kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

pondělí 1. srpna 2022 – 3. den tábora

Probudili jsme se do teplého rána. Bylo zataženo a v průběhu dne několikrát krátce zapršelo. Podle předpovědi by to však měl být poslední den do konce tábora, kdy pršelo. Další dny by už měly být bez deště nebo jen velmi malé srážky.

     Na snídani byly na přípravu celkem jednoduché cereálie, takže služba se dnes specializovala hlavně na loupání cibule pro přípravu oběda a také přípravu dřeva pro kuchyni.

       

     Protože jsme tentokrát zavítali do Hispánie, čekala nás toreadorská rozcvička v rytmu španělské koridy, při které jsme protáhli celé tělo a osvojovali si mrštné pohyby s muletou.

       

       

     Po snídani jsme rozbalili svá táborová trička, tentokrát barvená zastudena (pozor před prvním praním je dobré tričko přežehlit!). Trička musí ještě uschnout, takže jsme je rozvěsili na šňůry a... bohužel do večera nestihla (díky několika přeháňkám v průběhu dne) uschnout, takže na dnešním nástupu nás v nich zatím neuvidíte. Ale už nyní je poznat, že se velice povedla.

       

       

     Každý si také vyrobil papírovou obálku, do které si děti budou moci vzájemně vhazovat vzkazy, které si na konci tábora odvezou k přečtení doma.

       

     Po pověšení obálek nastal čas na dopolední hlídání rozzuřených býků v jejich ohradách. Pokud býk uprchl, bylo třeba jej zahnat zpět, případně odchytit a odvléci. Před koncem hry nás na louce zastihl trochu neočekávaný liják. Přestože trval jen pár minut, než jsme se dostali do tábora, všichni byli mokří až na kost. Kromě toho, že většina dětí získala neocenitelný a velmi silný zážitek, se také všichni převlékli do čistého oblečení :-)

       

       

     K obědu jsme si pochutnali na kuřecím vývaru s nudlemi a velmi oblíbeném kuřeti na paprice s houskovým knedlíkem. Mňam. Po poledním klidu, zhruba o půl třetí, jsme se sešli k plnění důkazů tábornických dovednostÍ. Děti měly možnost si k navštívení vybrat střelbu ze vzduchovky, základy zdravovědy, nouzové stravování, uzly a rozdělávání ohně.

       

       

      O nedílnou součást odpoledních svačin až do konce tábora se nám postarali Juránkovi, kteří v poledním klidu přivezli po nemoci Simču a jako sponzorský dar nás zahltili šesti velkými a výbornými melouny. Velice děkujeme! 

       

     Kromě melounů jsme měli ještě čerstvé chleby s výtečnou rybičkovou pomazánkou, která většině moc chutnala a snědli jsme jen tak mimochodem 3 chleby a hrnec od pomazánky vylízali "na smalt".

       

     Původně plánovaná bojovka "vlajkovaná" byla z bezpečnostních důvodů (bylo po dešti a na louce to hodně klouzalo) odložena na neurčito a místo ní jsme vyrazili obchodovat se zbrojí pro boj s římany.

       

     Večeři jsme si tentokrát připravili sami. Kromě obvyklých a celkem neoriginálních špekáčků, si mohli zájemci připravit trdelníky sypané skořicí s cukrem. Zájem byl veliký. Nakynutého těsta na trdelníky bylo celkem 4 kg a spotřebovalo se všechno. Těsto připravujeme bez vajec, takže případné nedokonale upečené části při konzumaci tolik nevadí.

       

     S večerním nástupem jsme úplně nepospíchali. Jednak jsme se stejně zdrželi opékáním a hlavně - ještě nás čekala večerní hra, na kterou jsme potřebovali šero nebo ještě lépe tmu. Součástí nástupu už byla i pošta - přišly nejen první listinné dopisy, ale čile funguje také pošta elektronická.  

       

       

     Večerní hra byla zaměřena na hledání další suroviny do našeho kouzelného lektvaru - konkrétně býčího ocasu. Zpočátku dostávaly týmy od vedoucích matoucí indicie a až po určité době obdržely ty správné. Přes velký zmatek, který často protichůdné instrukce v táboře vyvolaly, všichni svůj býčí ocas zdárně nalezli.

       

     Po skončení večerní hry zbyl čas jen na bleskové čištění zubů a uložení se ke spánku. Starší opět ještě na chvíli usedli k ohni. Ti odvážnější navíc opět spí pod širým nebem.

Zítra nás čeká celodenní výlet, jdeme se na to také vyspat.
Dobrou noc!

