kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 8. srpna 2020 – 8. den tábora

Naše sobotní ráno začalo v obvyklých 8:30 hodin nejprve budíčkem, vzápětí pirátskou štafetovou rozcvičkou, pak ještě mírným protažením celého těla.

      Pirátská rozcvička nás provází po většinu tábora a vyžaduje dochvilnost i spolupráci celé posádky. Je to vlastně štafetový běh, který zahajují kapitáni jednotlivých posádek. Ti  mají za úkol po signálu k přípravě lodí na vyplutí sebrat plachtu, sítě a svíčku a tyto tři věci co nejrychleji přinést dalším třem členům posádky do tábořiště. Ti následně samostatně běží pověsit vlajku a sítě a rozsvítit svíčku. Potom už rychle běží zpět ke svým kapitánům, kteří tentokrát běží zpět k jídelně kde úderem na kolejnici přípravu lodě končí. Do návratu prvního kapitána je navíc úkolem černých pasažérů jednotlivých posádek se v prostoru tábořiště co nejlépe schovat. Pozorovatelé je pak mezi úderem prvního a posledního kapitána na kolejnici hledají. Následně se výsledek rozcvičky počítá podle pořadí doběhnutí i nalezených černých pasažérů a ovlivňuje reputaci posádek.

       

       Posnídali jsme ovocný čaj a raženky s máslem a salámem nebo sýrem.

       

       Kontrola pořádku ve stanech nepřinesla žádná překvapení. Ti, kdo mívají ve stanech obvykle pořádek nezklamali a ti ostatní také ne. :-) Na celé dopoledne, až do oběda, jsme odešli z tábora do lesů hrát dvě etapové hry spojené s návštěvou Sao Fenga v Singapuru.

       

       Motivací tzv. pirátského wellness bylo plněním různých úkolů získávat nejrůznější byliny a z nich následně kompletovat léčivé koupele. Dále jsme pokračovali kolem rybníka po žluté turistické značce zpět směrem k táboru.

       

       

       Těsně před tábořištěm jsme ještě zastavili na odpočinkovou minihru, ve které šlo o to si co nejlépe pamatovat obrazce z přírodnin postavené v lese a následně v rámci svých týmů sestavit jejich co nejvěrnější repliky.

       

       

       Do tábora jsme se vrátili až těsně před obědem. Po nezbytném umytí rukou a namočení hlavy (vedro bylo až k zalknutí)  jsme si pochutnali na skvělém vývaru s kapáním a kuřecím rizotu sypném sýrem. Rýže, pravda, není u všech dětí úplně "v kurzu", ale celkem se dá říci, že až na opravdu malé výjimky každý snědl to, co si nechal naložit do ešusu. Rizoto nebylo vůbec špatné, naopak, jenže zase je to o těch návycích. (A to hygiena, když přijede na kontrolu si přeje, abychom měli za tábor v jídelníčku rýži i luštěniny nejméně dvakrát).       

       

       Po poledním klidu bylo stále ukrutné vedro a tak jsme zalezli do stínu a někdo hrál fotbálek, někdo přehazovanou a zbytek jiné drobné hry na táborovém náměstíčku. Po čtvrté hodině jsme posvačili mrkvičku a perník a zahájili kvůli vedru trochu odložený odpolední program.  

       

       

       Jako úvod do odpolední hry nám vedoucí převedli krátkou scénku o tom, jak se Jacku Sparrowovi podařilo Sao Fengovi ukrást mapu ostrova Isla de Muerta. Díky této mapě se budeme schopni v závěru tábora dostat ke hledanému pokladu a bude-li nám štěstí přát, získáme do konce tábora také klíč, kterým samotnou truhlu otevřeme. Po scénce jsme se už naplno věnovali "Boji o tábor". Opravdu náročnou hru, založenou na útěku před strážemi a plížení se do středu hracího pole až k samotnému Sao Fengovi všechny posádky zvládly se ctí.

       

       K večeří jsme měli opékané špekáčky, ale mnohem větší zájem byl o vlastnoručně na ohni pečené trdelníky s cukrem a skořicí. Těsta byly 4 kg a kdyby ho bylo víc, ještě by se našli další zájemci. Oproti tomu špekáčků se snědlo jen 50 a ještě jich 20 zbylo.

       

        Opět za námi zavítal starosta Kunčiné Vsi pan Radek Jež (snímek v  předchozí řadě uprostřed), chvíli poseděl, dal si pivo a slíbil, že se zastaví na zítřejší táborák.  

       

       Po slavnostním večerním nástupu následovala malá pauza jako bývá každý večer před rituálem Tia Dalmy, Dnešní večer měl však zcela jiný průběh. Než jsme stačili dopsat své vzkazy pro Vás (proto jich je dnes méně, ne všichni to stihli), následoval druhý nástup a vyhlášená evakuace tábora s přespáním v lese.   

       

       Protože zde máme spíše menší děti, časový limit pro sbalení a odchod byl volnější tak, aby to všichni v pohodě stihli a starší mohli ještě pomoci mladším. Do dvaceti minut z tábora zmizeli úplně všichni, včetně zavázání stanu. Do lesa děti odešly po skupinkách, ve kterých šly na výlet i se stejnými vedoucími. Před odchodem proběhla ještě nezbytná kontrola počtů a pokyny a poslední foto před odchodem.

