kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

čtvrtek 6. srpna 2020 – 6. den tábora

Ráno po našem prvním výletě bylo zamračené; bylo ale docela teplé. Vstávali jsme o půl deváté, služba přibližně o hodinu dříve. V kuchyni se povážlivě tenčila zásoby dřeva a tak hlavní úkol pro službu byla příprava dřeva pro kuchyni a jeho uskladnění aby uschlo. Takové mokré dřevo může docela hodně ovlivnit zda bude oběd přesně o půl jedné nebo klidně i o hodinu později.

       

     Rozcvička proběhla opět jako pirátská štafeta a po ní jsme si pod vedením Fida a Šimona ještě trochu zacvičili. K snídani jsme měli čaj z lesního ovoce a rohlíky s marmeládou (a také alternativně s pomazánkou a salámem).

       

     Po snídani začalo velký mytí a uklízení. Dopoledne po celodenním výletě je vždy tzv. sanitární, kdy musí všichni povinně pod sprchu a také provést kompletní úklid ve stanech – kontrolu a přerovnání  svých věcí. Na táboře máme vojenskou tzv. "malou koupelovou soupravu" neboli polní sprchu. Po zatopení je v průběhu  5 minut zajištěný trvalý zdroj teplé vody. Je to až geniálně jednoduché. Nejprve se sprchují všichni kluci a pak děvčata a nakonec vedoucí. Do oběda se stihneme vystřídat v pohodě všichni. Dnes kromě toho měly naše pirátské posádky i malý úkol, a sice co nejlépe odsolit slanou vodu a vysrážet z ní co největší krystalky soli.

       

     K obědu  jsme tentokrát měli naše vyhlášené kuře na paprice s knedlíkem a také kuřecí vývar s nudlemi. Najedli jsme se k prasknutí, bylo to moc dobré. Po poledním klidu nám vedoucí připravili úvodní scénku k odpolední hře o tom, jak piráti našli pašerácké doupě plné rumu. Následovala bojovka, ve které bylo úkolem najít v lese lahvičky s vodou, ovoněnou rumovým a mandlovým aroma a podle vůně správně identifikovat, zda se jedná o rum, mandlovici, či  vodu.

       

       

     Po návratu ze hry jsme posvačili. Tentokrát jsme si pochutnali na zbytku "sponzorských" melounů a k nim jsme ještě spořádali skvělé domácí okurky od Koširových. Jak už to tak bývá, když jsou okurky ve vodě, je škoda vodu jen tak vylít. :-)  Lze ji použít mimo jiné k  malému "potrápení" dětí i vedoucích a udělat z výdeje svačiny trochu adrenalinový zážitek, kdy je třeba být dostatečně rychlý a nebát se. Jinak je vodní sprška zaručena.

       

     Následovala hra na zajímání lodí, ke které jsme se dříve z důvodu nepřízně počasí nedostali. Námořníci obsazovali lodě (listy papíru) tak, že na ně lepili nálepky své barvy.

       

     Chvíli volna před večeří jsme vyplnili přehazovanou (na louce nad táborem), fotbálkem (na louce pod táborem) nebo deskovými hrami, trampolínami, atd.

       

     K večeři jsme měli pudink s broskvemi, piškoty, šlehačkou a čokoládou. Každý si mohl říct co přesně do ešusu chtěl a jakou chtěl porci. Některým ešus doslova přetékal. Pudinku bylo celkem 19 litrů. Jeho vaření v takovém množství a v naší polní kuchyni na polních kamnech na dřevo patří k našemu know-how a je zbytečné říkat, že zmizel beze zbytků. Mňam! 

       

         

     Na večerním nástupu jsme v rámci "kulturního okénka" popřáli Šimonovi k dvaadvacetinám. Jeho narozeniny se "prolátly" už ráno. Od té chvíle zažívá spoustu kamarádského "ponížení a ústrků", aby si svůj narozeninový den řádně vychutnal. Není jednoduché být vedoucím a mít na táboře narozeniny! Po gratulaci na nástupu se šel Šimon znovu vysprchovat. :-) 

       Po skončení večerního nástupu jsme psali poštu, služba umyla nádobí a po setmění jsme se sešli u rituálu, kdy ním Tia Dalma prostřednictvím stínů vyjevila, že zítra nám hrozí na moři divoká bouře. Tím ale program dnešního dne neskončil!

