kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

pátek 5. srpna 2022 – 7. den tábora

 

Teplá letní noc přiměla spoustu dětí a téměř všechny vedoucí, aby nocovali mimo své stany, pod širákem. Ráno bylo velmi příjemné a vstávat se nechtělo nikomu. Však také budíček už několik dní posunujeme až k půl deváté.

       

     Služba v kuchyni zaměřila své síly zejména na loupání cibule a česneku a také strouhání sýru. Rozcvička byla dnes jen jednoduchá – po několika cvicích na protažení jsme se naučili jednoduchý taneček podle říkanky „Ze dvora se kutálela velikánská brambora“.

       

     Posnídali jsme rohlíky s máslem sypané sýrem nebo s pažitkovou pomazánkou a pár kousků bylo také se salámem. Dalo by se říci, že dojíždíme zásoby, ale tím se také stávají snídaně rozmanitějšími.

       

      Předposlední táborový den je vždy vyčleněn pro tzv. "Pokladovku" nebo také "Honbu za pokladem", tedy vyvrcholením celotáborové hry, na jejímž konci děti čeká malá odměna za své celotáborové snažení. Proto i tentokrát vyrazily naše galské vesnice na výpravu pro zbývající suroviny do kouzelného lektvaru.

        

       

     Když se podařilo všechny zbývající ingredience na připravená stezce získat, mohly skupiny s pomocí druida Panoramixe uvařit kouzelný lektvar a vydat se na Římany. Ti už čekali i s Caesarem nedaleko tábora na bitevním poli a připravovali se na útok na galské vesnice. Dětem, které se posilnily kouzelným lektvarem, se však naštěstí podařilo je porazit a zachránit tak Galii před ničivými nájezdy. Caesar se vzdal a s vojsky odtáhl zpět do Říma.

       

       

     K obědu jsme si pochutnali na oblíbených špagetách s Fidovou omáčkou a strouhaným sýrem.  Kdo nechtěl omáčku, mohl mít jen kečup. Děti byly opravdu vyhladovělé, protože i ti nejmenší odcházeli s úctyhodnými porcemi. Padlo do nás 7,5 kg špaget a 3 kg sýra.

       

     Bylo opravdu velké teplo, až nepříjemné dusno, a tak polední klid trávili všichni ve stínu. Buď na dece nebo v potůčku u tábora. Poté už následovalo očekávané vyhlášení výsledků celotáborovky, předání diplomů a rozdělení "pokladu". 

       

         

     Posledním bodem vyhodnocování bylo rozdělení šesti ovocných dortů, které si týmy vybíraly v pořadí svého umístění v celotáborové hře. Každý dort byl dozdoben hromadou smetanové šlehačky  a po společné fotce už zbývalo ho jen sníst. Chutnaly všem náramně. 

       

       

     Protože předpověď na zítřejší odjezdový den zatím nevypadá zrovna příznivě, rozhodli jsme se ve zbylém čase zahájit práce na "bourání" našeho tábora. Děti se do práce pustily opravdu naplno. Do večeře se nám podařilo rozložit a poodnášet všechny stanové podsady, poskládat stanové celky a poodvážet také většinu věcí na do vsi na obecní úřad, aby při zítřejším dešti zbytečně nenamokly.

       

       

     K večeři jsme si pochutnali na skvělých tortilách s kuřecím masem (gyrosem), zeleninou, kečupem a tatarkou. Spořádalo se úplně všechno a všichni byli plní k prasknutí.

       

       

     Po večeři jsme se sešli u závěrečného táborového ohně, který tentokrát zapálili naši nejstarší kluci. Zpívalo se a hrálo až téměř do půlnoci. Mladší odešli tradičně spát trochu dříve.

       

       

     Vedoucí před malou chvílí ukončili poslední večerní poradu letošního tábora a i my se chystáme ke spánku. Déšť by snad měl přijít až nad ránem. Děti společně spí schované pod velkým jídelnovým stanem. Ráno se ti nejmenší v případě vytrvalého deště přesunou do budovy kulturního domu v Kunčině Vsi, kde je čeká poslední společný program. Velcí mezitím dokončí balení zbytku táborového vybavení.

Odpoledne nás máte zpět. Dobrou noc!

 

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:      

 

 Dnes už pro Vás žádné vzkazy nemáme. Už za pár hodin Vám vše povíme osobně.

 

 

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:        


Maki&Teri M.     18:44

Fufínci, zítra už se uvidíme! Dnes večer hlavně vychutnejte závěrečný táborák , pořádně se ráno sbalte a holky! všichni doma se na vás neskutečně těšíme!!! Pusu za všechny posílá Máma


Pro Lukáše a Vojtu     18:18

Užijte si poslední den ! Těším se na vás. Velké díky všem vedoucím a organizátorům tábora ! Tomáš B.


Všem organizátorům     17:08

Děkujeme vám za výtečný program a báječnou kroniku. Kodymovi


Vojtovi K.     17:03

Tvoje zvonečky stále krásně kvetou, Barča začala jezdit na kole. Mourek ulovil první myš. Zítra na viděnou. Alf


Pro Vendy P.     13:13

Ahoj Vendulko, už se jen jednou vyspíš a máme Tě doma. 5x a budeme u moře :o) Měj se krásně, moc se na Tebe těším. táta


Pro Marťu Ď     7:21

Ahoj táborníku, už se na tebe těšíme, užívej poslední dny. Doma nic nového, pořád se pracuje a dovolená už nebude. Navíc je vedro. Tak ještě vtípky a pa. „Obelixe už mi sem nikdy nepouštějte,” rozčiluje se kuchař Mňamix. „Dneska nám spořádal i všechny jídelní lístky!” ..............Když Římani uviděli Obelixe, utíkali pryč. Když Obelix uviděl Chucka Norrise, radši se potopil do hrnce s kouzelným lektvarem, a ani to ho nezachránilo..... Máma


Pro Caesara, jehož lid už týden nežije     6:41

Nezapomeň v Galii na věčné časy uložit naši Fanynku! Ave Plectranthus amboinicus! A vše nejlepší k zítřejším narozeninám! Ave Caesar! Zdravím i všechny ostatní, Janča 🌼