Tato část našich stránek
je určena zejména rodičům,
kteří vypravují své děti
 na tábor poprvé.

Ale samozřejmě
nejenom jim ...


Letní tábory

 

Vážení rodiče,

každý z nás (jsme také rodiči) ve chvíli, kdy nám má náš syn nebo dcera zmizet na nějaký čas z domova a my jej vypravujeme do neznáma, pociťujeme obavy, možná strach. V každém případě se snažíme získat o prostředí, kolektivu, skupině lidí, organizaci co nejvíce informací. Naše stránky jsou v tomto ohledu hodně obsáhlé a můžete se prostřednictvím bohatých fotogalerií a kronik s naší činností podrobně seznámit několik let (vlastně již desítek let) zpátky.

     V této části stránek Vám však nabízíme články a komentáře jiných lidí, vyjadřujících se k problematice táborů obecně.  Možná Vám následující příspěvky pomohou v ujasnění si názoru  zda je samotný pobyt dítěte bez rodičů právě pro Vašeho syna nebo dceru vhodný, na co se připravit a na co si dát pozor. Budete-li mít jakýkoliv dotaz, připomínku či nejasnost, neváhejte a obraťte se na nás. Rádi Vám pomůžeme radou, názorem, zkušeností.

                                                                         za všechny naše vedoucí   

                                                                                                                           Hana a Petr Hlaváčovi

 

  Jak vybrat pro své dítě ten správný tábor a na co je dobré si dát pozor  (převzato z www.cesketabory.cz)

 
  Patří mobilní telefon na letní tábor?  (převzato ze Seznam.cz)
 
  Jak předejít stýskání – článek MF Dnes

     Zdaleka ne všechny články, které nám poskytují média zejména v předprázdninové době píší lidé, kteří problematice táborů rozumějí. Mnohdy je na první pohled patrné, že autor sám je spíš teoretik, mnohdy má za úkol psát o něčem, čemu nerozumí a píše to jen proto, aby bylo v novinách vůbec co otisknout. Čím větší senzace, tím lépe. MF Dnes 1. 7. 2009 otiskla článek Evy Fraňkové, který je jakousi bílou vránou mezi jinými. Zaujal nás, protože prakticky se vším, co je v něm psáno, souhlasíme. Proto jej zde nabízíme i Vám.

 
  Pište dětem co nejčastěji, ale v dopisech nefňukejte!  Blanka Medlínová, psycholožka

     Spousta rodičů nedbá našeho doporučení a vybaví své dítě na tábor mobilním telefonem a myslí si, že udělali pro svého potomka nejvíc co mohli. Není to pravda! Věřte, že ani každodenní půlhodinový rozhovor s maminkou nenahradí slastný pocit, když na večerním nástupu uslyší své jméno a může si přijít, stejně jako ostatní děti,  pro nějaký legrační pohled či optimisticky laděný krátký dopis od Vás. Stejně tak zavládne pocit bezmoci i otrlým táborníkům, když všechny děti už psaní z domova mají a "já stále nic". Zvláště menší děti potřebují od Vás dostávat krátký dopis nebo pohled co nejčastěji. Pokud chcete Vašemu potomkovi první dny pobytu na táboře ulehčit, pošlete mu každý den jeden optimistický pohled nebo krátký dopis.

 
  Dvacet vzkazů dítěte svým rodičům  (převzato ze sit.analýzy Děti v České republice 1996. Český výbor pro UNICEF.)