       

       Ještě nás čekala stezka odvahy, tedy spíše strašidelný les. Naše tábořiště je uprostřed lesa, takže stezkou odvahy je k zpravidla každá večerní nebo noční cesta na záchody, které máme od tábora asi 150 metrů a to je zejména za tmy velmi daleko. 

       Dnes večer to ale byl les plný strašidel! Většina dětí stezku zvládla, někteří malí raději po dvojici. Když se vrátili, říkali, že to nebylo až tak strašidelné, spíše zábavné, a o to hlavně šlo.   

       

       

       

       

       Nad hlavami nám svítí měsíc a je docela teplá noc. Táborem obchází první noční hlídka a my už jdeme také spát. Dobrou noc i Vám všem!

    (zveřejněno 7. 8. 2020 v 01:25 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:    

 

Pro Dvořákovy

Ahoj rodinko, jak se máte? Děkuji za dopis a za vše co jste poslali. Dnes jdu na strašidelný les, ale asi ve dvojici. Doufám, že se brácha má dobře a pozdravujte ho. Taky pozdravujte Dvořáky a mějte se zdar jak pán. Matěj

 

Pro Pospíšilovy

Ahoj rodinko dnes, jsem dostal dopis, poslal jsem vám dopis a pohled, ale nechápu, proč jste mi poslali Fifa kartičky.  Štěpáne ty mi nenadávej noobe. S pozdravem Vítek zdar jak pán.

 

Pro Konečné

Ahoj mami a tati pohledy od vás nám došly, jsou super. Dnes ráno jsme taky jeden poslaly doufáme že brzo dojde. A večer nás čeká stezka odvahy. Ahoj Kuba a Tóba.

 

Pro Koširovy

Zdravím z tábora už jsem poslala pohled. Mám se tu dobře. Ahojky MONČA

 

Pro Rozsívalovy

Ahoj mami, Romane a Ellčo. Tak co jak se máte? Včera byl celodenní výlet, bolí mě z toho nohy ještě teď. Dnes jsem měl taky noční hlídku. Tak co kdy napíšete další dopis? Můj dopis je na cestě, Adam.

 

Pro Zbraslav

Ahojky všici ze Zbráglu. Je to tu libovzvučný je tu prča. Mňamózní papáníčko a máme najsovní tričánka. Finoš sebou švihl na blatě a je jak to prasátko. (: Letošní gamesky stojí za hodně. Ve stanech máme nebetyčné bordel  a štyngec jako svině krutopřísné rygól. Kadibudky tu majů impozantné a to nám stačí. Je tu furt blatisko jak pán. A já už nevím… S pozdravem Zbraglské tým.  

 

Pro Desovy

Ahoj mami a tati. Máme se tu všichni dobře, jak se máte vy? Dnes jsem měl s Tomem noční hlídku. Měli jsme na večeři pudink. Doufáme, že si to v Říčanech užíváte, tak čau. Luky Ondra Tom

 

Pro Roupcovy

Ahoj mami a tati. Jak se máte? My se máme dobře. Mě Tomovy se trošku stýská, ale je to tu super. Dnes na oběd jsme měli kuřecí vývar a kuře na paprice. Vaří tu výborně! Dnes bude stezka odvahy večer. Pozdravuje Tomáš a Jakub.

 

Pro rodinu Malých

Ahoj babi a dědo předpokládám, že se na mě každý den díváte a doufám, že vám chybím.  (:  Dnes byl pudink a byl opravdu mňamózní. JUSTÝNEČKA

 

Pro Roupcovy do Bosonoh

Ahoj babi, dědo, teto, strejdo, Aničko a Milánku. Máme se tu dobře a co vy? Dnes jsme měli na oběd kuřecí vývar a kuře na paprice. S pozdravem Tomáš a Jakub

 

Pro Naušovy

Ahoj babi a dědo. Moc ti blahopřeju, že ses dobojovala až do finále v AzKvízu. Moc pozdravuji z tábora a zatím ahoj Bea.

