kliknutím na obrázky

 je zvětšíte

 

 

Tato kronika obsahuje

pouze výběr ze všech

nafocených snímků.

Každý účastník dostane po

 skončení tábora celou sadu

 snímků vypálenou na CD.

 

Váš vzkaz na tábor můžete

poslat prostřednictvím

diskuzního fóra
(zde na našich stránkách).

 

Dětem Vaše vzkazy vyřídíme

buď ráno u snídaně nebo
 na večerním nástupu.

 

 

  Kronika - úvod

 

 

 

 

Kronika z našeho tábora ...

každé ráno víte, jak jsme prožili předchozí den na táboře

 

 
 

sobota 30. července 2022 – 14. den tábora

Dnes po páté hodině ráno někteří z nás uslyšeli kapky, se stále zvyšující se intenzitou bubnující na stanové celty. Nebyl to jen tak nějaký deštík, ale pořádný liják ...takový ve kterém se venku nedá nic rozumného podnikat. Pokud je běžný táborový den, tak jej lze celkem v pohodě zvládnout, ale měnit v tomto počasí turnusy odjíždějících a přijíždějících dětí se jevilo jako šílené.  

       

     Nedalo se ale nic dělat, autobus v 10:45 hod. prostě musel z vesnice odjet a nám nezbylo než vyhlásit budíček. Sešli jsme se v jídelně a pod vedením Kuby, Jany a Emči si dali vsedě tradiční taneční rozcvičku posledního rána. V průběhu rozcvičky a následné hygieny déšť trochu ustal a drobný deštík už nám tolik nevadil.

       

     Posnídali jsme rohlíky s nutelou nebo marmeládou a teplý čaj. Po snídani drobný déšť dokonce v krátkých chvílích ustával a díky těmto chvilkám se nám podařilo sbalit a v rámci možností uklidit.   

       

     Kvůli všudepřítomnému blátu jsme si s autem a přívěsem netroufli sjet až k táboru, museli jsme zavazadla povynést na cestu nad tábor. I tak byl výjezd po lesní cestě do vesnice s plně naloženým přívěsem docela adrenalin. Ale naše táborová Felicie dokáže divy a to i na blátě a s těžkým přívěsem. Chlapi z vesnice uznale pronesli, že "kam se ni hrabě SUV".

       

       

     Než jsme opustili tábor, byly ještě k dispozici na zakousnutí obložené chleby a pak už se všichni vydali na nedalekou cestu vzhůru do vesnice.

       

     Ještě v táboře proběhlo první loučení s vedoucími a některými dětmi, které zůstávají i na druhý turnus. Do  vesnice k našemu autobusu to není daleko, ale blátivá cesta a drobný deštík nebyly úplně příjemné. Zavazadla už naštěstí byly tou dobou nahoře a tak bylo jasné, že odjezd zvládneme.

       

       

     Autobus přijel přesně načas a cesta velmi rychle utekla. Chladné deštivé počasí bylo oproti horku při cestě na tábor naopak v autobuse daleko příjemnější. Před dvanáctou hodinou jsme dojeli do Brna ke královopolskému nádraží a o 3/4 hodiny později na náves do Říčan.  

       

       

     Loučení bylo dojemné. Domů se už těšilo mnoho dětí, ale nevíme o nikom, komu by se na táboře nelíbilo. Naopak, pro spoustu dětí (i vedoucích) to byl prý jeden z vůbec nejlepších táborů. 

       

     Budeme rádi, pokud nám i nyní napíšete, jak se vám letos na táboře líbilo, případně jak byly vaše děti spokojené. Každé zpětné vazby, ocenění i námětů na zlepšení si vážíme a jsme za ně rádi. Už za pár týdnů, na konci prázdnin, pořádáme "rozloučení s prázdninami", pak podzimní a předvánoční víkendová setkání na Obůrce a samozřejmě také zimní lyžařský tábor v Jeseníkách.

Těšíme se, že se zase brzy setkáme! Děkujeme za Vaši přízeň!

Krásné léto a krásné prázdniny!

 

Do naší kroniky přišly dnes a následující dny po táboře následující příspěvky z řad rodičů a přátel:

 

Pro všechny     18:02

Ahojte doufám že se máte dobře .Beo ,už jsi se zabydlela ?Moc se mi líbilo na prvním turnusu tak doufám že vám se tam taky bude tak líbit Ahoj Tom Roupec


Pro všechny vedoucí a kuchaře     14:23

Mooooc děkuji za kluky, přijeli nadmíru spokojení 😊A taky děkuji za tu skvělou kroniku, na kterou jsem se každé ráno s kafíčkem těšila. Jana Roupcová Jana R.


Anička Buri     10:59

Milá Aničko, jsi naše sluníčko. Doma ticho bez tebe je, klidná nálada stále panuje. Míříme směr soustředění, bez tebe nám do smíchu není. Přejeme ti zdraví lásku, taky štěstí a tučnou výplatní pásku. Užij si své narozeniny a nevyváděj voloviny. Nelča, Evka, Janča, tetka a strýček z B+B týmu. Nela Burianová


Pro vedoucí     7:59

Děkuji, že jste opět připravili tábor plný zábavy a zážitků pro má vnoučata (Jedličky) Milena Tesařová