajn. Napiš nám s kým jsi ve stanu a jak ses zabydlel a jak se ti tam líbí! Moc na tebe myslíme a přejeme spoustu super nových kamarádů, prima zážitků a dobrodružství. Máme tě moc rádi! Těšíme se na další fotky z tábora. Pac a pusu mamka, taťka, Robinek a Eliška Panda to jistí ;o) Iva Kafková


pro Justýnku     9:36

Ahojáček Justýnko, ať Ti vydrží úsměv na tváři celý tábor a nenech se od pirátů trápit, jinak...moc pozdravů od babičky houbičky a dědečka hříbečka babi R.


Pro Vojtěcháče     9:33

Ahoj tak koukám že jste nastoupili s plnou parádou a už jste se zabydleli. Ať se vám tábor povede a už se na vás těším Jindra Jindra


Pro Misu a Zuzku     9:30

Ahoj holky, tak jaka? Spoko? Zuzka se na fotkach usmiva, Misa zatim vaha, hm? :-) Vypada to tam moc dobre, piratky! Dnes vezeme Pepu k babi, ukazeme jim vase fotky. Mejte se krasne, zase napisem. Pa mamka


Pro Beátku Suchou     9:20

ahoj Beátko, už jsme prohlédli fotky z prvního dne. Jsme hrozně zvědaví, s kým jsi ve stanu. Vypadá to tam krásně a moc ti to závidíme i přejeme. Kdyby ti něco chybělo, dej vědět, zařídíme to. V+M+A Vlaďka Suchá


Pro Matyho     8:49

Ahoj Maty! Právě jsme prošli kroniku že včerejšího dne a mohli jsme tak na dálku odvidět vše, co máte za sebou. Myslím, že máte supr tým a budete útočit na první pozice :-) - a kdyby ne, tak to určitě nevadí, hlavní jsou pěkné zážitky a spoustu legrace a věřím, že obojího bude dostatek. My máme domedováno a včera jsme už poslali první pohled, tak doufám, že ti brzy dorazí. Těšíme se na zprávy od tebe. Velkou pusu posílá mamka, taťka a brácha. B. Dvořáková


Pro TK Delfín     7:04

Děkujeme za vše. Petráskovi. Petráskovi


Kubí, Tóba,Jáša     6:46

Ahoj táborníci !!! Moc Vás s taťkou zdravíme, koukáme na fotky , Supr!!! Máte to tam hezký , velká parta!!! Užívejte si a velkou pusu všem! Papa Mamka a Taťka Koneční