kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

pátek 14. srpna 2020 – 14. den tábora

Dnešní den by se dal nazvat jako čekání na déšť. Podle předpovědí mělo pršet skoro celý den, naštěstí  ale pršet začalo až chvíli před pátou odpolední a chvíli po večeři zase přestalo. Takže zatím jsme z toho vyšli celkem v pohodě.

       

     Poslední táborová rozcvička byla pod vedením Muflona a byla to dětmi velmi oblíbená Laurencie. Při zpěvu této písničky děláme na každé slovo Laurencie a na každý den v týdnu dřep. Celkem je to přes sto dřepů, přesto ji každý rok děti aspoň jednou vyžadují.

     Po snídani nás čekal hon za pokladem, tentokrát to byl opravdovský pirátský poklad, zakopaný v truhle. Nejdřív si kapitáni rozdělili místa na mapě ostrova, která bylo nutné obejít a splnit tam různé úkoly.

       

       

       V okolí našeho tábořiště bylo ukryto dvacet pět krabiček s úkoly, které bylo třeba splnit, abychom zjistili, kde se náš poklad ukrývá. Místa se skrýšemi krabiček jsme měli zaznačená body na mapě, kterou jsme před několika dny získali od Sao Fenga. Týmy si mezi sebou jednotlivé body rozdělily tak, aby každý z nich měl zhruba stejně dlouhou trasu a sešli se na finálním místě ve stejnou dobu. Za splněný úkol dostala každá družinka čáru do svého papíru a když potom dali všichni tyto čáry dohromady, získali nápovědu, kam dál.

       

          Cílem naší cesty byl vrch Kraví hlava, kde na nás čekala mapka s básničkou, která nás navedla už k samotnému úkrytu pokladu. Ten byl samozřejmě, jako každý pirátský poklad, zakopán hluboko pod zemí, takže chvíli trvalo, než jsme si jej mohli prohlédnout. Po vykopání jsme truhlu odnesli do tábora, kde jsme ji nechali na odpolední vyhodnocení.

       

       

        K pozdnímu obědu jsme měli špagety s oblíbenou Fidovou omáčkou. Celkem jsme k obědu vařili 7,5 kg špaget, což je asi rekord. Rozhodně si nepamatujeme, kdy dřív to bylo víc. 

       

        Protože jsme obědvali později a bylo docela velké dusno, polední klid jsme protáhli až do 16. hodiny. Pak už nastal dlouho očekávaný okamžik závěrečného vyhodnocení a předání pokladu. Každý dostal pamětní list, balíček sladkostí a nějakou maličkost na hraní podle vlastního výběru.

       

        Mezitím se zatáhlo do skoro černé oblohy a společnou fotku jsme zvládli jen tak tak již za začínajícího deště.

       

          Tradiční noblesní svačinkou v tento závěrečný den jsou ovocné dorty s velkou porcí šlehačky. Podle celkového umístění si týmy mohou vybrat .. a ti poslední mají ten, který zbude. Ale i ten skvělý. 

       

          Pokus vedoucích o tanec v dešti do půl těla jako nástroj k zastavení deště nevyšel, tedy ještě chvíli to trvalo, než pršet přestalo. Čas do večeře jsme společně strávili v jídelně hraním her. 

       

       

           K večeři byl tradiční kuřecí gyros v tortile s různou zeleninou, majonézou, kečupem. Každý si mohl říct, co  jeho tortila má obsahovat a servisní cateringový tým ji sestavil přesně na míru. Celkem jsme snědli přes 100 tortil.    

       

           Stmívá se čím dál dřív a tak večerní diskotéka začala sice před devátou, ale již za úplné tmy. Poslední večer bývá vždy táborák, ale protože vyhlídky na počasí slibovaly déšť a jen déšť, rozhodli jsme včera zcela výjimečně táborák a diskotéku prohodit.   

       

          Děvčat máme na II. turnuse menšinu a tak si občas museli chlapci vystačit sami, ale nikomu to nevadilo a drtivá většina našich pirátů tančila až lehce přes půlnoc. V průběhu večera jsme měli dvě krátké taneční přestávky, které jsme vyplnili skvělými šneky a pepsi-colou od paní Vojtěchovské. Děkujeme!   

       

       

       

     Máme před sebou  naši poslední táborovou noc a zítra už máte své děti doma.

     Přejeme Vám všem krásnou dobrou noc!     

