kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 30. července 2022 – 1. den tábora

 

Odjíždět na stanový tábor uprostřed lesů (dnes již spíš pařezů) v dešti není úplně ideální,ale jinak to dnes opravdu nešlo. Poslední červencová sobota nebyla o tom zda prší nebo neprší, ale jestli prší hodně nebo málo. Naštěstí většina vody spadla již dopoledne a během odpoledne už déšť spíše slábl. 

       

     Kolem druhé hodiny odpoledne se na návsi v Říčanech a u královopolského nádraží v Brně sešly děti odjíždějící na letošní II. turnus našich letních táborů - některé nadšené, některé s obavami, ale všechny odhodlané strávit nadcházející týden uprostřed drsné přírody lysických lesů. 

       

     Autobus nejprve naložil děti na srazu v Říčanech a přes Brno pokračoval až do Kunčiny Vsi, poblíž které se nachází naše tábořiště. Tentokrát v něm bylo o něco méně dětí než obvykle. Zhruba třetina z celkového počtu s námi totiž strávila již dva předešlé týdny na prvním turnuse, a tak na tábořišti rovnou zůstala. Kromě jiného s námi autobusem cestovaly také sponzorské dary, konkrétně bábovka od rodičů Desových a buchta, zelenina a zavařeniny od Šikulových. Moc děkujeme!

       

       

     Po příjezdu do Kunčiny Vsi a přeložení zavazadel do auta jsme se setkali s Asterixem a Obelixem, kteří nás pozvali na návštěvu a doprovodili nás až do tábora. Následovala komentovaná prohlídka tábořiště, zabydlení se a drobné seznamovací hry, při kterých si děti tentokrát trochu zaběhaly, protože jejich úkolem bylo co nejrychleji projít připravená stanoviště a vyzkoušet si činnosti v galské vesnici.

       

       

       

      Během večerní hostiny všichni zjistili svoji příslušnost do jednotlivých galských vesnic a vyslechli věštbu druida Panoramixe o blížícím se nebezpečí ze strany Římské říše. Podávaly se různé druhy bohatě obložených chlebů s pomazánkami, sýry, salámem a zeleninou. Z hostiny vám navíc dnes nabízíme krátkou videoukázku:

   

       

       

       

       

     Po večeři proběhlo  rozlosování galských povinností, které budou děti během zítřejšího dne zastávat a provedli jsme také proškolení prvních nočních hlídek.

       

       

       

     Na závěr dne za soumraku jsme si nad ohněm zahráli krátkou "povídací" hru, abychom se jeden o druhém něco dozvěděli a lépe se hned na úvod osmi táborových dní poznali.

       

       

     Většina dětí se odebrala ke spánku krátce po půl desáté večerní. Starší dostali tradičně možnost ještě chvíli posedět u ohně. Před půl dvanáctou již zalezli do svých stanů úplně všichni a my za chvíli vzbudíme první noční hlídku, kterou zajišťuje Sofča.

Zítra se podělíme o další aktuální zprávy z tábora.

Přejeme Vám krásnou dobrou noc!
   

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

Už zítra budou mít děti možnost poslat Vám, prostřednictvím této kroniky své vzkazy.

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:        

 

Pro Zdišku, Heďu a všechny táborníky     19:35

Zdravíme Vás, dámy milé, jak se Vám i pánům žije? Přejem pěknou neděli, ať Vás srdce nebolí (hlavně Heďu). Zdišce dobrou náladu, zážitky a pohodu. Šikulíci


Pro Aničku a Ivánka     19:18

Ahoj, přejeme pěkné počasí a hodně zábavy. Pozdravuje táta a máma a také koťata. Petr


Pro Beu S.     18:44

ahoj Beo, zapomněla jsi mi doma říct, zda tedy budeš chtít jet s babičkou na podzimní prázdniny. Prosím napiš mi to přes vedoucí, babička to už chce objednávat. A na tomto táboře se měj krásně. máma Vlaďka


Anička Buri     10:59

Milá Aničko, jsi naše sluníčko. Doma ticho bez tebe je, klidná nálada stále panuje. Míříme směr soustředění, bez tebe nám do smíchu není. Přejeme ti zdraví lásku, taky štěstí a tučnou výplatní pásku. Užij si své narozeniny a nevyváděj voloviny. Nelča, Evka, Janča, tetka a strýček z B+B týmu. Nela Burianová