 

Pro Bärovy

Ahoj mami a tati dnes jsme měli na oběd kuřecí vývar a kuře na paprice bylo to výborné a na večeři jsme měli pudink. Dnes půjdu s Martinem na stezku odvahy. Všechny pozdravujeme Lukáš a Vojta.

 

Pro Kafkovy

Ahoj mami a tati. Na táboře se mám dobře. Dnes je stezka odvahy a mám tady dobré kamarády a jsou tu dobří vedoucí. Ahoj Matyáš Kafka.

 

 

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:   

 

Pro Adu R.     20:55

Ahoj mily Ado, jak se mas? Sledujeme Vas kazdy den, jak si uzivate. Doma vse ok, Molly je porad vesely pejsek. Elli uz dokoukala Money Heist:), taky uz slysela pripominku,ze se porad doma vali....:) Mej se krasne a napis. mamka a Elli


Pro Janču a Marťu R.     20:26

Ahoj, jak se máte? Já skvěle, je to tu opravdu nádherné! Jen tu teď pršelo, tak jsme museli změnit plány a trek (snad) půjdeme na konci. Doufám, že si tábor užíváte! Viděly jste na výletě v nějakých vesnicích zvoničky? A našly jste houby s podhoubím? Jaké bylo počasí? Přeji vám, ať už je jen slunečno :) A co hruška? Zaléváte ji? Začala už plodit? Zdravím i všechny ostatní! Včera jsem vám poslala pohled, tak třeba stihne letos i dojít :) S láskou, Jensína


Pro Matěje a Filipa     19:13

Ahoj kluci, myslíme, že se máte dobře. Sledujeme táborovou kroniku, taky vam tam pěkně pršelo. Teď už bude lepší počasí. Užívejte si pohody, ale dávejte na sebe pozor ať se v pořádku vrátíte. Mějte se pěkně zdraví babička a děda ahoj . Babička a děda Filovi


Pro Vojtu a Lukáše     19:01

Ahoj,zdravíme už zase se sluníčkem v zádech,dopis je poslaný,mějte se krásně:-) Pa,pusu M+T+L Bärovi


Pro Áďu R. **EXTRÉMNÍ**     18:58

Ahoj ChvíleSmrdí, koukáme na fotky každý den, moc ti to sluší. Doufáme, že si tam pořádně pochutnáváš na dobrém jídle. Byl jsi už na hlídce? Snad tě na ní nepřepadli klauni ;) Určitě jsi byl rád, když pršelo a nemuseli jste běhat, co? Užij si, že můžeš hrát bang, protože doma ho jeden anonymní účastník nechce hrát, chichi. Těšíme se na tebe. Posíláme pac a pusu a štěněněněněněněněněněně. TRIO DĚDKY :D


Kubík a Tomík Roupcovi     17:37

Ahoj kluci, posílám moc pozdravů :-). Výlet, jak jsem viděla na fotkách, se vám vydařil. Mějte se hezky a hlavně vám všem přeji hodně sluníčka a dobré nálady. Posílám pusu. babička z Opatovic Dana Krejčířová


pro Kubu, Tóbu     14:01

Ahoj táborníci naši, koukáme s taťkou každý den , jak se krásně máte. Trička jsou fakt BOMBA !!! jste moc šikovní!!! Pozdravuje vás Sindy a Kendy, každý den se pasou. Nebojte , dávám pozor, aby je taťka nepustil do přírody. Moc na vás myslíme , mějte se piráti krásně, pá a pusu Mamka a Taťka Koneční


Pro Šimona Spielmanna     13:59

Ahoj Šimone,objevily jsme u sebe básnická střeva, toto je důkaz: Nepřejem ti, milý Šímo k těm narozkám přímo, vem si svoje saky paky a můžeš jít na alpaky. I když tě teď nezlobíme, ve čtvrtek se uvidíme. Těšíme se moc a moc, můžeš volat o pomoc. Áňa & Heďa


Pro Mufflona alias Buffona     13:46

Fotbalový přátelák ZBRASLAV"B" - ZBÝŠOV - 0 : 12.Chytal Milan.Na hřišti lidi říkali,že Košir má dovolenou.Pozdravuj Monču.Ahoj. Taťka a mamka


