kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

neděle 17. července 2022 – 1. den tábora

 

Tak a začínáme! Už po jednatřicáté léto začínají tábory Tábornického klubu Delfín a po sedmé v Kunčině Vsi. V letošním roce trochu v jiném formátu: začínáme čtrnáctidenním turnusem na který navazuje druhý turnus sedmidenní. Některé děti a jejich celkem třináct, si I. a II. turnus spojily a vyrazily s námi letos na celých 21 dní táborových dnů. 

       

     Autobus pro nás přijel z Boskovic a tradičně nejprve nabral ve dvě hodiny odpoledne děti v Říčanech a o hodinu později děti na srazu v Brně. Až na jednoho nováčka s námi letos na I. turnus jedou děti, které s námi už v Kunčině Vsi na táboře byly.

       

     Přední sedadla autobusu opět zaplnila nadílka, kterou nám přivezli rodiče Buchníčkovi, Maierovi, Novákovi, Desovi, Březinovi, Posádkovi, Goldovi, Kuklovi, Roupcovi, Zahradníkovi, Korchovi a Žilkovi: několik druhů buchet, okurky, brambory, müsli, melouny, bábovky, toaletní papíry, mýdla a léky do lékárny. Za všechny dary velice děkujeme a samozřejmě je rádi využijeme!  

     Cesta do Kunčiny Vsi trvá z Brna 3/4 hodiny a tentokrát příjemně uběhla.

       

     Na návsi na nás čekal Asterix s Obelixem, kteří nás pozvali do své Galské vesnice na hostinu, kde jsme se setkali i se zbytkem postav z letošní celotáborové hry. Následovalo ubytování ve stanech a společná prohlídka našeho tábořiště.

       

       

       

       

     U seznamovací hry si děti tentokrát trochu zaběhaly, protože jejich úkolem bylo co nejrychleji projít připravená stanoviště a vyzkoušet si činnosti v galské vesnici. Všichni si tak zkusili zatancovat tradiční tanec, vozit trakaře nebo třeba skládat básně.

       

       

       

       

     Při večerní hostině jsme vyslechli věštbu druida Panoramixe o blížícím se nebezpečí ze strany Římské říše. Majestatix a další udatní galové včetně Asterixe a Obelixe nám navíc přislíbili svoji pomoc ve vedení odboje. K večeři jsme měli různě tvary obložených chlebů s pomazánkami, sýry, salámem a zeleninou.

       

       

     Na závěr dne za soumraku jsme si nad ohněm ještě zahráli několik povídacích her, abychom se jeden o druhém něco dozvěděli a lépe se hned na úvod čtrnácti táborových dní poznali.

       

     Menší děti šly spát v deset večer, ti starší mohli ještě tradičně posedět u ohně. Po jedenácté hodině už však všichni zalezli do svých stanů a od půlnoci začaly svoji první noční hlídku Anička a Ema.   

Tak skončil náš první táborový den. Dobrou noc!    

 

Příspěvky a vzkazy účastníků našeho tábora:       

Už zítra budou mít děti možnost poslat Vám, prostřednictvím této kroniky své vzkazy.

Do naší kroniky dnes přišly následující příspěvky z řad rodičů a přátel:        

 

Vedoucím     23:12

Přejeme Vám dobré počasí, veselé a poslušné děti, trpělivost a sílu v klidu vše ustát. Díky za Vaši kreativitu a čas!!!!!!!!! Jandákovi

 

Pro Jášu, Tóbu a Kubu     23:01

Ahoj borci, chtěli jsme být první, ale Méďa a Fido nás předběhli. Ale třetí místo je taky dobrý. Bude to super akce, tak si to všichni užijte a vítězství v celotáborovce bude Vaše! Pánové, jízda začíná!!!!! Čau a pište!!!!!!!!! Jaromír