       

       Díky kůrovci a těžbě lesa už dost prořídla místa, kde lze v okolí pohodlně přenocovat, takže všechny tři skupiny nocují poblíž sebe. Pod sebou mají děti mají karimatky (buď svoje nebo erární). Noc v lese bývá vždy velmi oblíbená nejen pro to, že si při ní všichni pořádně odpočinou a noční hlídky tuto noc nemusí hlídat tábořiště, ale také proto, že spaní v lese, pod "širákem" má jednoduše řečeno svoje neopakovatelné kouzlo.

       

       

       Za několik minut po odchodu poslední skupiny již bylo v lese i na tábořišti úplné ticho. Všichni zalezli do svých spacáků, mladší usnuli téměř hned a starší děti si ještě chvíli vyprávěly historky a pohádky před spaním.
         Dnes je velmi příjemná, teplá, letní noc. Dobrou noc přejeme i Vám!

    (zveřejněno 9. 8. 2020 v 00:01 hod.)

 

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:    

  

Pro Roupcovy

Ahoj mami a tati jak se máte? My se máme dobře je to tady dobrý. Já Jakub jsem si dnes upletl náramek. Já Tomáš

jsem si dnes upletl taky náramek a včera jeden taky. Pozdravuje Tomáš a Jakub :)

 

Pro Bärovy

Ahoj mami a tati. Děkujeme za  dopis který nám došel včera .Dnes jsme měli na oběd rizoto a na večeři špekáčky. Jinak se máme dobře Pozdravuje Vojta a Lukáš;)

 

Pro Klammerta

Ahoj taťko Zuzka plete náramek a já ho mám dopletený dnes jsme si dělali trdelník. Zuzka zase hodně jí  Pozdravuje Míša

 

Pro Dvořákovi

Ahoj rodinko děkuju ze každý den odepisujete teď nemůžu psát dopis protože nevím kde mám papíry. Dneska jsme hráli hry. Matěj

 

Pro Desovy

Ahoj mami a tati jak se máte my se máme dobře dneska na večeři jsme měli trdelníky a špekáčky. hráli jsme boj o tábor. Zdraví Tomík

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:   

 

Vojtěcháčům     22:50

Zdravime nase chlapce a vsechny ucastniky tabora. Zdravime od jezera Woerthersee u Klagenfurtu. Zde zadna piratska lod nespatrena, vsechny odpluly smer Morava a okoli. Mejte se a taky se umejte. Zvlastni pozdrav od tatky pro ŠIMONA. Pa Mamka a tatka


pro Vitka     19:59

Milý Vítku, posíláme pozdrav z teplých Říčan. Dneska jsme u babičky malovali,úplně jsme byli splavení v potu (žádný rybník ani táborová sprcha:-)). Teď tu je Adélka a ještě přijede Barunka, asi něco ogrilujeme:-) Moc tě všichni zdraví z terasy.... mamka


pro Justýnku     15:45

Ahojdáček Justýnko, tak už mě po použití vrátili domů, prý jsem moc jedla, tak už mě nechtěli živit... jsem zvědavá, co mi zítra uvaří dědeček hříbeček... užívej si pirátského života, ať máš pro Sofi nějaké náměty na hry...páčko, moc zdraví babička houbička babi R.


Pro Míšu a Zuzku Ďurčovi     12:02

Jistě se na táboře kásně máte s radostí si vše užíváte.Pozdravujte proto Všechny vedoucí,že se o Vás tak dobře starají.Ti největší zásluhu na tom přece mají a s Vámi se do dětských let vracejí. Dědula a Babula z Lednice.


Pro Kubíka a Tomíka Roupcovi     11:22

Ahoj kluci, moooc vás oba s taťkou zdravíme😊Každé ráno u kávičky sledujeme,co jste zažili a moc se na všechny zprávy těšíme. Tak co, už jste ochutnali nějakou pomazánku?😁Posíláme oběma obrovskou pusu a těšíme se na vás😘 Mamka a taťka


Pro Adu R.     10:02

Ahoj Adulo, dopisy na ceste.Sledujeme te vsichni kazdy den. Molly ceka az ji zase prijede partak na hrani.Tonda si vsiml, ze si letos menis tricka:) Mej se hezky, :) MAMKA


Pro Tóbu, Kubu a Jášu     9:08

Ahoj táborníci naši!!! Moc vás zdravíme, koukáme na fotky a jsou super!!! Lodě samozřejmě taky.Plavba musela být náročná , v tak neklidné a velké řece😜 Mějte se moc krásně a posíláme velkou pusu všem😘 Mamka a Taťka Koneční


Pro Matyho     8:56

Ahoj Maty, máme se dobře, děkujeme za optání. Máme velkou radost, že jsi stezku odvahy zvládl. Doma nám povíš zážitky, nebo je třeba napiš do dopisu. Když neslyšíš náš vzkaz, popros potom vedoucího určitě ti ho přečtou. Dneska jedeme pro bráchy, tak jeden zlobivec bude doma :-). Všichni moc pozdravují. Máma a táta Dvořakovi


Pro Jášu, Tóbu a Kubu     7:50

Ahoj kluci, Vzhledem k tomu, jaké máte vodácké zkušenosti s potokem na chalupě a Vltavou, doufáme, že jste Vaším týmům byli neuveřitelnou pomocí a při splouvání táborové říčky Vaše lodě dopluly i s rozžhavenými svíčkami až do cíle. 😂😂😂 Ahooooooj! Máme Vás moc rádi Tety Bety, strejda Jaromír, Abika, Mára a plavčík Jeremy Joe