 

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

 

Pro Janču a Marťu

Je libo, je libo. Poprosím 4 a 6. Děěěkujeme S+M+R+Ž

 

Pro Janičku

Mooooc ti to sluší. Mufíšek <3

 

Pro <33

Ahojky, děkuji moc za pohled. Už mi chybíte a těším se na vás. Pořádně to oslavíme. Mám vás moc ráda a už se za vámi těším. Anička

 

Pro všechny milovníky dobrého jídla

Dnes bylo výtečné kuřátko na paprice, doufám, že si neposlintáte klávesnici. Ruda

 

Pro rodinu Puklových a Pospíšilových

Ahoj rodino, tak jak se vám daří? Mně se daří docela dobře. Už se na vás těším, s pozdravem vaše Vendulka (ps pozdravuje i Ondra)

 

Pro Emičku skřítečka

Ahoj Emičko, tak co, je ti doma smutno? Nám se po tobě mooooc stýská. Užívej prázdninové dny, máme tě moc rády s pozdravem a velkým objetím Vendulka a Sofinka .

 

Pro mamku, taťku a babičku Musilovy

Ahoj mami, tati a babi. Oba pohledy došly, dneska jsem vám poslala pohled. S pozdravem Terka a Marky

 

Pro Desovy

Ahoj hodně si to tady užívám, ale cítím, jak vyprchává ta pravá táborová atmosféra. Doufám, že Lukin poslal babičkám pohledy, protože mně se do toho moc nechce.  Ondra

 

Pro Suché

Doufám, že se máte dobře, já jo. Mějte se hezky. Bea

 

Pro Šikuly

Ahoj díky za vzkaz, Obelix moc děkuje za zmínku ve vzkazu, nikdo mu ještě neřekl, že je krásný. Mějte se fajn. Zdiška

 

Pro Matěje

Ahoj Matěji, doufám, že se máte dobře v Chorvatsku. Moc tě pozdravuju. Zdiška

 

Pro Bärovy

Ahoj mami a tati, máme se tady velmi fajn, zítra jdeme na výlet. Už se moc těším. S pozdravem Lukáš a Vojta

 

Pro Kafkovy

Ahoj, mám se tady dobře, doufám, že vy taky ať je bráchovi a sestře na příměšťáku fajn. Spozdravem Maty

 

Pro Kodymovy

Ahoj, děkuju za vzkaz, doufám, že se máte dobře. Pošlete pozdrav od Moura. S pozdravem Vojta.

 

Pro Posádkovy

Ahoj mami, tati a Toníčku, doufám, že se máte dobře a užíváte života. My se tu máme skvěle a dopisy už jsou na cestě. S pozdravem Vašek a Jindra nezdraví

 

Pro tajného ctitele

Jsem tady, a jaká jsou tvá zbylá dvě přání? Heďa

 

Pro Adélku sluníčko

Ahoj Adélko, seš fake, ale i tak tě máme moc rády. Jak si to doma užíváš? A co celé dny děláš? Chybíš nám tady. Měj se hezky, pozdravuj Mišulku, Boba i Forda. Tvoje Monička, Sofinka a Vendulka.

 

Pro JayeTheJaye (JIRKU)

ROTVAJLER! Bulhar č. 1

 

Pro Zemanovy a spol.

Zdar rodino, žiju S pozdravem Matýsek

 

Pro Juránkovy

Pozdravuju z tábora, a těším se na Kerinku a Kukí. S pozdravem Alča

 

Pro toho který neumí dny

Těším se na tvoje dopisy. Stařenka

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:        


 

Pro Rudu, Heďu, Mufa, Žána, a všechny další (ale hlavně pro Rudu, aby nesmutnil!)     21:56

Ahoj všichni, i na druhý turnus vám posílám pozdrav, aby vás (a hlavně Rudu!) velice potěšil :-) :-) :-) Hezky tam o ta galíčata pečujte a užívejte prázdnin! mZ


pro Aničku     21:52

ahojky Aničko<3 doufam ze se mas krasne a ze vám vychází počasí…tady je celkem hezky občas zaprsi ale jinak je hezky…v patek v posilovně to bylo celkem dobre a nelca se klasicky porad smala takže o zabavu bylo postarano:Dd jinak já se mám celkem dobre ale doma se celkem nudim…už mi chybis:( tesim se na tebe a buď opatrná na sebe<33 papaa<3 prcek


Luki.Ondra     19:23

Ahoj moc na vás myslíme a pozdravujeme Mata


Pro ty, kteří to pochopí     17:56

Haf, Haf! Vrrr!🐶 Rotvajler


Pro Vojtu K     17:55

Pokousali mě mravenci a hrajeme člobrdo. Budeme dělat ohýnek a měj se dobře. Barča