Týnule     13:43

Čauky mňauky tábornice s vlasy jako chocholice, naštěstí vše schová pěkný slamáček :) Dívám se že se usmíváš tak je vše jak má být...Tak malinké obětí a čauky Taťka-laťka


pro Marťu     9:59

Ahoj Marťo, triko se to moc povedlo :-) a ta barva! Počasí se umoudřilo i tady, tak psíci zase spí venku. Včera u nás byla Terka s dětmi a i Janka se zastavila s novinkami. Uklidila jsem tvé věci a snad už začneme s úpravami tvého pokojíku. Současně ale v sobotu má začít práce na dvoře, tak doufám, že to všechno stihneme než přijedeš. Měj se moc fajn a napiš aspoň vzkaz. Máma


Pro Matyho     9:04

Ahoj Maty, 21km to je pěkný. Myslím, že i trochu bolely nohy :-). Jsem ráda, že se ti daří v některých soutěžích jako třeba páka a ANO/NE. Viděla jsem na fotce, že píšeš dopis, tak už se na něj moc těšíme. Včera jsme s taťkem šli na kobylky pro naši žabku a pavouka a vzpomínali na tebe, že by ti to šlo určitě líp, my jsme totiž jednu chytli a když jsme ji dávali do krabičky, tak nám dvě nám utekly:-). Takže nám to trvalo poměrně dlouho. Užívej si tábora, těšíme se na zprávy! Všichni moc pozdravují.Máma, táta, brácha a ostatní Dvořakovi


pro Vitka     8:43

Vítku, včera jste měli super výlet a hlavně už vám nepršelo! My se dnes chystáme taky do lesa, abychom se ti dorovnali. Ale celodenní jako ty nezvládneme:-) Snad ti dnes dorazí dopis a budeš mít radost (Štepa trochu brblal, že tě asi moc rozmazluju:-)). Pozdrav posílají všichni z domu i druhá babi mamka


Pro Týnouše     8:30

Čauky Tyny, vidím, že se na všech fotkách usmíváš, tak aby ti to vydrželo i doma (u nádobí) :D tento týden hlídám Sofču a není to jen tak, však ty víš jak to s ní chodí, tak mi drž palce...:D Moc moc užívej, hned bych jela taky. Zdraví tvoje Ája


Jáchym     8:18

Ahoj Jášo, máváme Ti z naší výpravy do Třtí. Předělali jsme pokoj na chalupě, budeš tam jako doma, postele a skříňky na které jsi zvyklý. Ještě pár hraček a bude to přesný😉. Dnes se vracíme domů za Jeremym. Doufám, že Ti přišel dopis a pohled. Napiš jak si vedete v celotáborovce. Každý den Tě sledujeme👍 Ahooooj!!!! Mamanka a tatanka


Pro Jášu, Kubu a Tóbu     8:09

Ahoj chlapci, koukáme, že se krásně bavíte a užíváte si plně nabitý program. Hlavně na sebe dávejte pozor. Jeremy hlídá domeček a my s Marem si pěkně užíváme sami doma. Máme vás moc rádi! Zdravíme také všechny vedoucí! Pusinky celému táboru. Abika, Mara a Jeremy


Pro Mitka     6:26

Ahoj moc pozdravujeme a přejeme ať se fajn bavíte a hlavně už lepší počasí... Za všechny doma mamka Vladimíra Dimitrova


Justýnka     6:18

Ahoj, zdravíme spokojenou tábornici, kroniku sledujeme denně, vidím, že ti úsměv nezmizel ani v tom špatném počasi, teď už bude jenom líp, tak hodně zážitků a dobrých kamarádů přejí babi a děda M a pozdrav od babi nahoře. babi Mirka a děda Mirek


pro Monču     5:10

snaha o zprávu.Doufám,že se ti vše povedlo. Dopis následuje.Pozdravuj Mufa babička a děda z Brna


Pro námořníky Tk Delfín     0:03

Užívejte každou chvíli tábora a nejpomalejší vítr do plachet! Ať toho zažijete co nejvíc !!! Strejda Džon