 

     Vážení Dvořákovi a Lucko Ďurčová! Mnohokrát děkujeme za pochvalu a slova uznání. Velice nás těší, že jste si na nás vzpomněli. Jsme rádi, že jsme mohli svůj volný čas trávit právě s Vašimi dětmi. S pozdravem a úctou všichni vedoucí TK Delfín.

    (zveřejněno 15. 8. 2020 v 01:58 hod.)

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:    

  

Dnes už vám nic nenapíšeme; zítra, už jen za pár hodin, se uvidíme a všechno vám povíme osobně!

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:    

 

pro Vítka     16:31

Ahoj Vítku, užij si dnešní poslední táborový večer, moc nezmokněte (tady už pořádně bouří) a zítra kolem deváté pro tebe dorazím. Snad Vás najdu:-) Těším se na tebe. mamka


pro kluky Desovi     15:53

ahoj, tak píšu naposled. Užijte si poslední večer, a zítra už na Vás budou v Říčanech určitě čekat máma s tátou. Měli opět SUPER táborovou hru, a celej tábor.. určitě Vám musí všichni závidět. Tak pa a třeba se uvidíme.. teta Jana


Pro Kubu a Tóbu😜     14:25

Ahoj Táborníci!!! Tak už jen poslední večer, užijte si ho pořádně!!! A néééééééé, že budete řádit až do rána!!! Strašeně moc se na Vás těšíme!!!papa Mamka a Taťka Koneční


Vsem vedoucim     12:56

Moc dekuji za krasne deja-vu pro me do mych taborovych let a za skvelou peci o nase deti. I usmev jsem videla na jejich nafrcenych tvarich. :-D Jste uzasni! Dekuji moc a at se dari i v dalsich letech! Lucka Ďurčová (Kačeři :) )


Pro Misu a Zuzku     12:55

Cau vopice, krasny posledni vecer, diskosku i poklidne spani vam preju a zitra se na vas moc tesim. :-) Maminie bobek


Pro Kubíka a Tomíka Roupcovi     12:46

Ahoj kluci,užijte si diskotéku a poslední noc na táboře!Moc se na vás oba těšíme😘 Mamka a taťka


pro Beu     10:14

ahoj Beo, už se na tebe moc těšíme. Zítra s vámi do Říčan pojede autobusem i Agátka, Bačovští ji přivezou k táboru. My si vás vyzvedneme u kulturáku. Krásnou poslední noc. máma Vlaďka Suchá


Pro celé vedení tábora a kuchyni     9:55

Všem moc děkujeme za trpělivost a energii, kterou do tábora vkládate. Umožnit dětem kontakt s přírodou, strávit pár dnů v menším komfortu, než je obvyklé, zajistit hry, táboráky kamarádství a také dobrou baštu je jistě něco, co si zaslouží velké poděkování. Moc díky. Přejeme dlouhý odpočinek:-). Dvořakovi


Pro Matyho     9:46

Ahoj Maty, dneska posíláme poslední krátký pozdrav a zítra se už na tebe móóóóc těšíme. Pěkné zakončení tábora. Máma a spol. Dvořakovi


Pro Jášu     4:42

Jášo, moc se těšíme na Tebe a Tvé vyprávění!!!!! Krásný závěr tábora!!!! Poděkuj vedoucím za super program!!!!Máme Tě rádi!!!! mamanka a tatanka


pro všechny táborníky a vedoucí     0:59

Ahoj všem! Doufám, že se máte krásně a užíváte poslední táborové dny plnými doušky) posílám spooooooustu pozdravů úplně všem) Sáťěnka


pro Marťu B.     0:55

Čau táborníku! Už se ti to chýlí ke konci) Doufám, že ti došel dopis, ale chápu, že v nabitém táborovém životě asi nebyl čas na odpověď)! Já se mám v Brně moc príma, akorát jsem pořád zavřená v práci :/ Včera jsme se s Mírou úplně náhodou potkali na přehradě (také tě moc zdraví!) a dnes u mě byla na návštěvě mamka) Taky jsme ještě s klukama ze skautu jeli přepadat pionýrský tábor a byla to pecka, moc se těším, až Ti budu vyprávět) Budu pryč až se vrátíš, ale přijedu zase za vámi snad ještě na konci léta! Posílám moc pozdravů a lásku, (s)měj se krásně! <3 Aňnule