Pro Bulhary     17:52

Nazdar, doufám že se máte super. Dřu jako mezek, i tak si najdu chvilku abych se podíval na vaši kroniku. Tak co Matěji, jak dopadla sázka o 1k goldů? (¬‿¬). Užívejte. Jirka


Pro ty, co hrají lolko 2     17:47

Taky se připojuji. Souhlas s Slunicko3230 a Marťanka_23, hra stále blbost, Riot by měl jít 👈💪 zpátky na 🌳. Sice jsem opět dominoval za Vele Kozu, ale i tak. Přeji spoustu sil a užijte si tábor. JayTheJay


Pro Heďu     17:33

Ahoj krásko, musím se tě na něco zeptat: Není tvůj táta náhodou pekař? Protože jsi fakt buchta ( ͡° ͜ʖ ͡°) <3 Tajný ctitel


Pro Zdišku     17:24

Ahoj Zdiško, zdravím tě z Chorvatska. Doufám že se ti tábor líbí a že tě Heďa moc neštve, kdyžtak dej vědět ať jí to můžu vytknout. Měj se krásně a dávej na Heďu pozor ať neudělá nějakou kravinu. Matěj


Pro Zdišku     17:24

Ahoj Zdiško, zdravím tě z Chorvatska. Doufám že se ti tábor líbí a že tě Heďa moc neštve, kdyžtak dej vědět ať jí to můžu vytknout. Měj se krásně a dávej na Heďu pozor ať neudělá nějakou kravinu. Matěj


Jindra a Vašek     16:18

Ahojte kluci,pravidelně vám utírám prach z klávesnice,je to pěkná fuška🙈doma je vše v pořádku,rodičové nezlobí😉ale bacha,chystají pro vás po návratu nějakou práci.Chybíte mi,váš Toník🐆 🦖🐅🪲🐜🐝


Pro Matěje Z.     15:35

Ahoj Matěji, dnes jsem si prohlížel fotky a vypadáš dost spokojeně i při jídle. Bylo vidět že řízečky ti opravdu chutnají, asi byly lepší jak od maminky. Pozdravuj Aňu, Kubu a Cesara. Šimon Šimon N.


Pro ty, co hrají lolko     14:58

Tak ještě vzkazík pro vás. Ta hra je pořád stejná blbost. Moc pozdravujeme všechny a vedoucím posílám spoustu sil a radosti. Za pár dní se vidíme. Slunicko3230 + Marťanka_23


Surďo?     14:53

Je libo 4, 5, či 6? J+M


Pro Áďu R.     14:51

Ahojky, zdravíme z Brna. Žádné novinky asi nejsou. Koukaly jsme na dům, kam jsi posílal dopis 😉 Marťa + Janča


Pro beatku suchou     14:46

Myslíme na tebe s dědou, hezký si tábor užij. Babička Hana


Pro Vendy P.     10:40

Ahoj Vendi, každý den se dívám na fotky v kronice a vypadá to, že se máte báječně :o) Užívejte si to a občas nám sem něco napiš :o) Moc se na Tebe těším taťouš


pro holky Musilovy     9:41

Ahoj Divošky, jste nejšikovnější, užívejte super program - podle fotek to musí být parádní JÍZDA:-) Pusu posílá máma a spol. Eva


Justýnka a Sofinka     8:59

čauky mňauky oběma, všude dobře, ale na táboře nejlíp...já se budu muset do příštího roku nějakým galským kouzlem omladit, abych mohla jet taky!!! babička houbička


Pro Diu     8:26

Naše úžasná, skvělá, talentovaná a nadaná dcero, přijmi prosím naši gratulaci, jsme na tebe náležitě hrdí. Měj se i nadále výtečně !!! Maminka a tatíneček


pro zapomnětlivou Beu     7:55

ahoj ahoj, tu obálku jsi přece dávala do kapsy kufru. Do té, co je zevnitř ve víku. Sledujeme kroniku i fotky a zejména já ti všechno děsně závidím. Škoda, že nejsou takové tábory pro dospělé. Moc si to užívej. Vzkaz babičce předáme. Pac a pusu máma Vlaďka S.


Pro Matyho Kafku     6:21

Ahoj Maty, zdravíme z Hvozdca! Dnes jde Robča s Elzou na Lemuří příměšťák, tak snad se jim tam bude líbit. Koukáme na fotky z tábora a teď jsme zvědaví, jak dopadne tvé tričko😉 Posíláme pusiny a objetí😘 Užívej si parádní partu! mamka, taťka a kafčata Iva Kafková