kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 15. srpna 2020 – 15. den tábora

 

Poslední táborové ráno II. turnusu. Pro děti konec dvoutýdenního dobrodružství mezi piráty. Pro většinu vedoucích závěr čtyř týdnů prázdnin, bez kterých si už léto a své volno o prázdninách ani nedovedou představit.

     Dešťové předpovědi meteorologů se naštěstí Kunčině Vsi vyhnuly. Ne, že by nepršelo, ale bylo to jen takový občasný mírný deštík, abychom zůstali ve střehu, přiměřeně spěchali, protože nikdo nemohl vědět, zda nebude pršet víc a hlavně abychom všechny stany a jídelnu museli balit mokré a tedy následně dosušovat. Na dobré náladě nám to ale neubralo.

        

     Vstávali jsme v 8:00 hodin. K poslednímu ránu na táboře patří také hudební rozcvička pod vedením Jakuba ve stylu "pereme prádlo, montujeme žárovku, sundáváme kolíčky", apod.

       

     Posnídali jsme mix rohlíků: s nutelou, marmeládou, pomazánkami, salámem a dali se do balení svých věcí.

       

     Postupně jsme rozebírali sundávali celty, rozkládali podsady a podlážky. Většina dětí se zapojila do balení a úklidu, jak mohla.

       

     Už před osmou vyjelo jedno plné auto s plným velkým vlekem na Obůrku, kam jsme převezli velkou část našeho vybavení jednak uskladnění a jednak pro akce, které pořádáme přes rok. Jakmile se auto s vlekem vrátilo zpět, začali jsme s odvážením zavazadel pod střechu do Kunčiny Vsi ... co kdyby začalo pršet víc. Příjezdová cesta se i tak stávala čím dál rozbahněnější a tentokrát jsme materiál "vytahovali" nahoru, do kopce. Sjet do tábora je zpravidla snazší :-) 

       

       

     Už v 10:00 hodin se k nám přidali kamarádi z TK Kompas (majitelé tábořiště) a začali s odvážením podsad nahoru, do vesnice k zimnímu uskladnění.

       

     A tak to  šlo až do oběda. Protože kuchyň už nebyla kuchyní, ale skladem prken ze stanových podlážek a kovových pavouků, měli jsme jen obložené chleby, ale i ty nám přišly velmi k chuti.

       

     Jako jednu z posledních věcí bylo třeba vytáhnout na silnici náš táborový karavan, i ten převážíme na Obůrku. Nabídku pana starosty k vytažení traktorem jsme silácky odmítli a naše bojová táborová Felicie, která ani jednou za ten deštivý měsíc při každodenním zásobování vodou a potravinami nezapadla, karavan hrdinně a s malou pomocí při rozjezdu na mokrém travnatém bahně, vyvezla až do vesnice.  

       

       

     Táborová louka je už skoro prázdná, jako poslední odjíždějí stoly a lavice. Těsně před odchodem bouráme jídelnu, naše poslední útočiště. Je fajn, že pokud pršelo, tak jen velmi lehce a nemuseli jsme ani poslední den využít nabídku pana starosty k azylu dětí v obecním kulturním domě.   

       

     Ve 14:15 hodin poslední ohlednutí a zamávání. Vydáváme se na 1,5 km cestu do vesnice, před Obecní úřad, kde již máme složená zavazadla. Autobus přijíždí na čas a balení jde, s pomocí větších dětí, "jako po másle". Přesně v 15:00 hodin zamávání, zatroubení a vyjíždíme k domovu.  V Brně-Králově Poli jsme před čtvrtou, do Říčan přijíždíme po čtvrt na pět.

       

     Tak končí náš letošní II. turnus. S některými dětmi se neloučíme na dlouho, už za 10 dnů se potkáme na III. turnusu, který pořádáme výhradně pro děti I. a II. turnusu, kterým jeden tábor nestačil a chtějí konec prázdnin strávit společně. A pak už budou následovat víkendové "Podzimní setkání", "Vánoční hrátky, Zimní lyžařský tábor, ...

     Děkujeme všem, kdo jste nám pomohli s přípravou i realizací letošních táborů. Málokdo si uvědomí, že tábory se připravují už od února a ten měsíc v létě už je jen taková "střecha", která je vidět. To pevné, co drží a spojuje, se buduje měsíce a roky. Děkujeme všem vedoucím, kteří v tom jedou s námi a bez jejichž dobrovolnické práce by to prostě nemohlo fungovat.

     Děkujeme i všem rodičům, kteří nám dali důvěru a v letošní předtáborové mediálně vypjaté  koronavirové atmosféře nezaváhali a poslali své děti s námi.

     Děkujeme i těm rodičům, kteří si na nás vzpomněli a napsali nám své poděkování sem, do příspěvků v táborové kronice. Velmi si vašeho uznání vážíme!

     Když jsme na podzim roku 1991 náš tábornický klub zakládali, nikoho by nenapadlo že nám to spolu vydrží 30 let. Děkujeme za Vaši přízeň!        

 

                                                          S pozdravem a úctou za všechny naše vedoucí

                                                                                     Filip Hlaváč

 

Neděle 16. 8. 2020 dopoledne:

Sušíme a čistíme:   :-)

       

    (zveřejněno 16. 8. 2020 v 11:00 hod.)

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:  

 

Pro TK Delfín     16. 8. 2020 7:56

Opravdu klobouk dolů před Vámi všemi, co děláte pro děti, aby měly prázdniny takové, jaké mají být. Plné zážitků, přírody , táboráků a nových kamarádů. Kluci přijeli úplně nadšení!!! Ta jejich rozzářená očička patří Vám všem!!! Velké díky a obdiv!!! Koneční

 

15. 8. 2020 ... mailem

Z celého srdce vám děkuji za parádní tábor, který mohla Beátka s vámi absolvovat. Vidět své dítě takto spokojené je opravdu čirá radost. Už teď se těší na další rok a prý i na další akce s vámi chce určitě jet.

Děláte to skvěle.  DĚKUJI  Vlaďka Suchá

 

Všem vedoucím     15. 8. 2020 20:02

Jste skvělí! Kluci přijeli moc spokojení a nadšení ze všeho. Těší se na další tábor s vámi😊Děkujeme Roupcovi